Який буде штраф за неоформленого працівника в Україні в 2022 році?

Вже давно нова влада бореться з «сірою зарплатою«,» оплатою в конвертах», це багато в чому дозволить поліпшити економічну ситуацію в стані, стабілізувати внутрішній фінансовий ринок. Тому ведеться інформаційна та законодавча боротьба з неоформленими офіційно співробітниками приватних підприємств. Рівень штрафів безпосередньо залежить від суми мінімальної заробітної плати в країні на даний момент і зі збільшенням важливих соціальних показників в країні збільшується сума штрафів.

Працівник також повинен дбати про своє працевлаштування і займатися виконанням обов’язків після підписання спеціального наказу, розпорядження та підписання трудового контракту. Але, санкції ставляться за відсутність своєчасного оформлення тільки власникам підприємств, бізнесменам. З 01 січня 2022 року зі зростанням мінімальної заробітної плати буде збільшена адмінвідповідальність, тому багатьох підприємців, хвилює питання, яким буде штраф за неоформленого працівника в Україні в 2022 році?

Який буде штраф за неоформленого працівника в Україні в 2022 році

Хто підлягає санкціям?

Всі роботодавці, фізичні та юридичні особи, які наймають працівників можуть обкладатися штрафами, якщо правоохоронні органи виявили неоформленого офіційно працівника. Порядок і методика розрахунку визначається чинним законодавством, постановою КМУ. Незалежно від того перше або повторне порушення, посадова особа обкладається адміністративним штрафом за те, що не нараховується ЄСВ, працівник не «віддає» податки в казну.

Всі адміндокументи розглядаються в судовому порядку, тому дотримуватися штрафів за найманих співробітників в Сумах і термінах необхідно особливо ретельно, це відстежується судовим Виконавчим комітетом.

Як покарають працівника?

Незважаючи на те, що штрафується саме роботодавець і працівник не несе за це відповідальності, в деяких ситуаціях саме співробітники виступаю ініціаторами відсутності офіційного трудового договору. Це робиться, щоб отримувати більше зарплати, не платити податки в казну держави.

Рішенням суду саме роботодавець буде виплачувати всі штрафи, судові збори, пені, якщо у нього немає аудіо або відео фіксації факту відмови працівником влаштовуватися на роботу офіційно.

Штрафування за неоформленого працівника в 2022 році в Україні має торкнутися не тільки підприємців, тільки так можна «переломити» ситуацію, що склалася в країні. На сьогодні у ВР є законопроект, за яким також і співробітник буде нести фінансове навантаження на» нелегальну » роботу, поки проект закону знаходиться на розгляді. У документі значиться, що робоча людина може бути позбавлений виплачуваних субсидій, соціальних пільг і допомоги від держави.

Чи може підприємець оштрафувати скенгшщпівробітника?

Якщо робочий компанії не підписував офіційний трудовий договір і не має підтвердження про несення матеріальної відповідальності, роботодавець має право зробити йому догану, позбавити премії, розпорядженням по підприємству.

Штраф за неоформленого працівника в Україні в 2022 році

Скільки треба платити?

Згідно оновленого трудового законодавства, є спеціальний розрахунок штрафів за неоформленого працівника. Отже, скільки складе штраф за неоформленого працівника в Україні безпосередньо залежить від ситуації, що склалася:

  1. Підтвердження наявності неоформленого працівника, або того, хто оформлений на неповний день, але за фактом перебуває на підприємстві повний режим роботи, працівник не оплачує відповідні податки загрожує роботодавцю штрафів у розмірі 10 МЗП. На сьогодні МЗП становить 6000 гривень, але з 2022 року суму планують підняти до 6500 гривень. При повторному порушенні протягом наступних 2х років санкції підвищаться до 30 МЗП за кожного працівника.
  2. Якщо роботодавець або за його наказом вчиняються дії, спрямовані на перешкоду проведенню перевірки, перевіряючі не допускаються до фінансових документів буде накладено штраф у розмірі 16 МЗП.
  3. Заробітна плата не виплачується або видається невеликими частинами із затримками – штраф загрожує в розмірі 3 МЗП, незалежно від кількості порушень.
  4. Не в повній мірі або зовсім не виконуються гарантії по оплаті понаднормової роботи. У такому випадку роботодавцю загрожує адміністративне покарання у вигляді 2 МЗП по кожному конкретному випадку.

Підводячи підсумки, можна сказати, що штраф складе 30 МЗП, незважаючи на те-перший це був «прокол» або повторний. Варто врахувати, що при виплаті фінансових гарантій, за виконану роботу не враховуються мінімальні пільги, як гарантії держави — 10 МЗП. Також в майбутньому відповідальність буде лежати не тільки на плечах роботодавця, розробляється штраф працівникові за неофіційне працевлаштування в 2022 році і механізм його нарахування.

Цікаво, якщо немає регламентованих гарантій і пільг військовослужбовцям, мобілізованим працівникам – штрафні санкції складуть не менше 10 МЗП.

При наявності інших, не перерахованих порушень, буде накладено штраф у розмірі 1 МЗП за кожен випадок, виявлений за 1 хід перевірки.

Варто уточнити, що правоохоронні органи своєю роботою намагаються виконувати профілактику подібних порушень, немає мети – обов’язково оштрафувати, тому за перше порушення роботодавець буде попереджений в письмовій формі.

Як попередити санкції?

Існують поради та рекомендації, як не платити штраф за неоформленого працівника, і не потрапити в поле зору правоохоронців і податківців:

  1. Стажування на фірмі повинна супроводжуватися офіційним договором з громадянином.
  2. Практика також повинна проходити зі складанням офіційного договору.
  3. Немає можливості оформити працівника на повний трудовий режим, обов’язково скласти договір підряду.
  4. У деяких ситуаціях, ефективніше оформити співробітника, як ФОП і т. д.

На початку 2020 року було проведено чимало трудових реформ і рейдів по ФОП, ТОВ, держслужбам і т.д. після виявлених порушень всім роботодавцям дали шанс офіційно оформити працівників, виключити «проблемні» ділянки. В наслідок вже будуть нараховуватися нові штрафи, санкції.

Добавить комментарий