Які будуть ціни на сигарети в Україні 2021 року?

Уряд України йде второваним шляхом всіх неспроможних управлінь, намагаючись наповнити бюджет виключно за рахунок оподаткування та штрафів. Єдине, що відрізняє людей, які приймають закони у Верховній Раді – це прагнення видати будь-яку дію, що погіршує становище народу, за благі наміри або досягнення позитивних цілей.

Які будуть ціни на сигарети в Україні 2021 – вже озвучено, але чи дозволить це наповнити бюджет, щоб зробити платежі по багаторазово виріс зовнішньому боргу – поки залишається під питанням.

Ціни на сигарети в Україні в 2021 році

Огляд ситуації

Про те, що ціни на сигарети в Україні в 2021 році піднімуться до нових, позамежних висот, відомо давно, але в основному, економістам і законодавцям. Прості українці давно забули, що щорічне збільшення ціни сигарет на 20% — це не турбота про їхнє здоров’я, як стверджують проурядові видання, а черговий уклін на адресу ЄС, який кілька років тому зажадав, щоб українські акцизи були не нижче європейських. Якби вони ще зажадали, щоб в Україні підняли зарплати до європейського рівня, але це припущення здається просто смішним.

Директиву український Уряд, що знаходиться цілком під зовнішнім управлінням, неухильно виконує, але ось ні про довгоочікувану безвіз, ні про вступ до спільноти, які були підставою для виконання розпорядження кураторів, не йде й мови.

Вартість сигарет, на момент завершення виконання розпорядження західних кураторів, зросте до ста гривень. Тих, хто перейшов на електронні сигарети, щоб мінімізувати шкоду від продуктів згоряння при горінні звичайних, очікує ще більш неприємний сюрприз — вже в цьому році хітси подорожчають на 320%

Повідомлення про те, що сигарети можуть подорожчати, розміщене в оглядачі, має бути не у формі припущення, а у вигляді категоричного твердження: подорожчання сигарет в Україні в 2021 році – сувора реальність, що повторюється щорічно. В результаті виконання урядом вказівки понад:

  • українські сигарети коштуватимуть майже 50 гривень (їх ціна зросте без малого на 9 гривень);
  • середній клас тютюнових виробів підросте майже до 58 грн (майже на 9 одиниць у національній валюті);
  • ціна сигарет імпортного виробництва впевнено наблизиться до позначки 70.
Зростання ціни на сигарети в Україні по рокам

Зростання вартості стіків для іноземних сигарет пояснюється експертами громадської організації (створеної незрозуміло на які засоби для боротьби з курінням в країні), що мала раніше місце недостатністю оподаткування. Верховна Рада порахувала, що 34 копійки з 1 стіка – явно недостатня сума, тому вона зросла відразу майже до півтора гривень. Це означає, що пачка хітсів подорожчає одноразово відразу на 22 гривні.

Прихована підгрунтя

Подорожчання сигарет в Україні 2021-результат улесливого дотримання всіх рекомендацій зовнішнього управління. Однак податок на електронні сигарети – зовсім не турбота про здоров’я українців (деяким, в епоху економічної кризи, вони просто стануть недоступні, люди повернуться до звичного споживання, що супроводжується вдиханням канцерогенних смол.

Хтось Д. Купіра, затятий борець з курінням в Україні, захлинаючись говорить про те, що підвищення вартості модних хітсів замість торішнього мільярда дасть в казну відразу 7 мільярдів. Це не врятує економіку і не дозволить оплатити зовнішній борг, який вже в березні становив 120 мільярдів доларів (не гривень).

Незрозуміло також, чому, якщо підвищення ціни на 30% – настільки дієвий засіб боротьби з курінням, уряд з Купірою вважають потенційні прибутки. Адже якщо слідувати їх логіці, висока вартість тютюнових виробів повинна відлякати народонаселення від їх покупки, терміново позбавити всіх курців від поганої звички.

Питання, скільки коштують сигарети в Україні, не стало спонукальним фактором для відмови від куріння. Люди відмовляються від шкідливої звички з власної волі і зі здорових спонукань. Передбачені й інші заходи-наприклад, страхітливі картинки на більше, ніж половину пачки, підвищення віку для куріння з 18 до 21 року і навіть заборона на ароматизовані і ментолові сигарети. Все це було умовою для підписання асоціації з ЄС, але оскільки Україні вона не світить, потрібно дотримуватися тільки подорожчання, а додатковими умовами можна не перейматися.

ЄС звинуватило Україну в тому, що звідси пересилається безліч контрабандних сигарет, в результаті чого Європа стала сірим ринком. Однак ціна на контрабанду, що йде через порти, все одно нижче, ніж сигарети в легальних кіосках. Ні Україна, ні Європа не отримають від директиви жодних очікуваних бонусів.

Добавить комментарий