Військовий збір у 2021 році в Україні

В Україні військовий податок був введений з кінця 14-го року, як тимчасове явище на момент формування АТО/ООС, це було закінченням реформування Збройних Сил України. Це можливість закупити обмундирування, зброю для армії і поліпшити заробітну плату працівникам, особливо серед молоді. НД для України-це можливість реформувати українську армію і підняти її на новий рівень!

Військовий збір у 2021 році в Україні

Військовий збір у 2021 році в Україні являє собою навантаження до основного оподаткування українців, наприклад, він став доповненням до податку на доходи ПДФО. Українці стали ретельно рахувати свої гроші, а особливо ті, які доводиться віддавати державі, тому цікаво буде уважно розібратися в тому, як утримується військовий збір, скільки відсотків для фізосіб і податкових агентів, які передбачені штрафи і пені за несплату?

Хто є платниками?

Виходячи з норм чинного законодавства платниками військового збору є:

1. Фізичні особи резиденти та нерезиденти України, які отримує доходи з джерела походження в Україні, а також іноземні доходи.

2. Податкові агенти.

Слід відстежувати, які впроваджуються зміни у військовому зборі у 2021 році в Україні та формах заповнення звітності.

Які доходи оподатковуються?

Всі суми перераховані в базі оподаткування, такі як ПДФО та ВЗ (військовий збір) будуть розподілені на наступні види спрямування:

 • Зарплати, лікарняні, відпускні та інші премія.
 • Фінансова допомога від держави.
 • Вартість рухомого та нерухомого майна.
 • Продукти харчування, послуг і товари.
 • Сума виплачуваного відшкодування, а також страхові виплати.
 • Винагороди за актами підряду та договору на роботу.
 • Чистий дохід підприємця.
 • Оподатковується грошова сума, що отримується з оренди рухомого, нерухомого майна та лізингу.
 • Будь-які види пасивного доходу.
 • Призи та виграш в лотерею.
 • Купівля та продаж криптовалюти.
 • Доходи осіб з інвалідністю
 • Додаткові блага, до яких відносяться матеріальні і нематеріальні цінності, наприклад, дорогі подарунки або винагороду.

Також оподатковується військовий збір такі специфічні доходи, як дивіденди фізосіб, а також подарунки від підприємства у грошовій, матеріальній та нематеріальній формі. Підлягають обробці податкових органів курси, оплата за навчання та подарунки у вигляді корпоративного одягу. Варто уточнити, що для військового збору, в якості податку дуже мало винятків, всі українці зобов’язані брати участь в поповненні скарбниці держави. Також відрахування за військовий збір у 2021 році в Україні з пенсіонерів передбачені в повному обсязі, з пенсії та відшкодування за шкоду.

Доходи, що не оподатковуються

При розрахунку зарплатних виплат і загального оподаткування важливо знати, хто не платить військовий збір? Всі категорії доходів, які не оподатковуються регламентовані в Податковому кодексі України:

 • Нецільова благодійна допомога.
 • Адресні держвиплати та інша державна допомога.
 • Державні приватні винагороди, компенсації Фонду соцзахисту.
 • Подарунки, вартість яких менше 25% він мінімальної заробітної плати.
 • Відрядження виплати і добові, що видаються на підприємствах.
 • Ціна товарних одиниць по гарантії.
 • Плата з роботодавця виплачується на рахунок вузів і ПТУ.
 • Благодійна допомога, що видається для реалізації аналізів, лікування, медогляду та інших процедур.
 • Вартість турпутівок, які оплачує держпідприємство або роботодавець.

Цікаво, хто звільняється від сплати військового збору і як стягується з «%» зі специфічних доходів громадян України? Військовий податок аналогічний оплаті ПДФО, якщо цей податок не сплачується, наприклад, з суми спадщини оплачується в розмірі 5%, значить стільки ж розраховується і для військового збору.

Виняток становлять спадок першої та другої лінії споріднення, також військові збори не вираховується з мобілізованих осіб.також військовий збір не буде стягуватися з державних цінних паперів та благодійної, соціальної допомоги постраждалим від вибуху в Чорнобилі.

НД ставився на час військових дій в країні, але продовжує стягуватися вже 6 рік. З цього приводу ведуться численні суперечки серед політиків і депутатів, так наприклад, багато хто вважає, що ця сума, на яку можна підтримувати боєготовність української армії. Але є й ті, хто рахують дні, коли скасують військовий збір в Україні і подають відповідні законопроекти на розгляд.

Военный сбор в 2021 году в Украине

Тонкощі розрахунку військового податку

Основою для розрахунку даної статті оподаткування є будь-який дохід українця, незалежно від того резидент або нерезидент України, при цьому сума не знижується на ПДФО або іншу соціальну пільгу.
Військовий збір у стандартній ставці становить 1,5% від заробітної плати або інших доходів. Для розрахунку конкретної суми необхідно розглянути конкретний приклад, дохід зарплату або пасивний дохід помножити на 0,015.

Варто уточнити, що база для розрахунку ПДФО та військового збору має різні основи. Так, наприклад, ПДФО може зменшуватися на соціальну пільгу, але при вираховуванні військового податку такої можливості немає. При розрахунку військового збору матеріальні блага не є натуральним коефіцієнтом, у випадку з ПДФО вони використовуються в натуральній формі.

Також різниця існує в питанні часу перерахунку ПДФО, це може виконуватися в кінці року, а також дана сума може бути відкоригована при звільненні співробітників. Військовий збір – це постійна величина, на нього не поширюються соціальні пільги, і не проводиться перерахунок при зміні виду діяльності, також для розрахунку не передбачається використання соціальної пільги. Важливо! Для оплати податкового збору від імені фізособи необхідно подати до органів податкової інспекції звіт за формою 1ДФ.

Терміни оплати

Важливий не тільки сам факт оплати податкового збору на утримання Збройних сил України, а й укластися за термінами оплати затвердженими владою. Даний випадок нічим не відрізняється від оплати ПДФО, а саме якщо дохід фізичної особи виплачується на банківську карту світу або розрахунковий рахунок, оплата податку проводиться одночасно з отриманням грошей автоматично.

Ситуація, коли українець отримує дохід у вигляді заробітної плати або виплат готівкою через касу, військовий податок повинен бути оплачений протягом 3 днів після отримання грошей. Якщо податок не оплачується, після закінчення ліміту часу протягом 30 днів по ній подається декларація за формою. Якщо час для оплати військового збору потрапляє за календарем на свято або вихідний день, термін може бути перенесений на наступну дату.

Податкова соціальна пільга

Офіційні категорій працівників, які можуть претендувати на податкові соціальні пільги точно прописані в ПКУ. Сьогодні небагато українців розбираються, що в тонкощах податкового законодавства, тому варто уточнити, що це означає? Суть податкових пільг полягає в тому, що розмір оподаткування можна бути знижений, на певний «відсоток». Після сплати всіх податків, заповнення відповідної форми, гроші, вирахувані за певним » % ” будуть повернуті платнику. Але варто уточнити, при розрахунку пільг є деякі обмеження, податкова пільга не поширюється на військові збори.

Штрафи та пені

Військовий збір є одним з важливих етапів оподаткування в Україні, тому за несплату або затримку перерахування застосовуються такі ж штрафи, як і при несплаті ПДФО.
При порушенні складання податкової формули 1ДФ платнику будуть поставлені штрафи, в розмірі 510 гривень. Якщо за один рік порушення відбувається повторно, санкції протягом одного року складатимуть 1020 гривень.

Несплата військового податку розглядається, як привід для нарахування штрафу в розмірі 10%, якщо платник прострочив протягом 30 календарних днів, якщо термін перевищує лімітований період – штраф зростає до 20%.

Ці суми передбачені для фізичних осіб, але якщо несплата військового збору проводиться податковим агентом, штраф зростає до 25%, при повторному порушенні до 50%. Якщо протягом року податковий агент прострочив виплату в 3 разів – штраф становить 75%.

Несплата військового збору в 2021 році призведе до серйозних наслідків і розглядів з податковою службою. Також буде нараховано пені в розмірі 120%, якщо порушення в податковій формі були виявлені співробітниками Генеральної податкової служби, якщо порушення НБУ платнику будуть нараховані пені в сумі 100%.

Якщо порушення були виявлені самим платником або агентом, санкції передбачені тільки 91 дня після лімітованого терміну оплати.

Військовослужбовці та ЗС

Для тих, хто» змінив статус «на» мобілізований ” від держави пропонується мобілізаційна пільга, яка передбачена на весь період військової служби, також вона може використовуватися для найманих працівників. Даним категоріям немає необхідності надавати за цими податками звітність у зазначений період.

Мобілізований українець або особа, яка перебуває на строковій службі, підприємець може не оплачувати ПДФО за річною декларацією та ПДФО у вигляді авансових внесків.

У такому випадку підприємець-загальносистемник звільняється від заповнення декларації в податкову службу, але потрібно відправити протягом 10 діб після «повернення на громадянку» копію СБ.

Важливо чітко дотримуватися норм оформлення податкової звітності, реквізити для оплати військового збору в 2021 році в Україні можна дізнатися у відповідній Службі за місцем проживання або оформлення юрособи. В іншому випадку, несплата може стати причиною нарахування штрафів, проблем з продовженням ведення бізнесу.

Добавить комментарий