Тариф на газ у 2020 році в Україні

Якщо влітку платити за комунальні послуги доводиться не так вже й багато, то вже з початком опалювального сезону платіжки часто збільшуються мінімум в два рази. Це все є прямим наслідком вартості газу, яку не так вже й просто регулювати. Багато українців побоюються того, що буде подорожчання газу в Україні в 2020 році для населення, адже це відразу ж позначиться на тарифах на гарячу воду та опалення. Хоч останнім часом ціна газу для населення і була на відносно стабільному рівні, за запевненнями експертів ціни вже зовсім скоро можуть почати зростати.

Тариф на газ у 2020 році в Україні

Як встановлюється ціна на блакитне паливо?

Як відомо, раніше газ коштував не так дорого, оскільки при формуванні ціни ніхто не брав до уваги супутні витрати. Однак нещодавно була введена абсолютно нова формула, яка бере до уваги всілякі показники, що відразу підвищило вартість енергоресурсу для простих громадян. Згідно з останніми новинами від влади, тариф на газ в 2020 році в Україні буде встановлюватися в залежності від:

1. Ціни на сам енергоресурс.

2. Націнки, яку встановлює газовий постачальник.

3. Тарифу на транспортування блакитного палива по трубах.

4. Тарифу на послуги з розподілу енергоресурсу.

5. Податку на додану вартість.

Потрібно розуміти, що це лише п’ят основних факторів, які впливають на кінцеву вартість ресурсу, але насправді їх набагато більше. Наприклад, свою роль також відіграють середні показники митної вартості енергоресурсу, інформація про які збирається під час оформлення газу на митних пунктах. А ще необхідно брати до уваги ціни, які можна спостерігати в результаті складання домовленості при торгівлі на біржах і середню ціну поставки ресурсу промисловим споживачам.

В результаті цього всього формування ціни проводиться щороку, а іноді зміни можуть відбуватися і під час самого опалювального сезону. Але в різних регіонах держави можуть встановлюватися різні тарифи.

Тариф на газ у 2020 році

Так чи буде подорожчання газу?

Що стосується того, якими саме будуть тарифи на газ в Україні для населення, то представники влади і багато експертів вже встигли висловити свою думку з цього приводу, що дає загальне уявлення про тенденції ринку. Правда, багато в чому ці прогнози суперечать один одному.

Наприклад, заява Володимира Гройсмана полягає в тому, що зараз представники Кабінету Міністрів активно працюють над зниженням вартості енергоресурсу, а тому незабаром платіжки можуть зменшитися вже на чверть. Але ще більше знизити ціни не вийде, на найближчі кілька років це буде гранична планка.

Якщо переглянути статистичні дані, то і справді можна помітити, що останнім часом ціна на газ перебувала майже на одному і тому ж рівні, а іноді навіть знижувалася. Але деякі експерти дотримуються думки, що зниження тарифів відбувалося перед їх великим зростанням.

Ось чому ціни на газ в Україні можуть так сильно зрости. Перш за все, представники дослідницького інституту в галузі енергетики запевняють, що після початку опалювального сезону ціна енергоресурсу буде плавно підвищуватися аж до 30%. Це буде наслідком прямої прив’язки до імпортного паритету. Справа в тому, що протягом усього літнього і весняного періоду ціна на газ значно нижче, але ось вже з початком перших холодів в Європі можна спостерігати підвищення тарифів.

Оскільки закупівля газу зараз головним чином проводиться у країн Європи, то їх підвищення ціни буде позначати на кінцевій вартості для українців.

Але не всі експерти вважають, що тарифи сильно зростуть. Наприклад, є думка, що в цьому опалювальному сезоні в цілому платіжки будуть меншим, а посприяє цьому економічна ситуація, укладення безлічі домовленостей та інші фактори. Але головною умовою є зниження цін найближчим часом приблизно на 25%. Тільки в такому випадку з’явиться можливість нівелювати майбутні зміни цін.

Правда, такий сценарій цілком залежить від подальших дій українських політиків, але його реалізація цілком можлива.
У більшості випадків думки сходяться на тому, що утримати ціни на звичному рівні буде не так вже й просто, а тому простих громадян в будь-якому випадку чекає подорожчання газу в Україні в 2020 році. Тому багато експертів вже зараз прогнозують, яка саме буде вартість блакитного палива в прийдешньому опалювальному сезоні. Перш за все, у фінансових планах Нафтогазу можна дізнатися про те, що для кінцевих споживачів вартість буде сформована на рівні понад сім тисяч гривень за тисячу кубометрів палива. Але це лише початкова цифра, тому що до того ж потрібно обов’язково враховувати вартість транспортування, розподілу, податок на додану вартість і ту саму націнку від Постачальника. Тому в результаті може вийти так, що кінцева вартість для простого споживача перевищить позначку в 9500 гривень.

Однак немає ніякої можливості точно спрогнозувати зміну цін найближчим часом. На даний момент варто орієнтуватися на те, що ціна ресурсу збільшиться приблизно на 20-25%, а подальше зростання буде повністю схильний до тенденцій ринку і дій влади.

 

 

 

Чи можна закуповувати газ у Росії?

Здавалося б, найпростіше закуповувати газ у Росії, адже це може вирішити безліч актуальних проблем. Але в цьому питанні не все так гладко, як здається на перший погляд. Хоч переговори з цього приводу вже встигли початися і тривають якийсь час, поки зрушення не спостерігаються, і досягти якоїсь угоди просто не виходить. В ідеалі необхідно укласти довгостроковий контракт, але це програшний варіант для російських представників, а тому вони не хочуть йти на поступки.

При цьому є своєрідні юридичні перепони, які не дають так просто укласти угоду. На даний момент в цій ситуації немає ніяких виграшних варіантів для України, а тому поки залишається тільки закуповувати енергоресурс тільки у країн Європи.

Добавить комментарий