Тариф на газ у 2021 році в Україні

З кожним роком плата за комунальні послуги дорожчає. Все тому, що країна заборгувала Міжнародному Валютному Фонду (МВФ) купну суму і щоб якось погасити борги, уряд підвищує плату за газ, електрику, воду. Якщо до 2016 року ціни на блакитне паливо контролювало Положення про покладання спеціальних обов’язків (ПСО), то вже з першого серпня ціна на газ регулюється змінами на європейській біржі.

Остання фіксована вартість газу була встановлена в квітні 2021-го року, з того часу, по сьогоднішній день українці платять за один кубометр 6,99. Хоча останні новини повідомляють — буде ще подорожчання газу в Україні в 2021 році для населення. Одні газові постачальники встановлюють меншу суму за ринкову вартість, інші, навпаки, підвищують ціни (у квітні деякі компанії встановлювали вартість 7,60, 8,85 гривень за один кубометр).

Тариф на газ у 2021 році в Україні

Наприкінці квітня була оголошена плата за блакитне паливо на рік вперед, населення, що опалюють свої будинки газом, будуть автоматично переведені на базові фіксовані величини, це запобіжить коливання цін, зробить плату за комунальні послуги стабільною. Такий варіант буде більш вигідним, про це повідомляє представник Міністерства енергетики. Тільки це не всі зміни, що стосуються підвищень вартості комунальних послуг 2021-го.

Очікуються нововведення на газовому ринку, будуть зміни щодо принципу нарахування платіжок, з’являться нові постачальники, які бажають продати свій продукт, отримавши нових клієнтів в особі фізичних осіб, українських споживачів.

Як було раніше і що змінилося

До 2016-го року в країні діяв газовий ринок, тоді ціни на блакитне паливо формували представники Національної комісії, що займаються справами енергетики та інших житлових потреб.

Після вступу в силу закону, що регулює дії газового ринку, компанії, що займаються продажем газу, почали конкурувати між собою, пропонуючи свій продукт, ціну за нього. Такі принципи діяли тільки для промислових підприємств, ціни на газ в Україні для фізичних осіб регулювалися Положенням про покладання спец обов’язків.

Принцип дії положення ПСО дуже простий: підприємства, які є постачальниками, закуповували паливо в Нафтогазі, перепродували його простому населенню. Постачальники стягували свою надбавку за посередництво в розмірі 2,5% за первісну вартість газу. Ціни, встановлені Нафтогазом, збігалися з цінами європейським торговим майданчиком (TTF).

Після 2016-го, коли закон про газовий ринок почав набирати обертів, люди стали оплачувати газ за ринковою вартістю. Якщо на ринку попит великий, то ціни також високі. Вартість палива також залежить від кількості постачальників, що конкурують між собою: чим їх більше, тим ціни дорожчі.

Починаючи з першого січня 2019-го року, українцям приходить дві платіжки: за споживання, за доставку палива. Це стало однією з причин того, що тарифи на газ в Україні для населення збільшилися. Поділ поставки, розподілу газу стало двома різними видами діяльності, це поставило більшу частину населення в глухий кут. У перший час спостерігалося багато плутанини, платежі за доставку потрапляли на рахунок за споживання газу і навпаки.

Тариф на газ у 2021 році

У країні діє кілька газових компаній, що встановлюють свою ціну за розподіл. Розрахунок проводиться за результатами минулого року. Якщо середньостатистичний українець спожив набагато менше палива, він заплатить за обсяг, споживаний в минулому періоді.

Як дорожчатиме блакитне паливо у 2021 році

У квітні 2021-го був встановлений річний тариф ціна, що передбачає стабільну, фіксовану плату протягом дванадцяти місяців, в період з першого травня 2021 по тридцяте квітня 2022 року. Згідно з останньою інформацією, люди самі зможуть вибирати тариф на газ в 2021 році в Україні.

Незважаючи на встановлений річний тариф, на газовому ринку постачальники не заспокояться, будуть продовжувати пропонувати вигідні умови газозабезпечення. Міжнародний валютний Фонд підтримує дати можливість людям самим вибирати постачальника.

Нещодавно в мережі з’явилася інформація від представника економічного розвитку, згідно з якою газ дорожчатиме таким чином:

  • у 2020-му ціна стане більшою на 20%;
  • у 2022-му вартість блакитного палива підніметься на 10%;
  • за 2023-2024 – ті роки-на 5%.

За словами економіста, газ буде стрімко дорожчати тільки в 2021-2022 роках, починаючи з 2023-го, ціна буде підвищуватися тільки на 5%. Найбільше газ подорожчав у двадцятому році, відсоток підвищення становив 56,3%.

У наступному періоді варто також очікувати підвищення на світло (на 38%), гарячу воду (16-18%). Починаючи з двадцять третього року, ціни на електроенергію, воду будуть не так сильно збільшуватися, середній показник підвищення становитиме 6-9%.

Добавить комментарий