Як оформити субсидію в Україні в 2021 році?

Ситуація в Україні зазнала значних змін, але не в кращу сторону. Зростання тарифів на комунальні послуги, що проходить перманентно і паралельно з практичним залишенням доходів на колишньому рівні, підвищення цін на продукти першої необхідності, безробіття і фінансова криза, викликана пандемією коронавірусу, поставив середнього українця на межу зубожіння і навіть за межу бідності. Люди, вимушені звертатися за допомогою до держави, не завжди знають, як оформити субсидію в Україні в 2021 році.

Як оформити субсидію в Україні в 2021 році

Що відбувається

Нарахування субсидій в Україні-міра, дивом вціліла від колишніх урядів, яку влада зараз позиціонує, як міру соціальної справедливості. Проурядові портали запевняють громадян, що раніше оплата за комунальні послуги була штучно занижена, а тепер повернулася на належний рівень.

ЗМІ та телеканали навіть переконали певну кількість людей, вимушених віддавати практично всі свої доходи на оплату газу, опалення та електрики, що такий захід необхідний і спрямований на досягнення процвітання України:

 1. Субсидії на комунальні послуги в Україні видають за благодійну допомогу держави, яка допомагає бідним, змушуючи багатих платити за повною вартістю.
 2. Однак розраховувати на отримання такої дотації можуть тільки люди, доходів яких в сукупності не вистачає на оплату комуналки.
 3. Розрахунок обов’язкового платежу відбувається за специфічною українською формулою, з неодмінним коефіцієнтом і участю прожиткового мінімуму.
 4. Є довгий перелік тих, хто не має права на її отримання і набагато коротший – потенційних претендентів.
 5. Канал 24 економіка повідомляє, що уряд зменшив асигнування на видачу субсидій (незважаючи на триваюче зростання тарифів). При цьому кількість одержувачів вельми дивним чином не зменшилася, а збільшилася.
 6. Кабмін запевняє, що немає ніяких секретів, як отримати субсидію в Україні – держпідтримка нібито покладається будь-якому громадянину, який витрачає більше 15% сукупного доходу на оплату комунальних послуг і збільшених тарифів.
 7. У нинішньому році заплановано знизити виділення коштів на видачу дотацій майже на 15%.
 8. Ситуація з дотаціями, як і все, що обіцяє держава, туманна і розмита – Кабмін запевняє досить наполегливо, що в призначенні компенсацій враховується відсоток від доходу, який займає оплата ЖКГ.
 9. Бухгалтерські сайти соціальних органів розміщують рекомендації щодо підрахунку обов’язкового платежу, необхідного для визначення можливості претендувати на призначення.
 10. Уряд попереджає, що вони призначаються на короткий час і вимагають перманентного підтвердження. До того ж для людей, які отримали відносно невелику суму, на час виплати припиняють діяти всі законні пільги по квартплаті.

Зрозуміти, як нараховуються субсидії в Україні, складно, в основному йдеться тільки про те, що сума вираховується індивідуально. Стверджується, що на час виплати субсидії знімаються всі пільги (нечисленні) по квартплаті, і тут же можна зустріти сентенцію про те, що вони все ж будуть братися до уваги при призначенні суми.

Оосбливості субсидії в Україні

Один з центральних каналів країни стверджує, що розрахунок субсидії простіший – потрібно просто відняти з вартості комунальних послуг обов’язковий платіж і отримана сума буде означати розмір дотації від держави, яка покладається сімейству.

Секрети оформлення

Рекомендації на тему, Як оформити субсидію в Україні в 2021 році, стартують з «якщо» вже на другій хвилині читання докладної інструкції. Звертатися за отриманням потрібно в територіальне управління праці та соцзахисту населення, іноді позначаються невимовною абревіатурою УПСЗН.

На орендоване житло можна подати заяву за місцем проживання (це вірний спосіб повідомити податкової, що господар квартири не платить податки за здачу житла в оренду). Звертатися в соцзабез за місцем прописки радять тільки за умови, що, адреса, вказана в паспорті, відповідає місцю, де проживає претендент на держдотацію.

Заяву приймуть, якщо до неї додається пакет документів (навіть якщо в результаті буде отримана відмова):

 • довідку про склад сім’ї (раніше її видавали в ЖЕКу, а тепер офіційно вона скасована, але це не завадить чиновникам її зажадати);
 • декларацію про доходи (і того, хто оформляє і інших членів сім’ї, причому вони всі повинні дати письмову згоду на доступ і обробку своїх особистих даних);
 • паспорт і код оформляє (і копії та оригінали для звірки)

Показово повідомлення Міністерства соцполітики, зроблене у Верховній Раді, про те, що процес надання субсидій спрощено просто до межі, що пов’язано з безперервним зростанням цін і тарифів на комунальні послуги і паливо. Є спеціальний сайт, на якому можна дізнатися, чи надана субсидія, просто не виходячи з дому. Але це-не єдина інформація, за якою на нього звертаються-можна дізнатися, не тільки факт призначення і розмір суми, а й причину, по якій відмовили. І це не менш часте явище, ніж виділення субсидіальної дотації.

Хто може не звертатися

Є безліч категорій громадян, яким не варто дзвонити на телефон гарячої лінії субсидії в Україні 2021, звертатися в УПСЗН. Це пов’язано з оновленнями в урядовій програмі і нововведеннями, що дозволили уряду спритно скоротити витрати на 1/5 і при цьому продовжувати планомірний тарифний геноцид. До них відносяться:

 • ті, хто здає житло в оренду і не зареєстрований в податковій;
 • всі, хто за останній час витратив більше 50 тис. гривень (навіть на оплату комуналки);
 • власники автомобілів, яким ще не виповнилося 5 років;
 • які отримали спадщину, купили землю, нерухомість або ТЗ;
 • люди із заборгованістю за комуналку;
 • власники житла площею більше встановленого законом мінімуму;
 • не працюючі, не учні і не зареєстровані на біржі зайнятості (вважається, що вони працюють неофіційно, їм нараховується в дохід три ПМ).
Субсидія онлайн в Україні

Оновлений список необхідних документів вже опублікований-це заява і декларація про доходи. Для орендарів житла – офіційно оформлений договір оренди зразок заяви на субсидію в Україні можна отримати в соцзабезі (територіальному відділенні, в системі онлайн-оформлення). Самі документи можна відправити поштою, з повідомленням про вручення або подати особисто, записавшись на прийом до органів, що працюють в обмеженому режимі з приводу пандемії коронавірусу.

Ще одне, вже давнє нововведення

Є повідомлення про те, що всі громадяни, які захотіли скористатися субсидіями, в січні минулого року були дещо здивовані тим, що їх сповістили про необхідність додатка заповненої декларації. Декларація на субсидію повинна бути завантажена з сайту міської або обласної адміністрації, її неправильне заповнення або навіть просто граматичні помилки можуть привести до відмови у видачі.

Зразок заповнення декларації на субсидію в 2021 році в Україні вказує, що заповнення повинно проводитися в установленому порядку і містити такі відомості:

 • всі загальні дані про проживаючих у приміщенні, на яке оформляється субсидія • це стосується квартири, орендованого житла та об’єкта індивідуальної забудови);
 • всі доходи, отримані за минулі 12 місяців, без вирахування податків і із зазначенням місця, де вони були отримані;
 • всі відомості про придбання або оплату послуг на велику суму.

Мінсоцполітики заявило, що всі зазначені претендентом дані будуть перевірятися в обов’язковому порядку. Виплати тим, хто неправильно вказав дані і не має права на отримання, будуть негайно припинені, а тим, хто вже отримав і витратив кошти, доведеться потурбуватися їх поверненням.

Про це повідомив радник міністра профільного міністерства. Він у своєму виступі додав, що раніше громадяни перевірялися вибірково, але тепер є додаткові асигнування, що дозволяють проводити практично тотальну перевірку.

Посилення правил

М. Лазебна, нинішній міністр соцполітики в Україні, заявила, що на думку уряду, 10% отримують дотації від держави, не мають на це права. Оголошено про посилення перевірок і висунення нових критеріїв оцінки. Так, наприклад, на отримання субсидій не зможуть розраховувати ті, хто купує валюту (вона продається з пред’явленням паспорта) і навіть ті, у кого є певна невелика сума на банківському депозиті.

Міністерство фінансів залучено для перевірки даних претендентів, оскільки у Мінсоцполітики такої можливості не було. Громадяни, які купували цінні папери, теж зафіксовані в даних Мінфіну, і можуть отримати відмову на цій підставі.

Головне, в чому підступ субсидій в Україні 2021 – можливість надання доступу громадян до своїх особистих даних.

Уряд розширив список обмежень, з якого виразно випливає, що є чіткий намір максимально економити. Переглянута норма, на яку може отримати держдотацію навіть літня непрацездатна людина. За фактом, пенсіонерам пропонується продавати великі квартири і з’їжджати на менші, щоб мати можливість їх оплачувати.

Проект постанови, прийнятий Кабміном, декларативно заявляє про посилення адресності допомоги від держави, боротьбу за раціональне витрачання державних коштів. Це означає намір економити і відмовляти всіма можливими способами. До таких заходів відноситься і скасування комісій при місцевій владі, які раніше могли приймати такі рішення на свій розсуд, з оглядкою на матеріальне становище претендента. У них була можливість частково ігнорувати встановлені стандартні правила, щоб допомогти конкретному адресату, але тепер вони позбавлені її з волі уряду Зеленського.

Добавить комментарий