Як оформити субсидію в Україні в 2020 році?

Останнім часом багато українців скаржаться на маленькі зарплати, високі тарифи на комунальні послуги. У п’ятнадцятому році уряд країни знайшов вихід, як полегшити життя народу в умовах економічної кризи. Депутатами Верховної Ради в цьому ж році була введена програма субсидування. Це означало наступне: частину суми за комунальні послуги виплачувала держава. Такі заходи допомогли заощадити на тарифах, люди тільки доплачували якусь суму, інші витрати брало на себе правіетльство.

оформити субсидію в Україні в 2020 році

Щороку список документів, принцип нарахування, зразок необхідної заяви, декларації змінюється. Після зміни влади в дев’ятнадцятому році в мережі з’явилися чутки про скасування субсидування. Такі чутки не підтвердилися, з’являться деякі нововведення. Тепер всіх хвилює питання, як нараховують субсидії в Україні в двадцятому році.

Це дуже актуальне питання, оскільки багатьом субсидій в минулих періодах не дісталося. На це було кілька причин, нюансів. Нещодавно на телебаченні виступав представник міністерства, який обіцяв: всі проблеми, що стосуються нарахувань субсидій, вирішить нова влада. Також він обіцяв, що нарахування субсидій в Україні в двадцятому році буде, він спростував слуги про можливе скасування субсидій.

Трохи про термін «субсидії»

По суті, субсидування (з латинської мови це слово так і перекладається, «допомога”) – це допомога держави людям, які не можуть оплатити комунальні послуги в повному обсязі. Гроші на субсидовану допомогу виділяються із загальної скарбниці держави, філій районів, областей, різних фондів.

Даний вид допомоги розрахований на різні категорії населення:

 • приватна особа (мешканець багатоповерхівки, приватного будинку);
 • юридична особа (власник фірми, підприємства, представник бізнесу);
 • представники держави.

Багато українців, особливо люди старшого покоління, плутають субсидію з позикою, кредитом. Але допомога держави на оплату комунальних послуг має три основні ознаки, які відрізняють її від позики. По-перше, субсидія призначається на конкретні цілі-оплату комунальних послуг (гаряча, холодна вода, опалення, яке може здійснюватися газом, твердим паливом, електроенергія). По-друге, якщо гроші, взяті в позики, оформлений кредит потрібно рано чи пізно повертати, з відсотками, субсидовані нарахування не підлягають повернення, на них не передбачена пеня, штрафи, відсотки. По-третє, субсидія погашає лише частину заборгованості, іншу частину за оплату комуналки потрібно доплачувати.

Субсидії на комунальні послуги в Україні передбачені спеціальним законом України.

 

 

 

Кому надають допомогу держави у вигляді субсидій

Субсидії отримують не всі громадяни України. На допомогу від держави можуть розраховувати люди, які платять за комунальні послуги більше норми, тобто, витрати перевищують розмір встановленого платежу. Кому скільки нараховувати, держава визначає за загальними доходами всіх членів сім’ї.

Є категорія громадян, які не отримують субсидії. До таких категорій відносяться:

 • люди, які орендували житлоплощу, Складське, підвальне приміщення, при цьому не внесли дохід від орендування в список доходів;
 • українці, які купили товари на суму від п’ятдесяти тисяч гривень;
 • власники автомобілів, випущені менше п’яти років тому (це правило не поширюється на транспортні засоби, отримані власників в рамках соціальної допомоги);
 • люди, які не сплатили комунальні послуги, загальна сума боргу становить більше трьохсот сорока гривень;
 • українці, які протягом останнього року отримали спадщину у вигляді землі, житла, транспортного засобу;
 • українці, які проживають в квартирі площею більше сто двадцяти квадратних метрів, в будинку, площа якого становить двісті квадратних метрів;
 • громадяни, які вважаються працездатними, з якихось причин не працюють, не відвідують біржу праці, не отримують соціальні виплати.

Щороку в список документації, правила оформлення вносяться якісь правки, нововведення. Тому людей цікавить питання, Як оформити субсидію в Україні в 2020 році. Особливо це питання стає актуальним перед початком опалювального сезону.

оформити субсидію

Загальні відомості про нарахування субсидій

Допомога від держави у вигляді часткової оплати комунальних послуг (субсидії) оформляється на власника житла, на ньому має бути оформлено право володіння, будинок повинен бути зареєстрований на того, хто планує подати заяву, Декларація на субсидію. При цьому в соцзабез подаються дані про всіх членів сім’ї, кожен з них повинен підтвердити свою згоду на дозвіл обробляти дані. Людям, які не є власниками житла, лише тимчасово орендують його, також належить субсидування.

Кожен власник будинку, квартири, які опалюють приміщення газом, може оформити допомогу у вигляді надання субсидій. Деякі будинки (це більшою мірою стосується сільської місцевості) не підключені до газової магістралі, будівлі опалюють грубою, грубкою вугіллям, дровами, іншими видами твердого палива.

Є два типи субсидій: літня, зимова. Взимку тариф встановлюється на газову плиту, газовий котел для опалення, влітку – виключно на газову плиту. Перший вид призначається в період з першого травня по тридцяте вересня, другий тип виплат призначається на період опалювального сезону – з першого жовтня по тридцяте квітня.

Щороку уряд переглядає закон про нарахування субсидій, вносить правки. Зараз всіх українців, які на в змозі повністю оплатити тарифи, хвилює питання, Як отримати субсидію в Україні в двадцятому році.

Податки для підприємців

Правила оформлення субсидії у 2020 році

Для категорії громадян, яким за законом покладається даний вид допомоги від уряду, досить подати заяву, декларацію (бланк, де вказані всі доходи всіх членів сім’ї, прописаних в будинку), Людям, які не потрапляють під категорію пільговиків, але сильно потребують знижки на тарифи, також можна звернутися в соцзабез з відповідною заявою. Для цього, крім прохання, документа із зазначенням доходів, знадобиться:

* документ з місця роботи з інформацією про суму заробітної плати;

* людям, які орендують житлоплощу, знадобиться принести копію договору про оренду нерухомості;

• заява.
Зразок заяви на субсидію в Україні включає такі пункти:

* назва соціального пункту, куди подається прохання про надання знижки на комунальні послуги;

* особисті дані власника будинку, який пише заяву;

* паспортні дані, код платника податків;

* у бланку вказані всі послуги, на які покладається субсидія, заявнику потрібно вибрати потрібні, поставити навпроти галочку;

* назва всіх організацій з надання тієї чи іншої послуги;

* навпроти назви послуг є графа» Прикметки”, тут потрібно вказати, є лічильник чи ні.

Подану заяву розглядає спеціальна комісія, що працює в центрі соціального захисту. У деяких випадках прохання розглядається додатковими органами: представниками районних, обласних рад. Додатковий розгляд заяви передбачено, якщо:

 • у будинку є зареєстровані люди, на даний момент не проживають за вказаною адресою;
 • людина живе в орендованому, знімному на час житло;
 • українець є людина з обмеженими можливостями, яка живе один, не маючи опікуна;
 • хтось із членів сім’ї купив товар на п’ятдесят тисяч гривень, від покупки не пройшов рік.

Зразок заповнення декларації на субсидію в 2020 році в Україні виглядає так:

 • вся інформація про будинок: вся площа, площа, необхідна для опалення;
 • повні ініціали, дата, Місце народження, дані з паспорта всіх мешканців, зареєстрованих в будинку;
 • всі доходи прописаних в будинку осіб: сума заробітної плати, пенсійних, соціальних нарахувань, дані беруться за останній рік;
 • вказати, чи була здійснена покупка, загальна сума якої більше п’ятдесяти тисяч, якщо така покупка була, вказати того, хто за неї платив.

Нещодавно стали з’являтися дані про підступ, можливий обман, пов’язаний з нарахуванням субсидій. Про це заговорив депутат Михайло Папієв. Всі члени уряду не надали цьому значення, але народ трохи сполошився.

Нарахування субсидій у 2020: нововведення, можливі підступи, нюанси

Після нарахувань субсидії деякі українці почали задаватися питанням, в чому підступ субсидій в Україні 2020? На думку одного депутата, підступ полягає в нарахуванні літньої, зимової субсидії. Тобто, якщо підрахувати, скільки люди доплачують в літній, зимовий період, сума буде більшою а встановлений мінімум.

З початку дев’ятнадцятого року стартували якісь зміни субсидій, а саме:

 • монетизація;
 • можливість самостійно обирати банк, де отримувати державну допомогу на оплату комунальних послуг.

На початку дев’ятнадцятого року Уряд запровадив перше нововведення щодо нарахувань субсидії. Першого січня людям почали видавати гроші готівкою. При цьому основне правило субсидії не змінилося-гроші повинні йти тільки на оплату тарифів на опалення, електрику.

Починаючи з двадцятого року, люди зможуть самі вибрати банк, де отримувати «живі» гроші. Раніше всі люди отримували тільки в одному банку – Ощад або Приват. Тепер для більшої зручності пенсіонери можуть “перевести” субсидію в той банк, де вони отримують пенсію, заробітну плату.

Для надання детальної інформації, відповідей на запитання щодо оформлення, подачі документів, існує телефон гарячої лінії субсидій в Україні-1545.

Добавить комментарий