Виплата допомоги по безробіттю в Україні в 2021 році

У зв’язку зі складною економічною ситуацією, пандемією і поширенням в країні короновірусної інфекції було закрито безліч підприємств, українці залишилися без роботи. Це спровокувало пік безробіття в країні. У такий час українцям потрібно розібратися, як потрапити на біржу праці і чи можна стати на облік повторно? Якою буде допомога з безробіття на 2021 рік в Україні, і які документи для цього буде потрібно?

Виплата допомоги по безробіттю в Україні в 2021 році

Після того як українці стали публічно заявляти, про те що в країні закінчуються гроші, брати участь у мітингах, Володимир Зеленський підписав закон для населення про внесення змін у наданні допомоги по безробіттю в умовах карантинних обмежень.

Українським громадянам була надана можливість отримати державні виплати під час карантинних заходів, для тих, хто втратив роботу повністю або частково через «підступні» обмеження. Додатковий розмір допомоги по безробіттю в Україні буде виплачуватися тільки на час карантину, викликане безпосередньо короновірусом, у разі якщо локдаун обумовлений епідемією грипу або будь-якими іншими проблемами, виплати додаткових допомог припиняються.

Депутатам Кабінету Міністрів у 2021 році було надано розширенням спектру повноважень у розрахунку та нарахуванні соцгарантій. Їх права поширюються на можливість визначати порядок надання допомоги по повному або частковому безробіттю: встановлювати, підвищувати або знижувати розмір державних дотацій, при необхідності змінювати порядок повернення коштів, які спрямовані з держбюджету.

На сьогоднішній день із закладених грошей додатково виділили 3,5 мільярда в резервний фонд соціального страхування з безробіття, для компенсації збитку населення з зв’язку з карантинними заходами.

Важливо! У новому році з держбюджету для вирішення ситуації в країні, усунення високого рівня безробіття будуть виділені кошти. Їх передбачають віддати для підняття таких сфер розвитку країни, як торгівля, Сільське господарство, економіка. Всі гроші виділяються на безповоротній основі, це також зазначено в законопроекті підписаним президентом.

На 2021 рік зростання порівняно з попереднім періодів зросло, не менше ніж на 40%.

Центр зайнятості для українців

При втраті роботи і відповідно доходу, держава зобов’язується забезпечити дотації або можливість влаштуватися на роботу. Для цього можна стати на облік в центр зайнятості, надавши паспорт, індифікаційний код і трудову книжку. Допомога буде призначена, в разі якщо звільнення було викликано карантинними обмеженнями, тоді покладені стандартні дотації для забезпечення перекриття мінімальних потреб безробітних. Але найбільше хвилює питання чи можна повторно зареєструватися на обліку, якщо українець раніше вже отримувала держдопомогу?

Так, це передбачено чинними нормами, за умови, що громадянин залишився без роботи, і ще не має права подавати документи на пенсію.

Також повторно можна стати центр зайнятості, якщо українець дійсно хоче приступити до роботи негайно, при цьому не має ніякого додаткового заробітку. Конкретна одержувана сума державного пенсійного забезпечення залежить від статусу звільнення, припинення попередньої реєстрації, стандартно допомога оплачується протягом 2 років. Відповідний статус дня отримання допомоги надається українцю з першого дня початку реєстрації в центрі зайнятості за місцем прописки або проживання. Анулювати статус безробітного можна після знаходження підходящої роботи або укладення спеціально колдоговору або за особистим бажанням громадянина.

Сума держдопомоги

Розмір державної допомоги розраховується за спеціальною формою у відсотках щодо середньої заробітної плати. Основою розрахунку є страховий стаж за останні півроку, тому:

  • до 2 років-50%;
  • до 6 років-55%;
  • до 10 років-60 %;
  • вище 10 років-70%.

Максимальний розмір допомоги по безробіттю 2021 в Україні може бути призначений українцям на допомогу не може бути вище 4-кратного розміру ПМ в 2021 році. Для працюючих громадян максимальна допомога встановлена в сумі 9080 гривень. Мінімальна допомога по безробіттю з урахуванням страхового стажу громадянина за останні 12 місяців становить 650 гривень на місяць, але з урахуванням мінімальної кількості вакансій на ринку праці, сума була збільшена до 1000 гривень. Якщо страховий стаж за останні 12 місяців більше 6 місяців, значить держдотація в допомогу для однієї людини становитиме 1800 гривень.

Хто може отримати допомогу?

Хто і як може отримати спеціально збільшену допомогу – актуальне для українців питання, тому що довгий час діють карантинні обмеження, досить багато українців втратили роботу, у зв’язку з хворобою або її наслідками втратили частково або повністю працездатність. Законом встановлено, що допомога по безробіттю в передпенсійному віці, встановлюється особам, які мають стаж зі страховими виплатами протягом останнього року не менше 6 місяців. А ті, хто на момент «старту» локдауну закінчили навчання вищих навчальних закладах, і не змогли влаштуватися на роботу також можуть претендувати на дотації.

“Переїхали” в інші міста (у зв’язку з АТО) Українці і біженці з окупованих територій, які можуть надати довідки за необхідний період роботи, також отримають статус безробітного і відповідні виплати.

Виплата допомоги по безробіттю

Термін

За тривалістю періоду виплат, допомога можуть виплачуватися не більше 90 календарних днів у сумі 100% від прожиткового мінімуму, після цього на продовженні наступних 3 місяців виплата знижується до 80%, і в майбутньому – 70% від прожиткового мінімуму.

Формула розрахунку враховує період перебування українця без роботи, максимальний рівень доходу громадянина, але максимально центр зайнятості може перераховувати українцям допомогу не більше 360 календарних днів протягом 2 років.

Коли в посібнику буде відмовлено?

Згідно з діючими нормами регламентовані ситуації і перераховані громадяни, яким при зверненні виплата допомоги по безробіттю в Україні в 2021 році не буде нараховуватися:

1. Якщо скорочення на роботі, звільнення є у зв’язку з сезоном працевлаштування, з виробничих причин.

2. Коли у громадянина є способи влаштуватися на вакансію тимчасово, отримати заробіток за суміщенням при зупинці основної діяльності.

3. Якщо після взяття на облік і виплат допомоги працівник відмовився від запропонованого працевлаштування тричі без поважних (прийнятних) причин.

4. Громадянин України перебуває (і може підтвердити це) на альтернативній службі або працевлаштований на підприємстві за суміжною спеціальністю або за сумісництвом.

Також не можуть отримати державну дотацію підприємці або керівники фірм, у яких після банкрутства і скорочення, залишилися борги із заробітної плати перед працівниками або зобов’язання перед фінансовими банківськими або страховими організаціями, що виникли протягом останніх п’яти років. Для нарахування соціальних виплат по безробіттю, українець повинен не тільки працювати і «віддавати в казну» податки, страхові внески, але загальний період трудового стажу за останнє півріччя повинен становити не менше 50% робочого часу на місяць.

Держдопомога надається не тільки при повному скорочення з роботи, але також може бути встановлена за кожну годину, на який було скорочено робочий час і відповідно знижена заробітна плата у зв’язку з карантинними обмеженнями. Для отримання відповідних дотацій, працівник повинен звернутися до центру зайнятості, надавати мінімальний пакет документів, а саме:

1. Власноруч написану заяву про вільний формат, із зазначенням інформації про причини постановки на облік і проханням знайти підходящу роботу.

2. Копії документів про минуле працевлаштування та робочий час, а також особисті документи, такі як паспорти, ІПН платника податків.

3. Наказ з минулого місця роботи, із зазначенням дати скорочення або звільнення.

4. Виписки по заборгованості для індивідуальних підприємців, які могли виникнути за останні 5 років.

Враховуючи нестабільну негативну економічну ситуацію в Україні сьогоднішні дії влади повинні бути спрямовані на те, щоб захистити безробітний контингент населення, поліпшити їх добробут, забезпечити своєчасність виплат, щоб не спостерігалася затримка виплати допомоги по безробіттю 2021 в Україні. Для тих, хто самостійно не може виконати прорахунок виплат, в мережі є точний калькулятор допомоги по безробіттю в Україні.

Добавить комментарий