Сума допомоги матері одиночці 2021 року в Україні

У країні офіційно-понад 100 тис.жінок, зареєстрованих у статусі, який дозволяє розраховувати на допомогу держави. У 2020 році народні обранці відрапортували про закладення до бюджету більш значного обсягу коштів на допомогу малозабезпеченим верствам населення, поетапне збільшення ПМ і МЗП. Однак у червні минулого року були прийняті нові правила з обмеженнями можливості отримання і без того мінімальної допомоги від держави, вони торкнулися 10% претендентів. В результаті збільшена сума допомоги матері-одиначці 2021 в Україні: (останні новини повідомляють) буде доступна не всім.

Ситуація з посібниками

Останні новини про допомогу матері одиночці 2021 в Україні зовні виглядають благополучно: як і більшість соціальних виплат, ця невелика сума залежить від прожиткового мінімуму і доходу неповної сім’ї на кожного її члена. Однак державні чиновники перманентно зайняті вишукуванням економії коштів з дефіцитного бюджету, і способи знайти і утримати знаходять чомусь тільки в соцвиплатах самим незабезпеченим верствам населення.

Кабмін то звітує в економії 5 млрд грн на пенсіях переселенцям з Донбасу, то урізує виплати багатодітним сім’ям. Існує спеціальний благодійний фонд, що допомагає матерям-одиначкам домагатися своїх прав на допомогу, гарантоване їм державою.

До початку 2016 року спеціальні служби не особливо морочилися з розрахунком допомоги на дитину, яка виховується в неповній сім’ї: з двох існуючих в законодавстві способів вони вибирали найпростіший і економний. Перший-припускав розрахунок згідно з формулою, що враховує дохід на кожного члена сім’ї. Другий спосіб, як розрахувати допомогу матері-одиначки припускав просто виплату третини від суми ПМ, І це був законодавчо дозволений мінімум.

Інше питання, що мінімальна сума не може виплачуватися всім категоріям, незалежно від подушного доходу, але напівофіційне схвалення економії коштів з бюджету на бідних верствах населення давало свободу органам, які займалися розрахунками і нараховували виплати. Від самотньої матері не була потрібна, навіть для проформи, інформація про наявні доходи – їй відразу нараховували мінімум, і в більшості випадків така практика була навіть виправданою: виплата обчислювалася з факту, що у кожного з членів неповної сім’ї дохід становив менше 0,5 ПМ, і на практиці воно саме так і виявлялося. Всього лише 7% від загальної кількості, домагалися підвищення допомоги, надаючи підтверджуючі документи. Це говорить про те, що категорія матерів, самостійно виховують дітей – одна з найбільш малозабезпечених, які потребують допомоги держави.

Сума допомоги матері одиначці 2021 в Україні-результат численних трансформацій в законодавстві країни:

 • після 2016 збільшилася верхня межа обчислень (в розрахунок стали приймати не половину ПМ, а 100%);
 • у 2019 застосовувалася та ж методика, проте вперше за три роки підняли прожитковий мінімум;
 • у тому ж році був скасований мінімальний поріг (третина від ПМ);
 • з’явилося правило не виплачувати допомогу зовсім, якщо середньодушовий дохід дорівнює нікчемному за величиною в сучасній реальності ПМ.

Можна без перебільшення стверджувати, що всі внесені зміни в розмір допомоги були ретельно прораховані і спрямовані на мінімізацію обсягу тих соціальних виплат, які ще залишило в своїх обов’язках корумпована держава олігархів. Якщо розглядати, скільки отримує мати-одиначка в Україні в порівнянні з цифрами попередньої, домайданной влади, і брати при цьому еквівалент в доларах, то виявиться, що зовні збільшене посібник неодноразово зменшувалася і зараз, в період пандемії і грянув фінансової кризи (в кінці 2020 року) становить сміхотворну цифру, дає невеликий шанс на виживання матері і дитині.
У порівнянні з грошима, які виплачуються на Донбасі кожному найманцю, Допомога матері-одиначці в Україні 2021, яка виховує громадян держави – всього лише 1/10, а нерідко – і того менше.

Що змінилося за рік?

Зараз отримати допомогу на дитину можна тільки за умови, що надана довідка з інформацією про батька. Вдова, яка вийшла повторно заміж, може отримувати таку допомогу при 2-х умовах – новий чоловік не усиновив дітей від першого шлюбу, а померлий чоловік був людиною, за якого не платять пенсію по втраті годувальника. Для отримання допомоги матері-одиначки в 2021 році в Україні потрібно, щоб у графі батько стояв прочерк або були вказані відомості про нього зі слів матері. Є положення про те, що вона не може вважатися матір’ю-одиначкою, якщо живе разом з батьком дітей і веде з ним спільне господарство.

Це положення негласно поширюється на будь-яку особину чоловічої статі, навіть не має ніякого відношення до батьківства, але теж проживає з нею і, можливо, надає якусь матеріальну допомогу. Виявлення порушень автоматично означає позбавлення мізерної допомоги на малюка або дітей. Для цього соціальні служби та наглядові органи регулярно влаштовують рейди. Ніхто не знає точно, скільки жінок було позбавлено допомоги на цій підставі, але перевірка матерів одинаків в Україні-перманентний і обов’язковий захід, особливо, в невеликих містах і населених пунктах.

 

 

 

З червня 2020 року до законодавства внесено зміни, згідно з якими на отримання допомоги не можуть претендувати:

 • жінки (або самотні батьки), в сім’ї яких є Додаткова нерухомість або навіть старий автомобіль;
 • здійснили покупку на 50 тис. грн (або більше);
 • не працюють ніде (ще один спосіб примусу до офіційного оформлення на роботу і виплати податків), навіть якщо мова йде не про одиноку матір, а про іншого працездатного члена сімейства;
 • не вказали в довідці про доходи суму, яку отримує один з проживаючих на загальній житлоплощі, незалежно від того, чи перебуває він в родинних або інтимних відносинах з ким-небудь;
 • якщо середньодушовий дохід на кожного члена сім’ї перевищив ПМ хоча б на 1 гривню.

Непрацююча мати одинак (мова йде про тих, хто народив дитину без трудового стажу) отримує виплату в розмірі ПМ за віком дитини. У 2020 сума на дитину до 6 років збільшилася на 80 грн, починаючи зі шкільного віку додали 100 в національній валюті. Однак разом з цим введені обмеження мінімізували шанси на отримання допомоги. При наявності в сім’ї працездатних, але непрацюючих, соцдопомога виплачується в половинному розмірі. На думку Мінсоцполітики, такі заходи повинні стимулювати людей виходити з бідності, допомогти в боротьбі з безробіттям, навчити населення не заробляти на державі дітонародженням і покладатися виключно на власні можливості і сили.

Документи на отримання статусу та допомоги

Список офіційних паперів не особливо змінився — все ще потрібна заява, український паспорт, дитяче свідоцтво про народження, підтвердження спільного проживання матері і малюка. 4 роки тому до простого списку додалася довідка про доходи. Тепер до неї змінилися вимоги-в ній вказуються всі, хто проживає на житлоплощі і їх дохід враховується в проведенні розрахунків. Ще потрібна довідка з РАГС, що підтверджує відсутність відомостей про батька дитини.

Вдови, які вийшли заміж, підтверджують, що чоловік не усиновив дітей, і що вони не отримують пенсію по втраті годувальника. Якщо мова йде про одинокого усиновителя або опікуна, підтверджується довідкою наявність судової постанови про цей факт.

Офіційні відомості

Для тих, хто отримав статус мати одиначка, розрахунок допомоги в 2021 році в Україні неодмінно починається з твердження, що він збільшений. Номінально це дійсно так, оскільки розмір допомоги прив’язаний до прожиткового мінімуму. У суворій реальності є поповнений новими пунктами список, за якими держава має право відмовити в його призначенні або позбавити одержувача права на його нарахування. Звична туманність і невизначеність на бухгалтерських сайтах України залишає можливість здогадуватися, що ховається за численними посиланнями на закони, нормативні акти і вказівки профільного міністерства. Незмінною залишилася тільки формула»різниця між 100% ПМ за 6 місяців і доходом на кожного члена. Залишається сподіватися на правильні розрахунки за законодавчо встановленою методикою. На неї посилаються всі автори патріотичних сайтів, але в докладній розшифровці є тільки уривчасті відомості:

 • підприємцям 1 групи єдиноподатників платять допомогу в 2ПМ, а віднесеним до 3-ї-4 прожиткових мінімуми;
 • про нововведення можна дізнатися у благодійному фонді та в органах соцзахисту;
 • обов’язкові юридичні консультації перед походом у відповідальні органи, щоб усвідомити свої права;
 • у довідці про склад сім’ї вказуються всі, хто проживає на одній житлоплощі і їх доходи;
 • перераховуються у всіх джерелах цифри — не величина виплати, а ПМ дитини в збільшеному вигляді.

Замість точних відомостей можна знайти мінуси отримання статусу матері-одиначки-неможливість успадкування майна біологічного батька і його родичів, подати на нього на аліменти. Отримання статусу мати одиначка, пільги означає варіабельні-додаткову відпустку, влаштування на роботу без випробувального терміну, неможливість відмови на підставі наявності дитини і звільнення роботодавцем, хіба що мова йде про ліквідацію підприємства.

Згадується про можливість отримання безкоштовних обідів в школах і безкоштовному проїзді в громадському транспорті. Однак у сучасній Україні це настільки ж малоймовірно, як і вступ на бюджет до ВНЗ на підставі довідки. Номінально такі можливості ще існують, але на практиці реалізуються рідко.

Добавить комментарий