Сума допомоги матері одиночці 2022 в Україні

Одинокі матері належать до категорій громадян, які потребують додаткової матеріальної та соціальної підтримки з боку держави. На території України зараз цей статус присвоєно приблизно 195 тисячам жінок. Для них і буде цікавою інформація в цьому напрямку, в тому числі сума допомоги матері одиночці 2022 в Україні.

Сума допомоги матері одиночці 2022 в Україні

Скільки грошей можна отримувати за цей статус?

Держава виплачує допомогу в разі смерті одного з батьків другому громадянину, на якого покладається обов’язок виховувати дитину найближчим часом. Допомога покладається і в тому випадку, якщо другий батько просто не записаний в документах на дитину. Це впливає на те, скільки отримує мати одиначка в Україні.

При народженні дитини мати-одиначка може розраховувати на одноразову суму мінімум в 10 тисяч гривень. Вона може змінюватися в більшу сторону в залежності від конкретної ситуації.

Зараз допомога таким громадянам це те ж саме, що різниця між середньомісячним доходом сім’ї в розрахунку на одну людину і прожитковим мінімумом.

З народження дитини до 6 або 18 років вихователь може отримувати мінімум 2000 гривень, максимум до 2500 гривень.

Якщо на вихованні перебувають діти віком до 18 років, батьки можуть претендувати на додаткові дитячі посібники. У розмірі 100% виплачують допомогу, якщо діти вже стали студентами, але використовують денну форму навчання. Гроші повинні надходити їм до того моменту, поки відвідування навчального закладу не закінчиться. Максимум виплати йдуть до 23 років. Це стандартний посібник матері одиночці в Україні 2022 року.

Деякі особливості оформлення

Отримання допомоги передбачає звернення в управління соціального захисту громадян, за місцем проживання або прописки.

Оформлення грошової допомоги передбачає наявність певного пакету документації:

 1. Доказ спільного проживання з дитиною.
 2. Окрема Судова Постанова, якщо оскаржується батьківство.
 3. Виписка з РАГСу про те, що відсутня інформація про батька.
 4. Довідка на доказ того, що інші пенсійні та соціальні виплати відсутні.
 5. При усиновленні вимагають додаткову постанову.
 6. Свідоцтво про народження дитини.
 7. Цивільне посвідчення.
 8. Заява.

Виплату допомоги можуть призупинити, якщо у дитини з’явилася Повна працездатність, його опікою тимчасово займається держава, оформляється тимчасове або постійне працевлаштування.

При цьому наведений перелік документів не повний, іноді потрібні й інші довідки. Питання вирішують в індивідуальному порядку. При необхідності завжди пояснять, як розрахувати допомогу матері одинаки.

Про які додаткові пільги треба пам’ятати?

У Кодексі законів про працю наводиться наступний список пільг, що діють для даної категорії громадян.

 1. Роботодавці зобов’язані надавати відпустки в зручний час, за заявою матері-одиначки.
 2. Одиноким батькам покладаються безкоштовні путівки.
 3. Роботодавці не повинні встановлювати випробувальних термінів, коли приймають на роботу матір або батька, які виховують дітей до 14 років, або утримують дитину-інваліда.
 4. Таких громадян не можна звільняти без серйозних на те причин. Вони додатково можуть отримати укорочений робочий день. У позаурочний час, у вихідні дні викликати на роботу таких громадян забороняється.
Сума допомоги матері одиночці Україна

Стандартні податкові відрахування

Право на отримання допомоги матері одиначки в 2022 році в Україні є у всіх, хто виконує наступні умови:

 1. Виховує дітей до 18 років.
 2. Містить дітей молодше 18 років, які отримують першу вищу, першу середню спеціальне, професійно-технічне або спеціальне, середнє навчання в денній формі.

Відрахування надають за основним робочим місцем.

Додатково відрахування отримують, якщо один з батьків помирає або пропадає на певний час.

Що планується змінити в 022 році?

Зазвичай протягом багатьох років залишаються незмінними ті допомоги, які не індексуються на підставі змін в дитячому прожитковому мінімумі. Але з часом цієї суми вже не вистачає, щоб покривати мінімальні витрати на утримання дітей. Приклад такої допомоги-виплата при народженні, яка становить приблизно 41 тисячу гривень.

Депутати нещодавно прийняли рішення, згідно з яким цей показник варто збільшити до 50 тисяч. Тому розробили відповідний законопроект, завдяки якому реальне перерахування грошей почнеться вже найближчим часом. При цьому сам порядок нарахування та надання допомоги не зазнає серйозних змін. Мати одиначка пільги різного типу теж продовжить отримувати.

Передбачається поділ цього виду допомоги на кілька частин:

 1. Перша сума в 12500 гривень.
 2. Залишок, який виплачується щомісяця, частками по 1041 гривень.

Уряд вирішив, що розмір таких посібників треба індексувати щороку. О в якості підстави треба використовувати не розмір прожиткового мінімуму, а зростання споживчих цін. Була й інша ініціатива, згідно з якою підрахунок і надання грошей можуть залежати від кількості дітей.

Через це розмір допомоги міг збільшитися:

 1. При появі першої дитини 100 тисяч гривень. 25 тисяч-одноразова виплата, потім щомісяця по 2083 гривень.
 2. Друга дитина – 200 тисяч гривень, відповідно, 50 тисяч відразу і кожен місяць 4166.
 3. На третього і наступного по 400 тисяч. Спочатку 100 тисяч, потім протягом 36 місяців 8 333.

Подібний законопроект був представлений на розгляд ще в 2020 році, але тоді його не прийняли. Але велика ймовірність, що в бюджеті з’явиться достатньо коштів для реалізації подібних заходів.

Детальніше про декретні відпустки

Декретну відпустку покладено будь-який працюючої молодій мамі, те ж саме стосується відповідних виплат. Такі види допомоги надаються не тільки тим жінкам, які постійно і офіційно працювали до пологів. Якщо є роботодавець, то сума виплат складе половину заробітної плати. Це підтверджують всі останні новини про допомогу матері одиночці 2022 в Україні.

Але навіть за відсутності робочих місць держава не відмовляється від фінансової підтримки громадян. Посібники постійно індексуються, з кожним роком збільшуються.

Від тривалості декретної відпустки залежить, протягом якого терміну будуть виплачуватися гроші. За законом цей часовий проміжок розраховують в залежності від того, скільки дітей виношує жінка:

 1. 126 днів – при наявності одного малюка, 70 до пологів, 56 після них.
 2. До 140 днів збільшується час відпочинку у випадку з двійнею. Тоді все ділиться навпіл.
Допомога матері одиночці 2022

180 днів становить час декретної відпустки, якщо жінка офіційно отримала статус постраждалої на ЧАЕС.

Додатково, починаючи з 2018 року, на території України почало діяти поняття “пакет малюка”. Завдяки цьому мати отримує не тільки фінансову підтримку від держави, а й речі, які можуть знадобитися для догляду. Це білизна і косметичні засоби, підгузники.

Через деякий час закон був відредагований, після чого у батьків з’явилася можливість вибрати, що саме вони хочуть отримати – набір предметів або матеріальну допомогу в розмірі до 5 тисяч гривень. Розмір суми в кожному випадку залежить не від вартості товарів, а від того, який зараз діє прожитковий мінімум. Непрацююча мати одинак підпорядковується дії того ж правила.

На 6500 гривень можуть розраховувати діти від 6 до 18 років, які перебувають під опікою. Додаткова допомога надається за наявності інвалідності. Такі виплати теж індексуються в залежності від прожиткового мінімуму.

Є додаткові види допомоги, призначені для одиноких батьків і усиновителів, що займаються вихованням.

Розмір посібників визначають за допомогою спеціальної формули, в якій враховують відразу кілька показників:

 1. Дохід сім’ї на людину за 6 місяців, середньомісячний.
 2. Прожитковий мінімум для дітей певного віку.
 3. Різниця між зазначеними сумами.

У чому ще особливість статусу і допомоги?

Хоча держава і виділяє категорію матерів-одинаків, хоча б понятійно, але принципової різниці між даним терміном і поняттям батьків практично не бачать. Через це на практиці іноді виникають складнощі, але уряд постійно працює над поліпшенням поточних положень. Не важливо, де проживає мати одиначка, розрахунок допомоги в 2022 році в Україні залишається стандартним.

Точно відомо, що на отримання допомоги не можна розраховувати, якщо сам батько прийняв дитину як свого, або коли факт батьківства зафіксований в суді. Те ж саме стосується ситуацій, коли шлюб припинений, але інформація про батька в паспорті є.

Тоді мати може тільки звернутися до суду, щоб зажадати аліменти.

При отриманні статусу матері-одиначки жінка вже не має права вимагати будь-яких виплат від другого з батьків. Хоча свободи в пересуваннях з’явиться більше, не буде потрібно кожен раз просити на щось дозволу.

Громадяни самі, в індивідуальному порядку вирішують питання про те, який варіант більш вигідний.

Додаткові допомоги виплачуються незаможним матерям-одиначкам. Для цього проводиться додаткова оцінка обставин і умов життя. Якщо грошей на одну людину виплачується менше чинного прожиткового мінімуму – приймають рішення про призначення компенсацій. Допустима пільгова оплата ЖКГ. У середньому загальноосвітньому навчальному закладі діти можуть розраховувати на безкоштовне харчування, працюють бюджетні місця при вступі до вузу.

Пакет пільг може відрізнятися в залежності від того, в якому регіоні знаходиться громадянин. Для цього іноді і проводиться перевірка матерів одинаків в Україні.

Висновок

Крім стандартних документів, для отримання статусу матері-одиначки може знадобитися трудова книжка. Не обійтися без вказівки банківських реквізитів рахунку, куди будуть перераховуватися виплати. Якщо у відповідь на заяву отримано негативне рішення, можна його оскаржити, в судовому порядку.

Добавить комментарий