Стипендія студентам у 2021 році в Україні

Останнє підвищення стипендії відбулося 2 роки тому, і незважаючи на цю обставину, в нинішньому бюджеті, прийнятому після численних правок, не заплановано її збільшення. Відповідь на питання, яка буде стипендія студентам в 2021 році в Україні, плавно трансформується в питання про мінімізацію кількості одержувачів, на тлі анонсованого реформування процесу навчання в СУЗах і ВУЗах, появи в пресі повідомлень про гроші, виділених зовнішнім управлінням на закриття університетів в країні.

яка буде стипендія студентам в 2021 році в Україні

Передісторія подій

Коментуючи бюджет України на поточний рік і можливість, на тлі збільшення розмірів мінімальної зарплати, як відповіді на зростаючий ІСЦ, підвищення виплат студентам, профільні міністерства не припускають, що студентська стипендія теж зросте:

  1. Міністерство освіти категорично відповіло, що стипендія студентам у 2021 році в Україні не буде збільшена в розмірі. Крім цього, намічено проведення реформи, згідно з якою отримувати її зможуть тільки 15% з числа учнів. На думку чиновників від освіти, нинішні українські студенти не виявляють ні інтересу, ні завзяття до навчального процесу, звідси і залишення виплат на колишньому рівні, і стартувало реформування, яке дозволить зменшити до незначної кількості число стипендій від держави.
  2. Як би у відповідь оптимістично налаштованим авторам проурядових сайтів, які стверджують, що, незмінність колишнього обсягу стипендії означає І достатню кількість одержувачів з хорошими відмітками, заступник міністра фінансів категорично впевнений, що право на стипендію мають тільки ті студенти, які проявляють максимальне завзяття. З цього приводу намічено скорочення державних дотацій вищим навчальним закладам. Спускаються своєрідні рознарядки, які наказують не давати стипендій більше покладеної кількості. Викладачі виступають в ролі регуляторів, знижуючи оцінки студентам, які можуть претендувати на виплати від держави.
  3. 15% — це, по факту, скасування стипендій в Україні. Твердження, що зараз її отримує майже половина учнів, причому, без особливих зусиль, не відповідає істині. Скорочення дотацій від держави ще на 20% – не перше і не останнє. Воно означає черговий виток припинення наукової діяльності через нестачу фінансування дослідницьких програм, скорочення штату або збільшення плати за навчання для іноземців та зубожілого українського населення.

Стипендія в Україні на 2021 рік не тільки не підвищуватиметься, бо на це не виділено грошей у бюджеті. Поява в ЗМІ повідомлень про закриття університетів в Україні і виділення на це грошей зарубіжними кураторами, означає не стільки відсутність необхідності в освічених людях в нинішній державі, скільки приплив на ринок освіти в європейські країни потенційних грошей за навчання.

Відомо, що в деяких європейських ВУЗах не вистачає студентів через низьку народжуваність. Іноземці, які залучаються відносно низькими розцінками в українських навчальних закладах, теж будуть змушені звертатися в єврозону. Світовий банк заявив, що 231 ВУЗ – це занадто багато для України, і це становить проблеми зі стійкістю освітньої системи і якістю послуг, які вона надає. Незабаром з-за кордону приїдуть перевіряючі та експерти для закриття більшої частини.

Скільки платять

Останні новини про те, яка стипендія в Україні для студентів, нічим не відрізняються від минулорічних і позаторішніх, якщо, звичайно, не вважати новиною повідомлення про зменшення ймовірної кількості одержувачів до мінімуму.

Соціальна стипендія студентам в Україні

Розмови про скасування проклятої спадщини радянської окупації (у вигляді безкоштовної освіти і стипендій від держави) ведуться давно, але при уряді Зеленського вони скоро отримають реальне втілення.

На відміну від Білорусії, Україна платить студентам тільки 3 види стипендій.

Соціальний

Передбачені дітям шахтарів, АТОвців, самим героям БД (продовжено термін можливого надходження після повернення із зони АТО, інвалідам та сиротам). Анонсоване безкоштовне навчання дітям ВПО із зони військового конфлікту, давно припинено, як і дітям з незаможних і багатодітних сімей.

Чорнобильців освітнього віку залишилося небагато, але вони ще можуть претендувати на отримання соціалки. З недавнього часу студенти з академічними заборгованостями позбавляються права на соціальну стипендію в неміряному розмірі (від 1,1 до 2,3 тис. грн), навіть якщо це єдиний засіб до існування (у повних сиріт).

Академічні (звичайні)

Учні коледжів, техніків та академій можуть претендувати на 980 грн., а ПТУ платять 490 гривень – це номінальна сума, на неї в сучасній Україні не купити навіть булку хліба в день. За повідомленням Міністерства фінансів, розмір середньої Стипендії в країні не перевищує 1 тис.грн.

Виплата залежить від успішності навчання і навчання на бюджетному відділенні. Її не нараховують не тільки при наявності заборгованості з предметів. Але і при оцінці «задовільно«, навіть якщо вона єдина, а загальний бал за підсумками сесії – »добре».

Від цієї обставини залежить, чи платять стипендію влітку в Україні:

  • у літні місяці студент бюджетного відділення може розраховувати на виплати при дотриманні тих же умов;
  • невідповідність вимогам означає автоматичне їх припинення;
  • знову призначать стипендію тільки за умови успішно зданої сесії.

Ні для кого ні секрет, що частина педагогів і навіть вище їх начальство – корумповані. Нещодавно студенти з Індії заявили, що не хочуть платити за кожен іспит, тому що і так оплатили навчання і численні процедури перетину кордону, посвідки на проживання, гуртожитки і ще десятка пунктів.

Плата за деякі іспити і для українських студентів настільки велика, що вони вважають за краще залишитися без держдопомоги. розмір стипендії в Україні в 2021 році, нерідко не покриває витрат навіть сумою, отриманою за весь семестр.

Інші виплати

Стипендія аспіранта — 1300 грн., підвищена-на 300 гривень більше. Вона на 900 гривень менше прожиткового мінімуму. Не дивно, що деякі аспіранти, які перемогли в жорсткій конкурсній боротьбі за єдине місце для продовження наукової діяльності, сходять з дистанції передчасно або їдуть за кордон, оскільки прожити на такі гроші-абсолютно нереально

Можна знайти згадки про президентську стипендію, яка ще кілька років тому присуджувалася переможцям Всеукраїнських олімпіад і конкурсів. Зараз про фінансування подібних заходів чутно все менше, деякі з них припинили своє існування. У вцілілих сума стипендії визначається рівнем, значимістю, місцем проведення та анонсованістю заходу. Називаються цифри від 1190 до 2900 (тільки для призерів Міжнародних конкурсів), тривалість виплати невідома.

Незалежно від виду-академічна чи соціальна стипендія, коли приходить – залежить від різних обставин. Наприклад, літня стипендія може бути виплачена після закінчення сесії або після канікул. Виплати можуть бути з держбюджету-тоді вони офіційно повинні нараховуватися в кінці місяця, або від муніципалітету-вирішує місцева влада. Чи вціліє допомога студентам з держбюджету в світлі його нинішнього плачевного стану і катастрофічно виріс зовнішнього боргу-невідомо.

Добавить комментарий