Соціальні виплати на дітей в Україні

Гучні заяви нинішнього уряду країни про намір підвищити народжуваність і оптимізувати демографічну ситуацію не означають, що влада має намір втілювати їх на практиці. Соц виплати на дітей 2021 в Україні піднімуться незначно, деякі з них залишаться в незміненому вигляді з 2014 року. Більшість збільшень відбудеться завдяки зростанню дитячого ПМ, який і в новому вигляді далекий від реальної компенсації ІСЦ, обумовленого фінансовою кризою.

Реально існуючі заходи

В Україні більшість соціальних виплат прив’язана до величини ПМ, тому законодавча зміна величини прожиткового мінімуму автоматично означає зростання соціальних допомог. Соц виплати на дітей 2021 в Україні нечисленні, хоча деякі народні обранці – депутати ВР і звинувачують українців у тому, що вони заробляють гроші на державі шляхом перманентного дітонародження. У щасливих батьків є шанс на отримання:

  • Деякої суми відразу при появі на світ немовляти (виплата при народженні дитини залишається незмінною з моменту закінчення Майдану, становить 41,2 тис.грн). При цьому спочатку матері видається ¼ суми, а решта грошей розтягуються на деякий період.
  • Мати-одиначка може отримати допомогу, величина якого визначається відніманням (ПМ і середньодушовий дохід на кожного члена сімейства).
  • Окремі соціальні виплати на дітей в Україні покладаються на дітей-інвалідів, усиновлених або взятих під піклування.
  • Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами (теж трохи трансформується у виплатах, гроші в новій, злегка підросла мінімальній сумі, будуть виплачувати навіть безробітним жінкам, і ІП).

Допомога дітям, батьки яких відмовляються (ухиляються) від сплати аліментів: система розрахунку схожа з обчисленням коштів матері-одиначці.

Середньостатистична, повноцінна сім’я, не віднесена до незаможних, багатодітних, з дитиною-не інвалідом, народженим самостійно, може отримати тільки декретні (бір) і виплату при народженні, розділену на одноразову суму і помісячні невеликі виплати. У країні не передбачені інші види державної допомоги, а ті, що є, починаючи з 2021 року, неодноразово пропонувалося підвищити, але законопроекти так і не були підтримані через відсутність грошей у бюджеті.

Розмір виплат на дітей безпосередньо залежить від розміру прожиткового мінімуму для цієї категорії населення. Зараз для дітей до шести років прожитковий мінімум становить 1921 грн, а для дітей після 6 і до 18 років він дорівнює 2395 грн. Планується з другого півріччя підняти ці суми відповідно до планки 2013 і 2510 грн.

Малозабезпеченим та багатодітним сім’ям, іншим категоріям пільговиків

Зростання дитячого прожиткового мінімуму вже відбулося в грудні минулого року, але в проекті держбюджету закладені ще два поетапних підвищення. У грудні 2021 року на дітей до 6-ти річного віку ПМ складе 2100 грн, а починаючи зі шкільного віку – 2,5 тис.в національній валюті. Це не означає, що виплати проводяться в такому розмірі. Названа сума-тільки відправна точка для розрахунку допомоги. Деякі з них дорівнюють 2,5 або 3,5 ПМ дитини. Підвищення законодавчо офіційних цифр означає автоматичний підйом розміру державної допомоги:

  1. Соц виплати малозабезпеченим на дітей в Україні збільшилися, за офіційними даними, але принцип розрахунку в ПМ не змінився: це – різниця між ним і середньомісячним доходом на кожного члена сімейства. Для розуміння щедрості держави досить знати, що допомога не може бути вище ¾ ПМ, встановленого владою для сім’ї в цілому. Правда, з 2020 року на дитину виплачується на 10% більше.
  2. Для дітей, які перебувають під опікою або піклуванням (не в рідній сім’ї) надана виплата в 2,5 ПМ.
  3. Дітям-інвалідам виплачують 3,5 ПМ. Соц виплати дітям інвалідам в 2021 році в Україні до кінця року досягнуть 6,7 тис.грн для молодших і 8,38 тис. грн – на більш старший вік.

Мати-одиначка, яка виховує дитину, отримає різницю між ПМ і доходом на кожного члена сім’ї. У цієї суми є мінімум і максимум, які до кінця 2021 року досягнуть астрономічних величин в 2100-2481 грн. За новим законодавством, деякі види допомог багатодітним сім’ям скасовані і про це є численні повідомлення в соцмережах. Експерти пов’язують такі обставини з переходом соцдопомог і питань їх призначення або скасування у відомство Кабміну.

Тепер розширено список причин, за якими сім’ю можна позбавити державних виплат. Якщо Кабмін міг відзвітувати про економію кількох мільярдів на тому, що не були виплачені пенсії переселенцям, немає нічого дивного і в економії на дітях.

Некомпетентні автори на українських сайтах видають бажане за дійсне, повідомляючи про підвищення виплат на народження дитини до 100 тис.грн. Але це-цифри з внесеного в Раду законопроекту, не прийнятого слугами народу.

Добавить комментарий