Соціальна допомога матерям одиначкам в Україні 2022

Починаючи з 1 липня 2020 року, на основній території всієї української держави змінюються критерії отримання державної допомоги матерям одиначкам, які, в свою чергу, висловили своє негативне ставлення до цього нововведення. У зв’язку з цим, на президентському сайті була представлена петиція, метою якої є заклик до повернення колишніх умов і перегляд виплати працюючим матерям одинакам.

Соціальна допомога матерям одиначкам в Україні 2022

Що таке соцдопомога?

Соціальна підтримка одиноким матерям, яка прирівнюється відмінності середньомісячного заробітку на одного члена сім’ї від прожиткового мінімуму

До державної підтримки сімей України (до таких сімей належать: опікунські сім’ї, батьки-одинаки, опікунські сім’ї) відносять такі соціальні допомоги:

 1. Виплати багатодітним сім’ям / малозабезпеченим сім’ям;
 2. При народженні дитини;
 3. Допомоги матері-одиначці;
 4. Виплати дітям з числа сиріт;
 5. Допомоги дітям, які мають статус інвалідність.

На даний момент розмір соціальна допомога матерям одиначкам в Україні 2021 становить 2500 гривень, які. отримують практично 195 000 жінок, що мають статус матерів одинаків.

Але для отримання цієї виплати повинні бути присутніми певні умови. На території України основною умовою отримання соціальної виплати виступає смерть одного з батьків, або ж якщо немає даних про одного з батьків.

Вивчаючи питання, скільки отримує малозабезпечена мати одинак варто розуміти, що сума залежить від багатьох факторів, але є і фіксовані суми. Разом з тим батькові, зі статусом мати-одиначка або батько-одинак, надають одноразову виплату за народженням у сумі 10000 гривень.

А ось щомісячна державна підтримка для одиноких батьків, на поточний момент, складається з різниці прибутку за останній місяць (беруться усереднені показники) з обліку на одного члена сім’ї та прожиткового мінімуму.

Як зміниться ПМ на малюків

Незалежно від ситуації, що склалася, вже перших чисел зими підвищиться соціальний мінімум життя карапузів, від чого і буде змінюватися розмір державних дотацій. Так, соц допомога матерям одиначкам в 2022 році для неповнолітніх, не старше 6 років стане приблизно 1921гривен, а від 6 до 18 становитиме 2395 в національній валюті.

Але сім’ям слід очікувати наступних змін. У документі держбюджету на майбутній період йдеться про дві внесені зміни мінімального рівня життя. Виходячи з цього, вже від 1 липня мінімум життя на дитину до 6 років може піднятися до 2013 гривень, а у віці 6-18 років – 2510 гривень.

Соціальна допомога матерям одиначкам

Незважаючи на це, в останні місяці року так само варто очікувати збільшення прожиткового рівня. І так, для дітей до 6-річного віку передбачено 2100 гривень, а школярам 6-18 років складе 2618 гривень.

Що влада прив’язала до ПМ?

Підтримка неповнолітнім, які затверджені офіційно в статусі » під опікою» також регламентована чинними нормами Закону. Матеріальна державна підтримка неповнолітнім, які перебувають під опікою або перебувають на піклуванні, покладена в розмірі двох мінімальних заробітків. Тому так важливо, щоб влада щорічно проводила підвищення мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, щоб виконувалася згідно з економічними нормами індексація. Це дозволить збільшувати держвиплати, покращувати добробут громадян.

Для підтримки та забезпечення гідного рівня життя діток розробили дотації в перспективі підвищення від 5988 гривень до 6275 гривень і максимальна сума 6545 гривень.

Діткам, які залишилися без батьків, офіційних опікунів, позбавленим батьківських прав, відповідно до віку, так само отримають право на збільшені показники допомоги.

Показник ПМ буде істотно збільшено за умови, що неповнолітній громадянин України має офіційний статус інваліда (є підтвердження комісії ЛТЕК). Допомога збільшується до 3,5 прожиткового мінімуму і становитиме 6724 гривень до 6 років і 8383 гривень – старше 6 років і до становлення повнолітнім.

Допомога одиноким матерям

Молодим мамам без подружжя досить складно «піднімати» дитину, а в Україні зробити це стає з кожним роком важче, особливо в умовах економічних проблем. Щоб підтримати жінок, діток і забезпечити їм гідні умови життя, державою пропонується допомога і пільги для матері одиначки на 2022 рік. Для розрахунку соцдотацій від влади важливість мають всього два показники економічного стану країни-повний обсяг прожиткового мінімуму і сумарний середньомісячний дохід:

 1. У зв’язку з цим, всі виплачувані допомоги на не досягли зрілості діток, які перебувають на піклуванні або під опікою, складається з 2.5 прожиткових мінімумів.
 2. Для малюків у віці «дошкільнят» передбачена наступна допомога — з перших чисел зими – 3803 гривні, надалі згідно зі схемою індексації виплати будуть підвищені до 5033 гривні і 5250 гривень. Для багатьох батьків-це суттєва сума, що дозволяє забезпечити діткам гідний рівень життя.
 3. Діткам віком від 6 до 18 років буде держава виділяє більше коштів на утримання, а саме спочатку — 5988 гривень і після підвищення — 6545 гривень. Для малюків і підлітків без » любові і ласки батьків», в отриманні дотацій від влади будуть працювати такі ж зміни, як і для інших категорій.
Допомога матерям одиначкам 2022

Коригування у виплатах присутні, якщо карапуз, має офіційно підтверджений діагноз інвалідності, то державна підтримка складеться в розмірі 3.5 прожиткового мінімуму. Це може бути вроджена або набута травма.

Виплати одиноким матерям

Матері, які виховують дитину самостійно, отримають підтримку рівну різниці прожиткового мінімуму від середнього заробітку сім’ї на одного члена сім’ї. У законодавчих нормах пропонується чітка сума і порядок виплат допомоги матерям-одиначкам, затверджені документи і т. д.

Працевлаштовані майбутні мами мають право отримати оплачувану декретну відпустку. Щомісячна виплата буде мати відмінні розрахунки, але в цілому зберігаються в тих же рамках. Його розрахунок складається з розподілу 100% фіксованої зарплати на кількість трудових днів за останній рік (останніх 12 місяців).

Виплати при народженні дитини

Так само, Міністерством соціальної політики не була опущена тема виплат по народженню дитини. Відповідно, вказана і матеріальна допомога матерям одиначкам в Україні 2022: одноразова складе 10320 гривень, а потім буде щомісячна виплата в розмірі 860 гривень до виконання неповнолітньому трирічного віку.

Хто залишився без виплат?

Систематично умови нарахування змінюються, проводиться перевірка матерів одинаків у відповідність до статусу. Жінка повинна повністю відповідати заявленому статусу, а саме не проживати і не вести фінансових справ спільно з батьком дитини. Інакше вона позбавляється права на допомогу. Це ж правило відноситься до рівня доходу, додаткових фінансових дотацій від батька дитини, співмешканця і т. д.

Міністерством соціальної політики на офіційному сайті наведено список матерів-одиначок, які залишилися без державної виплати з різних причин. Серед них: ті, що мають працездатних повнолітніх, які не мають ніякого статусу (військовий, студент, безробітний (присвоєного центром зайнятості)) протягом періоду розрахунку доходу. Але винятком є сім’я, де був внесений за цього члена сім’ї обов’язковий страховий внесок, або доглядали за дитиною.

Пільги матерям одиначкам в Україні 2022

Так само, без виплат залишилися громадяни, які за попередній рік здійснювали придбання на велику суму понад 50000 гривень. Ця постанова набрала чинності з початку літа 2021 року.

Ще однією особливістю отримання державної підтримки є наявність того факту, що в сім’ї є працездатне повнолітні, але безробітні, які стоять на обліку в центрі або які не сплатили єдиний внесок.

У такій ситуації ВИПЛАТИ для матерів-одиначок також регламентовані чітко законодавством, терміном до 2 шестимісячних періодів у разі:

 • наявності члена сім’ї інваліда;
 • неможливість отримання іншого заробітку через хворобу (хронічного, важкого, тривалого).

Однак, за такої умови, наступна виплата призначатися буде не раніше, ніж через шестимісячного періоду.

Це призначення державної матеріальної підтримки здійснюється одноразово при подальшому зверненні за допомогою на неповнолітніх у матерів-одинаків.

Для тих, хто тільки набув статусу батька-одинака необхідно знати перелік документів на отримання державної матеріальної підтримки. Єдиний список документів включає в себе наступне:

 1. Заява на отримання щомісячної виплати.
 2. Паспорт представника дитини.
 3. Свідоцтво про народження дитини.
 4. Рішення суду про усиновлення дитини (за його наявності).
 5. Довідка, яка свідчить про те, що мати не отримує пенсійні виплати, які надаються по втраті годувальника та інші виплати.
 6. Виписка з РАГСу про те, що інформації про батька відсутня.
 7. Якщо ж батьківство на стадії оскарження, то окрема постанова суду.
 8. Документація, яка служить в якості підтвердження того, що мати і дитина проживають на території одного житла, а не порізно.

Слід звернути увагу, що державні пільги матерям одиначкам у школі в Україні та малозабезпечених сімей призупиняється в тих випадках, коли:

 1. Неповнолітній працевлаштовується на постійну або ж тимчасову роботу.
 2. Настає смерть самої дитини або дорослого, що несе за нього відповідальність.
 3. Якщо батько позбавляється батьківських прав, а дитина стає опікуваним державою.
 4. Якщо неповнолітній вступає в законний шлюб до досягнення ним повнолітнього віку.
 5. Якщо тимчасово опікою дитини, позбавленої батьківських прав, займається держава.
 6. Якщо процес усиновлення, з яких-небудь причин, припинений або зовсім скасовується.
 7. Якщо дитині, якій не виповнилося 18 років, була надана повна працездатність.

Добавить комментарий