Скільки отримує малозабезпечена мати одинака в Україні у 2022 році

Починаючи з 1 липня 2020 року, на основній території всієї української держави змінюються критерії отримання державної допомоги матерям-одинакам, які, у свою чергу, висловили своє негативне ставлення до цього нововведення. У зв’язку з цим, на президентському сайті була представлена ​​петиція, метою якої є заклик до повернення колишніх умов та перегляд виплати працюючим матерям одинакам.

Що таке соцдопомога матерям одинакам?

Соціальна підтримка одиноким матерям, яка дорівнює відмінності середньомісячного заробітку на одного члена сім’ї від прожиткового мінімуму

До державної підтримки сімей України (до таких сімей належать: опікунські сім’ї, батьки-одиначки, піклувальники) відносять такі соціальні посібники:

 1. Виплати багатодітним сім’ям/малозабезпеченим сім’ям;
 2. При народженні дитини;
 3. Посібники матері-одинаку;
 4. Виплати дітям із числа сиріт;
 5. Допомога дітям, які мають статус інвалідність.

На даний момент розмір соціальна допомога матерям одинакам в Україні 2022 року становить 2500 гривень, які. отримують майже 195 000 жінок, мають статус матерів одинаків.

Але для отримання цієї виплати мають бути певні умови. На території України основною умовою отримання соціальної виплати є смерть одного з батьків, або якщо немає даних про одного з батьків. Вивчаючи питання, скільки отримує малозабезпечена мати одиначка, варто розуміти, що сума залежить від багатьох факторів, але є й фіксовані суми. Водночас батькові, зі статусом одинока мати або батько-одиначка, надають одноразову виплату за народженням у сумі 10000 гривень.

А ось щомісячна державна підтримка для одиноких батьків, на даний момент складається з різниці прибутку за останній місяць (беруться усереднені показники) з обліку на одного члена сім’ї та прожиткового мінімуму.

Як зміниться допомога матерям на малюків

Незалежно від ситуації, що склалася, вже перших чисел зими підвищиться соціальний мінімум життя карапузів, від чого і буде змінюватися розмір державних дотацій. Так, соціальна допомога матерям одинакам у 2022 році для неповнолітніх, не старше 6 років стане приблизно 1921 гривні, а від 6 до 18 становитиме 2395 у національній валюті.

Але сім’ям слід очікувати на наступні зміни. У документі держбюджету на майбутній період йдеться про дві внесені зміни мінімального рівня життя. Виходячи з цього вже від 1 липня мінімум життя на дитину до 6 років може піднятися до 2013 гривень, а у віці 6-18 років – 2510 гривень.

Незважаючи на це, в останні місяці року також варто очікувати збільшення прожиткового рівня. Так, для дітей до 6-річного віку передбачено 2100 гривень, а школярам 6-18 років становитиме 2618 гривень.

Що влада прив’язала до ПМ?

Підтримка неповнолітнім, які затверджені офіційно у статусі «під опікою», також регламентована чинними нормами закону. Матеріальна державна підтримка неповнолітнім, які перебувають під опікою або перебувають під опікою, покладена у розмірі двох мінімальних заробітків. Тому так важливо, щоб влада щорічно проводила підвищення мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, щоб виконувалася відповідно до економічних норм індексація. Це дозволить збільшувати держвиплати, покращувати добробут громадян.

Для підтримки та забезпечення гідного рівня життя дітей розробили дотації у перспективі підвищення від 5988 гривень до 6275 гривень та максимальна сума 6545 гривень.

Дітям, які залишилися без батьків, офіційних опікунів, позбавлених батьківських прав, відповідно до віку, також отримають право на збільшені показники допомоги.

Показник ПМ буде суттєво збільшено за умови, що неповнолітній громадянин України має офіційний статус інваліда (є підтвердженням комісії ВТЕК). Допомога збільшується до 3,5 прожиткового мінімуму і становитиме 6724 гривень до 6 років та 8383 гривень – старше 6 років і до становлення повнолітнім.

Допомога одиноким матерям в Україні у 2022 році

Молодим мама без подружжя досить складно «піднімати» дитину, а в Україні зробити це стає з кожним роком важчим, особливо в умовах економічних проблем. Щоб підтримати жінок, діток та забезпечити їм гідні умови життя, державою пропонується допомога та пільги для матері-одиначки на 2022 рік.Для розрахунку соцдотацій від влади важливість мають лише два показники економічного стану країни — повний обсяг прожиткового мінімуму та сумарний середньомісячний дохід.

У зв’язку з цим, всі виплачувані допомоги на діток, що не досягли зрілості, що перебувають під опікою або під опікою, складається з 2.5 прожиткових мінімумів.

Для малюків у віці «дошкільнят» передбачена наступна допомога – з перших чисел зими – 3803 гривні, надалі згідно зі схемою індексації виплати буде підвищено до 5033 гривні та 5250 гривень. Батькам – це істотна сума, що дозволяє забезпечити дітям гідний рівень життя.

Дітям віком від 6 до 18 років держава виділяє більше коштів на утримання, а саме спочатку – 5988 гривень та після підвищення – 6545 гривень. Для малюків та підлітків без «любові та ласки батьків», в отриманні дотацій від влади працюватимуть такі самі зміни, як і для інших категорій.

Коригування у виплатах присутні, якщо карапуз має офіційно підтверджений діагноз інвалідності, то державна підтримка складеться у розмірі 3.5 прожиткового мінімуму. Це може бути вроджена чи набута травма.

Виплати одиноким матерям у 2022 році

Матері, які виховують дитину самостійно, матимуть підтримку рівну різниці прожиткового мінімуму від середнього заробітку сім’ї на одного члена сім’ї. У законодавчих нормах пропонується чітка сума та порядок виплат допомоги матерям-одинакам, затверджено документи тощо.

Працевлаштовані майбутні мами мають право отримати оплачувану декретну відпустку. Щомісячна виплата матиме відмітні розрахунки, але загалом зберігаються у тих самих рамках. Його розрахунок складається із розподілу 100% фіксованої зарплати на кількість трудових днів за останній рік (останніх 12 місяців).

Виплати при народженні дитини

Також Міністерство соціальної політики не опустило тему виплат з народження дитини. Відповідно, зазначено і матеріальну допомогу матерям одинакам в Україні 2022 року: одноразова становитиме 10320 гривень, а потім буде щомісячна виплата у розмірі 860 гривень до виконання неповнолітнього трирічного віку.

Хто залишився без виплат 2022 року?

Систематично умови нарахування змінюються, проводиться перевірка матерів одинаків у відповідність до статусу. Жінка має повністю відповідати заявленому статусу, а саме не проживати та не вести фінансових справ спільно з батьком дитини. Інакше вона позбавляється права на допомогу. Це правило відноситься до рівня доходу, додатковим фінансовим дотаціям від батька дитини, співмешканця і т.д.

Міністерством соціальної політики на офіційному сайті наведено список одиноких матерів, що залишилися без державної виплати з різних причин. У тому числі: мають працездатних повнолітніх, які мають жодного статусу (військовий, студент, безробітний (присвоєного центром зайнятості)) протягом періоду розрахунку доходу. Але винятком є ​​сім’я, де було внесено за цього члена сім’ї обов’язковий страховий внесок, або доглядали дитину.

Також без виплат залишилися громадяни, які за попередній рік здійснювали придбання на велику суму понад 50000 гривень. Ця ухвала набула чинності з початку літа 2021 року.

Ще однією особливістю отримання державної підтримки є наявність того факту, що у сім’ї є працездатне повнолітні, але безробітні, які стоять на обліку в центрі або не сплатили єдиного внеску.

У такій ситуації виплати для одиноких матерів також регламентовані чітко законодавством, підтримку строком до 2 шестимісячних періодів у разі:

 • наявності члена сім’ї інваліда;
 • неможливість отримання іншого заробітку через хворобу (хронічного, важкого, тривалого).

Однак, за такої умови, наступна виплата призначатиметься не раніше ніж через шестимісячний період.

Це призначення державної матеріальної підтримки здійснюється одноразово при подальшому зверненні за допомогою на неповнолітніх у матерів-одинаків.

Для тих, хто тільки набув статусу батька-одинака, необхідно знати перелік документів на отримання державної матеріальної підтримки. Єдиний список документів включає наступне:

 1. Заява отримання щомісячної виплати.
 2. Паспорт представника дитини.
 3. Свідоцтво народження дитини.
 4. Рішення суду про усиновлення дитини (за її наявності).
 5. Довідка, яка свідчить про те, що мати не отримує пенсійних виплат, що надаються за втратою годувальника та інші виплати.
 6. Витяг з РАГСу про те, що інформації про батька немає.
 7. Якщо ж батьківство на стадії заперечення, то окрема ухвала суду.
 8. Документація, яка служить підтвердженням того, що мати і дитина проживають на території одного житла, а не порізно.

Слід звернути увагу, що державні пільги матерям поодиноким у школі в Україні та малозабезпечених сімей зупиняється у тих випадках, коли:

 1. Неповнолітній працевлаштовується на постійну або тимчасову роботу.
 2. Настає смерть самої дитини або дорослої, яка несе за неї відповідальність.
 3. Якщо батько позбавляється батьківських прав, а дитина стає опікуваною державою.
 4. Якщо неповнолітній вступає у законний шлюб до досягнення ним повнолітнього віку.
 5. Якщо тимчасово опікою дитини, позбавленої батьківських прав, займається держава.
 6. Якщо процес усиновлення, з якихось причин, припинено або зовсім скасовується.
 7. Якщо дитині, якій не виповнилося 18 років, було надано повну працездатність.

Ще одним рішенням міністрів соціальної політики, викладеним на сайті президента, стала виплата багатодітним сім’ям та малозабезпеченим у розмірі 2000 гривень на підготовку учнів до навчального року. Це рішення було опубліковано у документі «Деякі питання соціальної підтримки багатодітних малозабезпечених сімей». Ця виплата має бути реалізована до 1 серпня, тобто до початку нового навчального року.

Якщо на лікування дитини або оздоровлення не вистачає коштів, що пропонуються державою, молоді мами можуть звернутися до благодійного фонду допомоги матерям-одинакам в Україні. Немає 100% гарантій миттєвої допомоги, але дитину з мамою буде поставлено на облік, згодом проблему буде вирішено.

Добавить комментарий