Розрахунок малозабезпеченим сім’ям в Україні в 2020 році

Статистичні дані 2019 року доводять факт низької платоспроможності та рівня життя населення. Причини знижених показників криються у відсутності контролю за цінами, високих комунальних послугах і підвищенні рівня інфляції. Незалежно від складності в економіці країни, викликаної тривалими військовими діями в східній частині України, держава дбає про своїх громадян. Підтвердженням тому є новий розрахунок малозабезпеченій сім’ї в Україні в 2020 році, що гарантує гідні виплати.

розрахунок малозабезпеченим сім'ям

Категорії українців, які можуть розраховувати на державну підтримку

Соціальна допомога, що надається за державний рахунок, призначена мало захищеним верствам населення. До таких категорій належать українці, дохід яких менше прожиткового мінімуму. При розрахунку нарахувань враховуються всі фактори: кількість дієздатних осіб в сім’ї, віковий критерій, група інвалідності. Чинне законодавство передбачає брати до уваги звернення наступних категорій населення:

 • зареєстрованих в офіційному шлюбі;
 • усиновлених і рідних дітей у віці, що не перевищує неповнолітні;
 • дітей до 23 років, які навчаються у ВУЗах та інших закладах;
 • проживають в цивільному шлюбі осіб при наявності спільних дітей;
 • нездатних самостійно обслуговуватися осіб, які живуть на одній житлоплощі з рідними.

Особи, які відповідають зазначеним критеріям, можуть розраховувати на допомогу малозабезпеченим сім’ям в Україні. Щоб її отримувати, достатньо зібрати пакет документів, передбаченим чинним законодавством.

Які доходи враховуються при нарахуванні соціальних виплат

Перед тим як початися збором документів, сім’я, яка відчуває недоліки повинна знати, що позначає термін малозабезпечене населення.

Отримувати допомогу незаможним має право сім’я, чий дохід не перевищує мінімально затвердженого законодавством. До таких доходів відносяться: зарплата, стипендія, пенсія, інші щомісячні державні виплати. Посібники одноразового характеру не беруться до уваги.

При зверненні в управління соціального захисту населення враховуються доходи всіх членів сім’ї. Матеріальні блага, що надаються малоумущим, мають для них важливе значення. При подачі документів не варто забувати про чесність. Неточність в документації, випадкова або вимушена помилка може зіграти злий жарт, в результаті якої сім’ї буде відмовлено в отриманні соціальної допомоги.

Куди звертатися з питання оформлення документів?

Допомога малозабезпеченим у 2020 році в Україні надається органами соцзахисту, розміщеними згідно з місцем проживання. Якщо сім’я живе у віддаленій місцевості, де не передбачено подібних закладів, уряд рекомендує звернутися в довколишнє Управління праці або в сільраду.

Після подачі документів фахівці соцзахисту зобов’язані провести обстеження сім’ї на факт підтвердження труднощів. Складений акт із зазначеною в ньому інформацією стане передумовою для призначення державної допомоги.

Відмова в прийомі заяв є прямим порушенням вимог законодавства. У таких ситуаціях заявник може подати скаргу через гарячу лінію управління соцзахисту населення.

Перелік документів, необхідних для нарахування атеріальної допомоги

Соціальна допомога призначається після подачі відповідальною особою заяви. Перелік документів, необхідних для отримання допомоги може бути різним, залежить від ситуації і нововведень в законодавстві. Стандартний пакет представлений такою документацією:

 • заява з підставою надання матеріальної допомоги;
 • довідка про склад сім’ї (кількість осіб, прописаних на одній житлоплощі);
 • документ, що підтверджує особу особи, яка подала заяву, її ІПН;
 • документ, що підтверджує дохід всіх членів сім’ї;
 • будинкова книга з підтвердженням квадратури житлоплощі;
 • довідка про службу на лінії зіткнення або участі в небезпечних операціях (не обов’язково, але вітається).

Повний пакет документів здається при першій подачі заяви. В інших ситуаціях він набагато менше.

добавки до пенсій в Україні в 2020 році

Соціальні виплати малозабезпеченим-скільки це в грошах?

Згідно із законодавством, під грошовою сумою, покладеної сім’ям з важкою ситуацією, розуміється 75% встановленого законом Про бюджет прожиткового мінімуму всіх членів сім’ї:

 • на 1 особу-1999 грн.;
 • для осіб від 0 до 6 – 1754 грн.;
 • від 6 до 18 – 2187 грн.;
 • для працездатних українців-2073 грн.;
 • для непрацездатних-1615 грн.

Чергове підвищення мінімуму відбудеться в липні і грудні 2020 року. Якщо в сім’ї є кілька неповнолітніх дітей, на кожну наступну дитину державна допомога збільшується на 10%. Якщо дитина є усиновленою або інвалідом 1 або 2 групи – допомога стає більше на 20%.

Приклади проведення розрахунку при призначенні матеріальної допомоги

Бажаєте ознайомитися з попередньою сумою допомоги, пропонуємо зайнятися самостійними розрахунками. Приміром,
Малозабезпечена сім’я складається: батько, мати і двоє дітей 4 і 11 років. Середньомісячний дохід всіх членів сім’ї становить 3500 грн. Щоб зрозуміти, чи належить такій сім’ї Допомога по малозабезпеченості в Україні, досить звернутися до вимог законодавства:

З 01.01.2020 на дорослу людину мінімальний прожитковий рівень становитиме 419,79, на дитину до 6 років 1490,9 грн., на дітей аж до повноліття-1858,95 грн.

Підсумовування зазначених цифр показує (419,79+419,79+1490,9+1858,95), що мінімальний прожитковий мінімум сім’ї становить 4557,48 грн., що на 1057,48 грн. менше загального доходу, одержуваного сім’єю.
Тому допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні в 2020 році з маленькими дітьми зазначеній сім’ї покладена в обов’язковому порядку.
При виникненні труднощів з проведенням розрахунків сім’я може скористатися безкоштовною консультацією фахівців органів соцзахисту.

Відмова у видачі допомоги по малозабезпеченості

Малозабезпеченість в Україні давно перестала дивувати її громадян. Збільшення показника чисельності, які відчувають матеріальні труднощі є прямим доказом вказаному факту. Щоб вижити українці намагаються отримати допомогу з боку держави. Багато хто робить це обманним шляхом. При виявленні такого сім’ї отримують відмову. Також відмова у видачі соціальної допомоги призначається в таких ситуаціях:

 • при вказівці недостовірної інформації;
 • при подачі неповного пакету документації;
 • при виявленні достатку в сім’ї.

З моменту подачі документів сім’я буде перебувати під контролем фахівців соцзахисту, в обов’язки яких входить обстеження матеріально-побутових умов. Фахівці приходять в будь-який період робочого часу. Тому передбачити, коли вони будуть, ні у кого не вийде.

Терміни здійснення виплат

На отримання грошей сім’я може розраховувати після звернення в управління праці з повним пакетом документів і перевірки правильності поданих даних. Як правило, державна допомога приходить на особисті рахунки громадян щомісяця з 15 по 20 число. Якщо сім’я подала документи до 25 числа, вона може розраховувати, що в наступному місяці отримає довгоочікувані гроші.
Важливо! Після надання документів до органів соцзахисту допомога буде нараховуватися протягом 6 місяців. Після закінчення зазначеного терміну, буде потрібно повторна подача заяви з необхідним пакетом документації.

За рішенням органу соцзахисту, допомога одиноким і непрацездатним особам може бути нарахована на весь період непрацездатності. Зазначені ситуації слід вважати особливими, тому і ставлення до них індивідуальне.

Резюме

Під малозабезпеченою сім’єю розуміється категорія осіб, загальний дохід яких не перевищує встановленого в країні прожиткового мінімуму. Для отримання соціальної допомоги необхідне звернення до органів соцзахисту з повним пакетом документів. Дізнатися, як розраховується допомога малозабезпечена сім’я в Україні може за допомогою фахівці Управління праці та соціального захисту населення. У разі отримання позитивної відповіді Заявники повинні звертати увагу на правдивість наданої інформації та правильність заповнення документів. Будь-яка неточність може стати причиною відмови в отриманні допомоги малозабезпеченим.

Добавить комментарий