Четвер, 28 Березня, 2024
Головна ФінансиДопомога Нарахування дитячих грошей у 2021 році в Україні

Нарахування дитячих грошей у 2021 році в Україні

Viktoriya
0 коментар
Грошова опомога при народжені дитини

Вже довгий час новоспечені батьки отримують з народженням дитини презент від держави в грошовому еквіваленті. Це регламентовано законом, прийнятим в 1992 році «про допомогу сім’ям з дітьми». У ньому йдеться, що кожен український “осередок суспільства” з народженням дитини має право на нарахування дитячих грошей у 2021 році в Україні.

Грошова опомога при народжені дитини

За десятиліття в Україні змінилася влада і закон зазнав чимало змін, відповідно і сума і умови виплат змінювалися.

Спочатку дитячі гроші до 1.5 років молодим батькам повинні був підняти демографічну ситуацію в країні, допомогти у вихованні та забезпеченні гідних умов дітям. Багато в чому цього вдалося досягти, але були і неприємні наслідки.

Щорічно процедура виплат “обростає” всілякими чутками і домислами, люди задаються питанням, чи можливе скорочення виплат або яким буде нарахування дитячих грошей в 2021 році в Україні.

Не так давно Галина Третьякова (балатировавшаяся від Партії «Слуга народу») голова Комітету ВР з питань захисту прав і соцполітики потрапила в резонансний скандал, висловившись про те, що багато українців «заробляють на народженні дітей». Це було різким і грубим висловлюванням, але не позбавленим істини. Зі збільшенням суми дитячих виплат, рівень демографії дійсно виріс, але соціальне становище багатьох батьків залишає бажати кращого.

Нові “слуги народу” обіцяли боротися з такими “горе-матерями”, отже яку ж допомогу призначать молодим мамам, хто отримав Дитячі в цьому місяці і як змінять систему нарахування в Україні в 2021 році?

Скільки платили раніше?

Спочатку українцям встановили доплати в розмірі 4 мінімальних зарплати і якщо женина вчасно ставала на облік і сумлінно стежила за своїм здоров’ям в жіночій консультації під час вагітності до основної суми додавалося ще 2 мінімальних зарплати.

Нові умови нарахування грошей на дітей

Враховуючи, що це було десятиліття тому, ця сума вже не раз змінювалася. З 2008 року Дитячі виплати були прив’язані до фіксованої суми, але загальна цифра виплат збільшена. Також вперше була введена диференціація дотацій, виходячи з кількості спадкоємців в сім’ї.

Отже, до минулого року сума на першого малюка збільшилася і стала дорівнює 12 240 гривням, при народженні ще одного малюка-дотації зростали до 25 000 гривень, якщо сім’ю чекає третє поповнення, виплати становили 50 тис.гривень.

Цікаво! Подібна державна підтримка прирівнювалася до 22, 45 і 90 прожиткових мінімумів. Дитячі гроші в Україні, нарахування матерям одиначкам і батькам з повних сімей в такому розрахунку набагато ефективніше, адже на той момент середня зарплата становила приблизно 1800-2000 гривень.

Скільки платять сьогодні?

Щорічно сума індексувалася, підвищувалася, в результаті молодим батькам пропонується 41 280 гривень незалежно від того, який малюк за рахунком, сума видається на кожну дитину. При цьому відразу батьки отримують 10320 гривень, інші дитячі гроші до 3 років розподіляються рівномірно.

У сім’ях часто намічається тенденція “заробітку на дітях”, коли народження 3-го і наступних дітей панірується для отримання вищевказаних сум виплат. Для запобігання неналежному поводженню з дітьми в законі були передбачені зміни, наприклад, у разі позбавлення батьків прав на дитину або передача малюка в дитбудинок, дитячі виплати в Україні перенаправляються опікунам або в держустанову.

Не так давно диференціація виплат припинена на підставі антикризового закону, сенс мети зрозумілий з назви проекту: «Про запобігання фінансової катастрофи і створення передумов для економічного зростання країни».

Що пропонують слуги народу?

Зеленський і його команда в передвиборчих обіцянках пропонували розподіляти прибуток від надр, природних і водних ресурсів серед населення України. Адже згідно з Конституцією України-це власність народу, так що молоді батьки, так само як і соціальні громадяни мають право на фінансову частку від їх реалізації.

Новий проект довго виношувався і є нові ініціативи, наприклад, для маленьких молодих українців будуть відкриті накопичувальні рахунки, якими вони зможуть скористатися після досягнення повноліття.

Суми дитячих грошей в Україні

Також розроблені дві основні ініціативи щодо напрямку накопичення дитячих грошей:

  1. Депозити в банківських та акредитованих фінансових організаціях. Сьогодні багато банків пропонують дитячі депозити і дають непогані відсотки під вкладається суму, але вони найчастіше нижче класичних пропозицій.
  2. Використання акумульованих коштів у “Фонді майбутнього”, це сума сформована від відрахувань у розмірі 1% від видобутку та реалізації корисних копалин на рік. Про досягнення повноліття при середніх підрахунках молоді люди отримають від держави не більше 30 000 гривень. Цей варіант не вигідний українцям. Сума може зрости на 5-7 тисяч гривень, у разі якщо держава проінвестує вклад.

Цікаво! Якщо, наприклад, розглянути процентні пропозиції від державного банку “Приватбанк”, для довгострокових вкладів за депозитами пропонують 10% річних. Через 10 років сума вкладів зростає вже в 2 рази і становить понад 100 000 гривень, вже через 2 роки довгострокового депозиту дитячий капітал буде дорівнювати більше 120, 5 тисяч гривень. До свого повноліття дитина отримає з дитячих виплат приблизно 200 000 гривень. Це гарна підмога для майбутнього.

Серед ризиків такого капіталовкладення-інфляція, яка може «з’їсти» частину суми. Знизити їх допоможе валюта, в яку можна обміняти вклад, але поки незрозуміло, дозволяє і це законопроект.

Цікаво! У зв’язку з тим, що це безповоротна фінансова допомога, швидше за все акумульовані «дитячі гроші» будуть обкладені податком у розмірі 18%.

Які ризики супроводжують нововведень?

Будь-які накопичувальні депозити довгострокового характеру ефективні тільки в країнах зі стабільною і зростаючою економікою, незалежно від того, будь це Дитячі допомоги або страхова пенсія.

В Україні, де інфляція дорівнює не менше 42%, гривня з легкістю знецінюється. І немає ніякої гарантії, що акумульовані дитячі гроші до 18 років в 2021 році «дочекаються свого одержувача». Як інструмент накопичення, гривня давно не є еталоном.

Як достроково зняти гроші з рахунку?

Багато батьків задаються питанням, якщо ці ініціативи будуть прийняті, і сформований накопичувальний рахунок для дітей, чи зможуть вони достроково зняти гроші. Адже виростити дитину до 18 років теж задоволення не з дешевих, а бувають складні ситуації, коли будуть екстрено необхідні кошти.

Достроково зняти всю або частину суми можливо буде, якщо сума не перевищуватиме 50 000 гривень і фінанси будуть пущені на лікування дитини і відповідно надано медичне підтвердження. Також дострокове зняття передбачено в наступних випадках:

  1. Ремонт і реставрація житла, якщо сталося стихійне лихо.
  2. Отримання дитиною вищої освіти.
  3. Форс-мажорні обставини.

Також процедура дострокового зняття передбачена для подальшого вкладу в інвестиційні фонди або страхову державну програму накопичувального типу. Але, на жаль, в Україні не можна гарантувати, що накопичувальні або інвестиційні фонди не почнуть «лопатися» і «банкрутувати».

Звідки гроші на нововведення?

Незважаючи на те, що практично всі українці ” за ” підвищення державних виплат, залишаються відкритими багато питань, наприклад, через скільки приходять дитячі гроші після оформлення або звідки будуть братися кошти на підвищення суми виплат? Адже щоб підтримати ініціативу, депутатам знадобиться знайти приблизно 16 млрд гривень, що дорівнює двом річним бюджетам Міністерства культури України.

Цікаво! Спочатку в партії “Слуга народу” говорили, що хочуть нараховувати додаткові фінансові дотації всім неповнолітнім українцям. Але, порахувавши, що це 8 мільйонів громадян і понад 400 млрд гривень – передумали і зупинилися на виплатах тільки новонародженим маленьким громадянам.

Незважаючи на те, що майже всі депутати підтримали ініціативу, «за чий рахунок банкет» поки не ясно. Кредитор України, а саме МВФ поцікавиться, хто буде оплачувати нововведення. У пояснювальній записці до законопроекту поки не передбачено, звідки знайти кошти в країні. Доповнюється, що Кабінет Міністрів зобов’язаний врахувати необхідну суму для виділення допомоги при складанні нового бюджету.

Звичайно, хтось скаже, що нові грошові знаки можна просто надрукувати або розподілити нарахування дитячої допомоги по областях, закріпивши зобов’язання за райадміністраціями. Але в такому випадку є висока ймовірність, що країну поглине вагома інфляція.

Швидше за все, нові виплати будуть “братися «з податків споживачів, таким чином, кожен українець заплатить» зараз «за» потім” своїх дітей. Безумовно, вкладення “заради дітей” Е то благородно, але ж українці і так оплачують дитячі виплати зі своєї кишені, незалежно від того чи є діти і скільки їх.

Також варто відзначити, що на жаль в новому законопроекті жодним чином не відзначена фінансова складова тих батьків, які претендують на допомогу від держави, адже заповітний «капітал» отримають середньостатистичні сім’ї та сім’ї депутатів.

Зміна у виплатах просто необхідні Україні, адже з кожним роком чисельність населення скорочується з різних причин, в тому числі і з соціально-економічних. Державні дитячі виплати – це не просто фінансова підтримка, а й Психологічна допомога, адже люди бачать, що держава намагається в будь-якій ситуації їм допомогти і не забуває про найменших громадян. Залишається тільки сподіватися, що в Україні будуть достатні на існування і навчання виплати, які передують демографічному буму.

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pm01b2b7nunhv7th1h0wv9paqywf0y9jkmr1fsjdd2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!


Notice: Функцію WP_Object_Cache::add було викликано неправильно. Cache key must not be an empty string. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.1.0.) in /home2/rikcomua/domains/myukraina.com.ua/wp-includes/functions.php on line 6031

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie