Нарахування дитячих грошей у 2022 році в Україні

Виплати при народженні дітей це завжди дуже гостра тема. Соціальна допомога зазвичай надається буквально всім батькам України, незалежно від їх соціального статусу.

Природно, претендувати на неї можуть тільки ті люди, у яких в сім’ї з’являється дитина. І звертатися за соціальною допомогою рекомендується протягом одного року після пологів, але практика показує, що зазвичай батьки ставляться до цього питання більш відповідально і вважають за краще дізнаватися і оформляти всі бажання. Саме тому варто обговорити питання нарахування дитячих грошей в 2022 році в Україні.

Нарахування дитячих грошей у 2022 році в Україні

Особливості українського законодавства

Влада встановлює права на пільги для сім’ї, в яких з’являються діти, але тільки до 18 років, тобто тільки до того часу як дитині виповниться стільки років, сім’я має право на соціальні виплати. Їх розмір варіює в залежності від того, які саме виплати оформляються, тому що дитячі гроші – це і стипендії та аліменти, і навіть просто державні допомоги.

До речі кажучи, розмір дитячих виплат зазвичай залежить від прожиткового мінімуму, і щороку уряд його змінює в більшу сторону. Говорячи про поточний рік, то можна сказати, що на дітей буде виділятися більша кількість грошей – не менше 2000 гривень, а в деяких випадках сума буде наближатися до двох з половиною тисяч гривень і це якщо говорити конкретно про допомогу. Правда, складно сказати про те, хто отримав Дитячі в цьому місяці.

Говорячи більш конкретно, варто приділити увагу тому, що діти, які перебувають під впливом опікунів або піклувальників, сьогодні будуть отримувати мінімум два прожиткових мінімуми. Зазвичай виплата починається від 4000 гривень, а в окремих випадках вони можуть досягти навіть 6500 гривень. Приблизно такий же розмір соціальної допомоги виділяється і для дітей сиріт, які залишилися без батьків.

Гострим залишається питання з приводу дітей-інвалідів, адже для них сума компенсації зупинятиметься в районі трьох з половиною прожиткових мінімумів.

Декретні виростуть

У 2022 році в Україні влада дуже серйозно роздумує над тим, щоб збільшити допомогу по народженню дитини до 50 000 гривень. Відповідно, допомога збільшиться практично на 10 000 гривень. Законопроект знаходиться в розробці Міністерства соціальної політики, і по ідеї, він повинен вступити в силу в 2022-му році.

На поточний момент розмір виплати в Україні-це 41 280 гривень. Як відомо, одномоментно сім’я може отримати тільки 10 320 гривень. Сума, що залишилася ділиться. І виплачується по частинах протягом 36 місяців. Розмір допомоги становить 860 гривень.

І саме ці гроші стали, так би мовити,» каменем спотикання», тому що даний посібник встановлювалося ще в 2014-му році, з тих пір ціни виросли, тому 860 гривень виходить явно мало для того, щоб нормально жити з дитиною, тому що навіть базові потреби ця сума не покриває.

Саме тому влада задумалася над тим, щоб збільшити розмір соціальної допомоги, тому що з народжуваністю в Україні складається не дуже хороша ситуація.

Пропонується 25% від 50 000 гривень виплачувати відразу, тобто 12 500 грн. Решта грошей будуть перераховуватися протягом того ж часу, що і раніше, тільки по 1000 гривень з невеликим залишком.

Дитячі гроші в Україні

Проводити індексацію даних виплат на облік інфляції планується щороку.

Якщо подібний закон приймуть, то автоматично збільшується допомога також в разі встановлення дитини, і залишається колишнім так званий «пакет малюка», який видається протягом місяця після пологів. Цей пакет малюка прикріплений до прожиткового мінімуму на дитину, відповідно, з ростом допомоги, він не буде зменшуватися. Дана допомога є якоюсь страховкою, що забезпечує базовий набір потреб дитини протягом першого місяця після пологів.

Хто може розраховувати на декретні виплати?

Кожна вагітна жінка має право розраховувати на допомогу від держави, тобто ті самі декретні виплати. Однак вони можуть відрізнятися в залежності від обставин.

Необхідно пам’ятати про те, що жінки зі стандартною вагітністю і однією дитиною можуть розраховувати на 126 днів Декрету – це так званий відпустку. Вони діляться на 70 днів до пологів і 56 днів після.

Однак в тому випадку, якщо про декрет ведеться мова для жінки, яка є потерпілий в ЧАЕС, то терміни збільшуються до 180 днів.

Розмір Декрету розраховується за спеціальною формулою:

  • жінка може розраховувати на 100% від середньої місячного доходу в перерахунку на весь період відпочинку.

Однак іноді буває і так, що виплачується мінімум, який можливий – це всього лише 25% від прожиткового мінімуму.

І мінімальні виплати призначаються для безробітних, для них також важливі дитячі гроші в Україні, нарахування матерям одинакам відбуваються за трохи іншою схемою. Це дуже важлива міра соціальної підтримки, так що варто сказати, що сьогодні розмір декретних для безробітних становить 2749 рублів.

До речі кажучи, приватні підприємці, які платять податки, також можуть розраховувати на виплати з державного бюджету, але тільки в тому випадку, якщо вони є офіційним платниками податків ЄСВ. Для них розмір фінансової допомоги становить 6300 грн.

Допомога малозабезпеченим

Малозабезпечені вагітні жінки мають право на отримання допомоги від держави, і ця виплата з’явилася зовсім недавно. Однак тепер будь-яка жінка, яка завагітніла, при цьому заробляє мало, хоча тут береться до уваги сукупний дохід сім’ї. Може претендувати на виплати від держави. Сукупний дохід не повинен бути вище прожиткового мінімуму в регіоні.

Тут можна сказати про те, що влада досить часто приймає закони для того, щоб забезпечити безробітних хоча б якимись грошима, розуміючи, як в такій ситуації важко ростити дитину, тому ігнорувати дану інформацію не варто.

Допомога для батька

До речі кажучи, окремо варто сказати, що незважаючи на те, що багато хто вважає, що дитячі виплати призначені тільки жінкам, на них можуть претендувати чоловіки. Правда, далеко не на всі виплати можуть претендувати батьки, хоча оформити дитячі гроші до 1.5 років в 2022 році може і тато.

Держава бере на себе зобов’язання виплачувати допомогу в тому випадку, якщо мати помирає при пологах, батько бере на себе зобов’язання по догляду за неповнолітніми дітьми. Також батько може оформити допомогу на дитину, матеріальну допомогу по народженню, але для нього не призначені декретні, тобто безпосередньо ті, які виплачується за 140 днів пологів зі зрозумілих причин.

Нарахування дитячих грошей

Чи допоможуть ще 10 000?

Питання, звичайно, риторичне. Будь-які гроші допомагають утримувати дитину, і вони ніколи не бувають зайвими, тому що малюкові потрібна ліжечко, коляска, гігієнічні приналежності і так далі. Відгуки звичайних українців говорять про те, що колишніх грошей, тобто тих, які виплачуються на поточний момент, поки не вистачає. Приблизно пачка підгузників потрібна на тиждень, хороші коштують близько 300 гривень за одну упаковку. В місяць їх треба чотири упаковки, і це вже перевищує суму матеріальної підтримки.

Журналісти підрахували, що приблизно на засоби харчування та гігієни для дитини батькам доводиться витрачати в період до шести місяців після пологів близько 2500 гривень, іноді ця сума збільшується до 3000 гривень, залежно від того, якими продуктами годувати малюка, чи потрібно штучне вигодовування або достатньо грудного молока. Відповідно, зайві 10 000 точно нікому не заваджу, і нарахування дитячої допомоги по областях має збільшуватися.

Що потрібно знати при оформленні дитячої допомоги?

Природно, багато хто стикається з бюрократичними проблемами при оформленні дитячих посібників і то потрібно враховувати оформляючи дитячі гроші до 18 років в 2022 році. Ситуація виглядає абсолютно нормально. Вірніше сказати, це нормально для України, тому що тут бюрократія процвітає.

Доводиться зібрати всі папери, звернутися в органи соціального захисту, надати документи про те що діти є і підтвердити їх вік. Зараз система документації переходить на цифровий режим, але до її закінчення ще досить багато часу, тому залишається сподіватися на те, що майбутньому ситуація все-таки зміниться в більш позитивну сторону.

Необхідно зробити акцент на тому, що звертатися за оформленням всіх посібників необхідно протягом року після народження дитини, інакше право на соціальну допомогу може бути втрачено.

Дуже уважно варто поставитися до збору паперів:

  • необхідні банківські реквізити, які створюються спеціально для того, щоб туди перераховувалися гроші
  • оригінали документів людини, яка пише заяву на допомогу, а також всі документи на дітей.
  • правильно необхідно оформити заяву.

Іноді потрібні ще й додаткові папери, які вимагають представники відповідних органів. Зазвичай заяву на дитячі гроші до 3 років розглядається протягом 10 днів, гроші призначаються, якщо прийнято позитивне рішення з наступного місяця — після 25 числа, тобто це потрібно враховувати розмірковуючи над тим, через скільки приходять дитячі гроші після оформлення.

Чи є передумови до того, що дитячі виплати зростуть?

В українському парламенті вважають, що зростання дитячої допомоги не вирішує ситуацію з народжуваністю і фінансовим становищем батьків. Тим більше, депутати говорять про те, що бюджет необхідно розподіляти на поточний момент більш пріоритетним чином.

Спочатку-це фінанси на армію, тому що дана структура захищає кордони і життя людей, а потім вже дитяча допомога. При цьому, депутати кажуть, що краще все-таки змінити податкову систему держави, яка повинна бути налаштована на сім’ю, а також трохи підкоригувати Трудовий кодекс для батьківства і материнства.

Критика зростання дитячих виплат, внесення нових законопроектів, розгляд нововведень-завжди присутня. Є ймовірність того, що виплати не будуть рости, тим більше сьогодні в Державному бюджеті є більш пріоритетні статті витрат, але все ж стежити за новинами варто.

Добавить комментарий