Коли прийдуть дитячі гроші 2022 в Україні?

Всі українські батьки, незалежно від того, скільки у них дітей і який матеріальний дохід або ситуація в сім’ї, можуть розраховувати на допомогу в народженні дітей. Соціальні програми діють вже досить давно, просто вони змінюються з року в рік, і за цими змінами варто стежити. Українське законодавство досить багато уваги приділяє саме дитячій допомозі. І сьогодні просто варто знати, через скільки приходять дитячі гроші після оформлення 2022, а також на що можна розраховувати, коли в родині з’являється дитина.

Важливе правило — за всіма соціальними виплатами для дітей необхідно звертатися протягом одного року після того як вони народилися, інакше можна втратити це право.

Реальність державного бюджету

Потрібно сказати, що отримувати дитячі гроші можуть тільки жінки, які мають українське громадянство. І це ще не найважливіше. Необхідно постійно проживати на території України, тому що в зворотному випадку допомога надаватися не буде.

Якщо говорити про те, коли приходять дитячі гроші, то варто звернути увагу на наступну інформацію.

  1. Одномоментна соціальна допомога, тобто та, яка виплачується один раз, передбачається до виплати не пізніше, ніж через півроку. Зазвичай таку допомогу називають грошима за вагітність і пологи.
  2. Також виплачується допомога за народження дитини, мається на увазі допомоги до семи років.
  3. На матеріальні виплати можуть розраховувати матері-одиначки, звертатися за ними необхідно по праву статусу, тобто після його придбання, і потім гроші приходять з усією соціальною допомогою раз на місяць. Зазвичай, якщо говорити про те6 якого числа перераховують дитячі посібники в Україні, то відбувається це 25 числа.

Сьогодні все досить часто говорять про те, що дитячі виплати повинні вирости. Хтось навіть передбачає зниження їх рівня, адже в Державному бюджеті немає достатньої кількості коштів. Однак поки рано видавати інформацію подібного плану, тому що дані з приводу дитячих посібників вельми сплутані. Точно відомо тільки те, що виросте допомога за народження дитини в рамках соціальної програми про поповнення сім’ї до 50 000 грн. Більше нічого не відомо.

Зростання дитячих виплат

Кабінет Міністрів нещодавно схвалив законопроект, який стосується того, щоб збільшити розмір виплат на дитину з 2022 року і це ще один привід для того, щоб поговорити на тему, Як дізнатися коли прийдуть дитячі гроші. Йдеться про те, що збільшиться допомога до 50 000 гривень.

Відповідно до всіх змін тепер одноразово виплачуватиметься 12 500 гривень, тобто 25% від загального розміру. Сума, що залишилася, як і раніше, буде розбиватися на частини і виплачуватися протягом 36 місяців. Розмір щомісячної допомоги в даному випадку складе 1041 Гривня, що на 200 гривень більше, ніж було раніше.

Більш того, однією з позитивних новин стало те, що тепер дана виплата буде індексуватися. Правда станеться це не з 2022-го, а з 2023 року. Індексація планується на зростання інфляції, тобто ключову роль тут будуть грати споживчі ціни.

Дитячі гроші 2022 в Україні?

Декретні виплати

Декрет — це обов’язкова допомога, на яку може розраховувати кожна жінка в Україні. Зазвичай він має стандартний розмір, тобто допомога виплачується за 126 днів лікарняного, пов’язаного з пологами. Однак іноді, при складній вагітності або народженні двійні, термін декретного лікарняного збільшується. На 140 днів може розраховувати жінка, яка виношує двох дітей, і 180 днів передбачається в тому випадку, якщо дитину виношує дівчина, постраждала в результаті Чорнобильської катастрофи.

Розмір допомоги на вагітності залежить від того, скільки заробляла жінка. Якщо все було офіційно працевлаштовано, жінка працювала давно, то вона може розраховувати на 100% від доходу.

Однак мінімальний розмір становить 25% від прожиткового мінімуму, розрахованого на одну працездатну людину. Таким чином, жінки не отримуватимуть менше 2749 гривень, тому що саме такий розмір допомоги призначається для безробітних з урахуванням змін, прийнятих на 1 грудня 2021 року.

Приватні підприємці

Також на декретні виплати можуть розраховувати жінки, які є приватними підприємцями, хоча у них і немає офіційної зарплати. Вони платять податки, у них є дохід, значить вони можуть розраховувати на декретні виплати.

Тут розмір залежить від доходу, але мінімум становить 6300 гривень, тобто це три прожиткові мінімуми на дитину, яка діє з 1 грудня 2021 року. І для них інформація про те, коли дадуть дитячі гроші, залишається такою ж актуальною.

Документи для отримання виплат

Природно, необхідно приділити увагу тому, які потрібні документи для оформлення допомоги від державних структур в 2022-му році. Справа в тому, що Україна – це бюрократична країна, тому до збору документів доводиться підходити відповідально, навіть незважаючи на те, що сьогодні весь світ переходить на цифровізацію.

Стандартний пакет документів складається з:

  • паспорт
  • свідоцтва про народження, або потрібна виписка про те, що дитина народилася і була зареєстрована відповідно до Законів України;
  • документів про шлюб, або про розлучення – в залежності від виплат;
  • всіх документах на усиновлення або піклування;
  • також може знадобитися додатковий пакет документів, який озвучують представники органів соціального захисту.

Щодо новин про те, які документи для оформлення дитячих грошей в Україні 2022 потрібні, то ніяких нових змін не передбачається, тобто батьківське життя не ускладниться, але і простіше навряд чи стане. Сьогодні активно розвивається програма з віддаленого оформлення всієї документації в Україні, але поки не можна сказати, що вона працює стабільно, так що доводиться збирати стандартні пакети документів.

І точно відповісти на питання про те, коли прийдуть дитячі гроші 2022 в Україні, досить складно, так що залишається тільки стежити за своїми картами і надходженнями.

Хитрість — як не втратити допомогу?

Сьогодні реальність така, що багатьом мамам доводиться виходити на роботу, але при цьому вони не хочуть втрачати ту невелику допомогу, яка платиться на дитину від держави. І можливість зберегти гроші є. Про що і варто сказати, обговорюючи те, як оформити дитячі гроші в Україні в 2022 році.

Право влаштуватися на роботу на повний день у матері відсутня, інакше допомоги не буде. Буде тільки зарплата, але підробляти на неповній ставці або на дому можна. Причому за законодавством України неповним робочим часом може бути як день, так і просто скорочений трудовий тиждень. І тут є одна хитрість, про яку і піде мова.

Повний тиждень-це 40 робочих годин, для того, щоб зберегти допомогу, необхідно розрахувати число роботи таким чином, щоб жінка заробляла 60% від колишньої зарплати, виконуючи відповідний обсяг роботи. Не всі роботодавці на це підуть, але деякі погоджуються. Також можливість оформити відпустку походу за дитиною і отримувати допомогу є і у батька. Однак відразу варто сказати, що тільки один з батьків може отримувати допомогу.

Добавить комментарий