Аліменти на дитину в Україні на 2020 рік

За останні роки кількість розлучень постійно збільшується. Ця тенденція помітна не тільки на Україні, а й в інших країнах. Безліч дітей залишаються на вихованні тільки у одного з батьків. З чим пов’язана необхідність в отриманні додаткової допомоги, інакше у самої дитини при розвитку і вихованні виникають додаткові обмеження. Уряд прийняв рішення і збільшити аліменти на дитину в Україні на 2020 рік.

Аліменти на дитину в Україні

Аліменти: визначення. Хто відповідає за оплату?

Аліменти-назва грошових виплат, які один з батьків переводить іншому на виховання, утримання дитини. Не важливо, хто став фактичним одержувачем коштів. Аліменти-власність дитини, на кого-небудь іншого витрачати їх забороняється.

При цьому роль платника часто виконують і матері, не тільки батьки. Право подачі документів для отримання виплат є у будь-якого батька, який реально займається вихованням і змістом.

Право подати документи на виплати з’являються за наявності таких обставин:

1. Розлучення ще не оформлений.

2. Але громадяни проживають окремо.

3. Господарство ведеться теж окреме.

Будь-які офіційні опікуни наділені правом на подачу документів по дитині. Розмір аліментів в Україні від відправника заяви не залежить.
Згідно з чинним законодавством України, Гроші перераховуються до тих пір, поки дитина не стане повнолітньою. При стаціонарній формі навчання термін перерахувань розтягують до 23 років.
Менше часу на сплату аліментів дають, якщо дитина до повноліття вступив у шлюб, або отримав повну дієздатність.

Детальніше про суму аліментів

При оплаті аліментів треба враховувати деякі особливості.

 • Добровільний порядок діє, якщо сторонам вдалося самостійно домовитися з приводу внесення сум, порядку оплати.
 • Через суд. Його співробітники теж можуть використовувати калькулятор аліментів.

Рішення актуально при відсутності іншого способу і варіанту компромісів. Виплати можна встановлювати у твердій формі, але в цьому випадку треба пам’ятати про індексацію. Якщо ціни на ринку змінюються – батькові доведеться доплачувати.

Можна вибирати варіант, коли відрахування рахуються з заробітної плати одного з батьків. Тут уряд встановлює мінімум суми, яку має отримувати дитина.

Аліменти на дитину в Україні на 2020 рік

Мінімальний розмір виплат не повинен бути менше прожиткового мінімуму. Уряд враховує потреби дітей певного віку. На офіційному сайті уряду та інших тематичних порталах вказуються точні цифри.

При вирахуванні плати з винагороди за працю потрібно перераховувати хоча б ¼ від загальної суми. Це правило встановлено на одного малюка. 50% від заробітної плати буде потрібно в тому випадку, якщо допомагати треба трьом і більше дітям.
Більшість батьків рідко погоджуються з подібними сумами. І кажуть, що таких грошей занадто мало. На урядових сайтах вже пройшла реєстрацію офіційна петиція, де громадяни просять збільшити розміри компенсацій. На це частково спрямований новий закон про аліменти на дитину 2020 в Україні.

Аліменти у випадку з безробітними

Складніше складається ситуація, якщо один з батьків не працює офіційно зараз. Часто саме такі громадяни ухиляються від виконання своїх обов’язків, відмовляються підтримувати членів сім’ї. Але аліменти все одно повинні виплачуватися, навіть якщо офіційне місце роботи відсутнє.

За таких обставин суд відповідає за визначення точних Сум. Часто все зводиться до призначення спеціальної комісії. При прийнятті остаточних рішень враховують такі фактори:

1. Наявність нерухомості, дорогих видів транспорту і так далі.

2. Сукупний дохід, що включає не тільки офіційні джерела, а й додаткові.

3. Рівень забезпеченості самої дитини в даний час.

4. Кількість інших людей, які знаходяться в даний час на забезпеченні.

Збільшення суми виплат більш імовірно, якщо дитина потребує додаткового забезпечення. Наприклад, через хворобу або інших обставин, що ускладнюють життя. Це теж змінює мінімальні аліменти в Україні.

Про нововведення в законі

Завдяки новим законам ухилятися від виконання своїх обов’язків стає складніше. Тепер заохочується більш відповідальне ставлення до вирішення цього питання. Можна назвати наступні нюанси найважливішими для громадян.

 • Дитина претендує на частку або грошову компенсацію, навіть якщо у батька є тільки натуральне господарство.
 • Збільшення суми можливе тільки в тому випадку, якщо суд доведе, що у відповідача є додаткові кошти.
 • Матеріально-побутові умови для проживання дитини теж враховуються при прийнятті рішень. Те ж стосується стану здоров’я, кожної зі сторін.
 • Одержувач сам вибирає спосіб пересилання грошових коштів. Це фіксовані суми, або відсоток від заробітної плати.
 • Аліменти в будь-якому випадку залишаються виключною власністю дитини. Тому і витрачатися гроші повинні тільки в його інтересах. Ці кошти дитина може використовувати на свій розсуд, як тільки досягне 14-річчя. Скільки аліментів платить безробітний, буде розказано далі.
Аліменти на дитину

Про самостійні розрахунки

Консультації з фахівцями з ПФР або соцстраху допоможуть дізнатися, як краще вчинити в тому чи іншому випадку. Добре заздалегідь зателефонувати на гарячу лінію, щоб обговорити питання. Зазвичай цього вистачає, щоб знайти всі відповіді. Самостійний розрахунок спрощується, якщо є відомості щодо зарплати другого учасника процесу і прожиткового мінімуму, що діє в даний час.
Але при використанні калькуляторів онлайн не можна розраховувати на отримання точних цифр. Це попередній результат, що спрощує прийняття рішень.

Складання аліментного договору

Для угоди по аліментах обов’язкова письмова форма, завірення у нотаріуса. Інакше сила виконавчого листа буде просто втрачена. Згодом відносини між сторонами з великою ймовірністю поміняються. Не варто ризикувати майбутнім дитини.

Головне-серйозно підійти до складання угод. Двоїсті формулювання призводять тільки до негативних наслідків. Допускається застосування вільних форм, але деякі пункти обов’язкові за будь-яких обставин:

 • Підписи учасників.
 • Дата складання.
 • Відповідальність сторін.
 • Порядок і умови по виплатах, точно встановлені терміни.
 • Розміри грошових перерахувань.
 • Інформація щодо платника, одержувача. Мінімальний розмір аліментів у 2020 році в Україні встановлюється незалежно від них.

Можна включити і додаткові умови в таку угоду. З інших важливих пунктів відзначають:

 • Контактні телефони.
 • Вказівка на банківські рахунки.
 • Адреси прописки та поточного місця проживання.
 • Анкетні та паспортні дані сторін, в повному обсязі.

Сума аліментів не повинна бути менше цифр, які можуть бути стягнуті згідно з судовим рішенням. Інакше такі договори з більшою ймовірністю визнають недійсними.

Обов’язково прописують спосіб перерахування грошей. У більшості випадків перевагу віддають таким варіантам:

 • Перерахування грошей на карту.
 • Переказ за допомогою платіжної системи.
 • Переклад поштою, з повідомленням про вручення.
 • Передача готівкою. Це найзручніше стягнення аліментів.

Найзручніший порядок — з щомісячними платежами. Але іноді домовляються про разове перерахування, просто розмір встановлюють більше. Наприклад — у випадку з покупкою нерухомості для дитини, або оплатою навчання у вузі. Але і платник може встановити обов’язкову умову-щоб гроші витрачалися тільки в інтересах неповнолітнього. Можна вказати на це окремим пунктом в документі.

За угодою сторін дозволяється коригувати такі документи. Будь-які зміни оформляються в письмовій формі, засвідчуються нотаріусом.
Розрив угоди можливий, тільки якщо ніхто з учасників не заперечує. Те ж саме стосується дострокового розірвання. Головне-щоб ініціатор знайшов вагомі докази на користь такого стану речей. Тоді мінімальні аліменти в Україні будуть більше.

Як і куди подають на аліменти?

При відсутності компромісом не обійтися без звернення до суду. Заяви подають в районне відділення, за місцем проживання або прописки одного з батьків. З відповідача стягуватимуть витрати, пов’язані з організацією цієї справи.

 • Після того, як рішення суду буде на руках, мама повинна зробити одну з наступних дій:
 • Самостійне звернення за місцем роботи боржника. Туди направляється прохання про стягнення необхідної суми.

Направлення виконавчого документа відповідному контролюючому органу. Тоді рішення буде виконано в примусовому порядку, будуть сплачені аліменти на дитину в Україні 2020 року.

Які документи будуть потрібні для вирішення питання?

Щоб виплати були призначені, для них збирають якомога більше доказів:

1. Позовна заява, додаткова копія складається для відповідача.

2. Копія ідентифікаційного коду, пов’язаного з відповідачем.

3. Копія цивільного посвідчення позивача разом з ідентифікаційним кодом на нього.

4. Копія судового рішення, згідно з яким розірвали шлюб.

5. Копія свідоцтва про народження дитини. Його зажадає будь-яка виконавча служба по аліментах.

У державну виконавчу службу громадяни звертаються, якщо друга сторона відмовляється перераховувати виплати, хоча всі довідки та підтверджуючі документи вже на руках.

Добавить комментарий