Подорожчання електроенергії в Україні 2020 року

Підвищенню вартості комунальних послуг українські жителі давно перестали дивуватися. При цьому невдоволення в масах зростає з кожним днем. Яке може бути подорожчання електроенергії в Україні 2020 для населення, якщо рівень мінімальної зарплати дійсно скотився до жебрацького. Тим не менш, питання як і раніше не втрачає актуальності, оскільки подорожчання може відбутися дуже скоро.

Подорожчання електроенергії в Україні 2020 року

Причини зміни вартості електроенергії

Не варто читати новини, щоб знати про проведену в країні реформу, яка передбачає безліч кардинальних змін. Головним з них є відмова від звичайної системи розрахунку цін за електроенергію, яка діяла з 2016 по 2019 роки. Формування вартості кВт здійснювалося за допомогою прогнозування оптових цін за електроенергію.

У 2019 році ситуація змінилася. Збільшення кількості компаній-постачальників електроенергії призвело до множинних махінацій. Для попередження корупції та грабежу державних ресурсів, уряд заборонив суміщення особистої діяльності з розподілом ресурсів. У зв’язку з чим кількість постачальників електроенергії до кінця 2019 рік різко зменшилася. Зазначені зміни підвищили рівень конкуренції. У підсумку кожна компанія змушена боротися за споживача, в тому числі і за просте населення.

Тарифи на електроенергію в Україні в 2020 році

З настанням нового року населення не чекає нічого хорошого щодо вартості комунальних послуг. Подорожчання продуктів харчування, лікарських препаратів, проїзду в транспорті, погіршення якості обслуговування – перші передумови змін у комунальній сфері. Важко сказати що українці помиляються, оскільки тарифи на електроенергію в Україні дорожчатимуть. Зміна ціни відбудеться двічі:

  • при укладенні договору з першим постачальником, що забезпечує підведення комунікацій безпосередньо до будинку;
  • при укладанні індивідуального договору з постачальником електроенергії.

З цього випливає, що спеціальні комісії і державний апарат управління ніяким чином не зможе утримати ціну і вплине на постачальника. Вартість послуг, що надаються населенню, буде диктуватися ринком і конкуренцією на ньому. Природно, вартість електроенергії в Україні в 2020 році для населення буде трохи дешевше, ніж для малого і середнього бізнесу.

Прогнози експертів показують, що ціна за 1 кВт буде рости і в порівнянні з півріччям 2019 року відсоток зростання складе 114%.

Знаючи коефіцієнт не важко припустити, що просте населення змушене буде платити за кВт/год 2,60-2,80 грн.

Вартість послуг для бізнесу збільшиться на 5%, що також є суттєвим показником.

Подорожчання електроенергії

Другий варіант оплати тарифів

Незважаючи на те, що настають зміни, не варто забувати, що завжди є запасний варіант. Якщо уряд передумає, і система подачі електроенергії залишиться раніше, ціни повернуться на рівень березня 2017-2019 років, що влаштує кожного українця.

1. Приватний сектор, що користується джерелом електроенергії як засобом для приготування їжі, буде платити 0,9-1 грн. кВт / год. Зазначені ціни розраховані на 100 кВт. Якщо сім’я перевищила вказаний рівень, вона платитиме за іншим тарифом, який становить 1,7-1,8 грн. кВт / год.

2. Приватний сектор, який крім описаних послуг користується електроенергією як джерелом опалення, з вересня по травень вони платитимуть 0,9-1 грн. при витратах не більше 3000 кВт / год. Перевищення показника буде розраховуватися за вищою ціною.

3. Такі ж розцінки будуть діяти і для українців, які проживають в багатоповерхівках, які користуються опалювальними приладами і системами для обігріву житлоплощі.

4. Висока вартість послуги очікує юридичні особи та компанії зі спільними рахунками. Вона складе 1,7-1,8 кВт/год без розрахунку періоду і кількості обсягу використаної електроенергії.

Поки що жителі України платять за старими тарифами. Яким буде рішення уряду, залежить від багатьох проблем, головною з яких є відсутність грошей у державній скарбниці і несприятлива економічна ситуація.

Госдолг Украины в 2020 году

Отримання субсидії на електроенергію в 2019 році

На сьогоднішній день частина проблем з оплати комунальних послуг малозабезпеченими громадянами, взяла на себе держава. Зазначеною можливістю може скористатися не кожен українець. Для отримання субсидії необхідно документально довести складне матеріальне становище.

Діюча на сьогодні субсидія полягає при використанні наступних норм:

* у зимовий період на опалення кв • м має бути витрачено не більше 30 кВт / год незалежно від кількості осіб, які проживають в квартирі;

* при використанні електроплит і відсутності гарячої води витрата електроенергії на людину становить 110 кВт / год плюс 30 кВт / год на кожного члена сім’ї, прописаного в цій квартирі;

* у будинках з електроплитами і електрообігрівом витрата електроенергії на людину становить 130 кВт / год плюс 30 кВт / год на кожного члена сім’ї, прописаного в цій квартирі;

* якщо в квартирі є централізоване гаряче водопостачання, норма споживання становить 70 кВт / год плюс 30 кВт / год на кожного члена сім’ї, прописаного в цій квартирі;

* при відсутності електроплити, але наявності іншої побутової техніки типу бойлера максимальна витрата становить 100 кВт/год плюс 30 кВт/год на кожного члена сім’ї, прописаного в цій квартирі.
При використанні більшої кількості електроенергії жителі квартир / будинків, будуть самостійно оплачувати комунальні послуги.
Для отримання субсидії обов’язково звернення власника житла в державні органи. При цьому необхідно мати такий пакет документів:

  • заява з проханням надання субсидії на електроенергію;
  • документ, що підтверджує доходи кожного члена сім’ї, прописаного на зазначеній житлоплощі;
  • документ, що підтверджує право власності житлом або договір оренди.

Подана документація розглядається в терміни, затверджені чинним законодавством, після чого приймається рішення про надання субсидії. У таких ситуаціях українцям не страшні нові тарифи на електроенергію в 2020 році в Україні, оскільки деяка частина буде погашена за рахунок держави.

Кількість користувачів субсидії скоротиться

Скільки коштуватиме електроенергія, тарифи на 2020 рік в Україні для населення, розкажуть вже в січні. Поки, що велика частина населення сподівається на субсидію. З даних служби статистики стало відомо, що кількість субсидіантів збільшилася до 4 млн. чол.
З урахуванням ускладнилися вимог отримання пільги, зазначена кількість може скоротитися. Про це стало відомо нещодавно, зі слів команди Зеленського. У законодавчих нововведеннях зазначено, що в новому році на отримання допомоги з боку держави можуть розраховувати особи старше 70-річного віку, загальна кількість яких становить близько 1,5 млн.чоловік.

Багато політиків вважають, що озвучені плани є нічим іншим як утопією. Але з урахуванням нестачі грошей в бюджеті, це може виявитися правдою.

добавки до пенсій в Україні в 2020 році

На завершення

Подорожчання електроенергії в Україні, що очікується в майбутньому році, швидше за все, відбудеться. Причина на те маса, основною з них є висока конкурентоспроможність на енергоринку, і заборона на суміщення діяльності з розподілом ресурсів. Тому краще бути готовими до кардинальних змін, ніж подумки залишатися в період розквіту України.

Добавить комментарий