Подорожчання алкоголю в 2022 році в Україні

Незважаючи на те, що український уряд представив на суд українців Прогноз економічного і соціального розвитку країни на період з 2022 по 2024 роки, в якому обіцяється зростання доходів населення, багато громадян стурбовані. Багатьох пересічних громадян цікавить, коли буде подорожчання алкоголю в 2022 році в Україні після таких обіцянок.

Подорожчання алкоголю в 2022 році в Україні

Прогнози українських чиновників на 2022-2024 роки

Уряд в. Зеленського обіцяє українцям на найближчу перспективу підвищення рівня життя і зростання доходів, разом з якими будуть також рости ціни на продукти харчування та послуги ЖКГ. Влада вважає, що драйвером української економіки стане її інтеграція у світову ринкову економіку і посилення економічних зв’язків з Європою. При цьому офіційні експерти і державні чиновники не приховують, що гривня буде падати в ціні, проте обіцяють, що на цьому тлі будуть рости доходи пересічних українців.

Після таких прогнозів, заснованих на тому, що українська економіка і життя обивателів буде і далі реформуватися за західними стандартами, величезна кількість людей впевнена, що алкоголь подорожчає. Влада на своїй 100-сторінковій доповіді, в якій обіцяється “краще життя”, виходять з того, що світова економіка найближчим часом продемонструє небачене зростання.

Українські чиновники в своїх розрахунках виходять з того, що в наступному році в Європі почнеться економічне зростання. Вони обіцяють, що ціни на природний газ, тисяча кубометрів якого коштує сьогодні більше 360 доларів, будуть знижуватися через те, що на нього впаде попит. Це відбудеться через те, що ЄС перейде незабаром на зелену енергетику. Тому природний газ впаде до 230 доларів, а через три роки навіть до 215 доларів.

Крім цього українське керівництво обіцяє своїм виборцям зростання попиту на світовому ринку на наступну продукцію та сировину:

 • метал;
 • зерно;
 • сільськогосподарську продукцію;
 • нафта.

Українська влада вважає, що зростання світової економіки буде відзначатися в ряді країн з наступними річними темпами зростання:

 • Китай – 5,4%;
 • США-2,1%;
 • Індія-7,1%;
 • Європа-2,4%.

Тим часом, поки влада обіцяє небачений підйом в наступному році. Тому все більше українців задається питанням, з якого числа подорожчання алкоголю в 2022 році в Україні. У минулому і в цьому році вже піднімалися ціни на алкогольну продукцію і сигарети. В умовах, коли спиртне два роки поспіль піднімається в ціні, як і продукти харчування, громадяни не вірять більше обіцянкам свого уряду.

Причини підвищення цін на спиртне в 2020 -2021 роках

Зростання цін на спиртне було оголошено Кабміном України ще на початку 2020 року. Уряд підвищив акцизи на спиртні напої і на сигарети, що призвело до зростання цін на дані види товарів. Акцизний збір був збільшений на 11, 6%, що призвело до зростання роздрібних цін на алкоголь від 7, 8 до 30, 5%. Таке коливання свідчить про те, що ціна в роздрібній торгівлі збільшилася не пропорційно зростанню акцизного збору.

Крім зростання акцизного збору в 2021 році, в країні підвищилися ціни і на комунальні послуги. При цьому було анонсовано зростання тарифів аж до 2024 року:

 • 33% – у 2021 році;
 • 6% у 2022 році;
 • 5% у 2023 році;
 • 5% у 2024 році.

Планується підвищення цін на електроенергію, яка цього року вже зросла на 32%, на проїзд у залізничному транспорті на 26%, тарифи на водопостачання на 20%, на опалення та гарячу воду на 33%. Все це яскраво ілюструє зростання інфляції в країні і різке скорочення доходів населення.

Подорожчання алкоголю в Україні

Зростання цін частина експертів в країні пов’язує з інфляційним процесом. Однак влада України не збирається стримувати ціни і вважає допустимим рівень інфляції в 9-10%. Державні чиновники переконані, що коли знецінення гривні досягне цього рівня, роздрібні ціни стабілізуються.

У ситуації, коли постійно скорочується кількість робочих місць, а мільйони українців виїжджають за кордон на роботу, складно очікувати бурхливого економічного підйому в країні, в якій щороку йде скорочення робочих місць. У такій ситуації навіть при відсутності зростання акцизного збору підвищення ціни на алкоголь відбудеться в результаті інфляції.

Чи підвищиться вартість спиртного в 2022 році на Україні?

Введення підвищеного акцизного збору, зростання тарифів на воду і електроенергію і стабільне положення гривні до зростаючого постійно долара приведуть і до зростання ціна на спиртне, а також на всі продукти харчування і товари масового збору.

При цьому на початку нинішнього року НБУ давав прогноз, що інфляція в Україні в 2022 році знизиться до 5%. Після того, як Кабмін у своїй доповіді озвучив допустимий рівень інфляції в 10%, то на питання про підвищення цін на спиртне в майбутньому році можна говорити ствердно.

Подорожчання алкоголю в 2022 році в Україні може відбутися вже на початку року, а не в березні, як це було в 2021 році. Вартість продуктів і алкоголю буде постійно зростати, так як процес інфляції, що викликає знецінення національної валюти активно розвивається протягом вже декількох років.

Наступного року на Україні зросте в ціні не тільки алкоголь, а й ціни на всі продукти і послуги. Причиною зростання цін стане неконтрольована державою інфляція.

Добавить комментарий