Які добавки до пенсій в Україні в 2020 році?

Нові соціальні виплати обіцяють піднятися, починаючи з 01.01.2020 року. До них відносяться і пенсії. Згідно з попередніми даними, підвищення, як і в попередні роки буде носити поетапний характер. Які добавки до пенсій в Україні в 2020 році, розповість проект Закону про Бюджет. Поки відомо, що мінімальна сума складе 74 грн., максимальна-740 грн.

пенсій в Україні

Коли відбудеться підвищення і на скільки?

Зміна пенсійних виплат відбудеться в січні, липні та грудні 2020 року. Планується, що мінімальний рівень, який на сьогоднішній день становить 1564 грн. стане рівним близько 1900 грн. При цьому не виключена поява форс-мажорних ситуацій, які в складній економічній і політичній ситуації не можна ігнорувати.

Кількість пенсіонерів у 2019 році досягла критичного показника. Поряд з цим, в новому періоді при анонсованій середній мінімалці в 6500 грн. на пенсію планує вийти ще величезна частина пенсіонерів в зарплатою вище зазначеного показника. Їх пенсія повинна становити не менше 5400 грн.

Проведення пенсійної реформи в Україні передбачає прив’язку пенсійного віку до стажу роботи. За законом, максимальний пенсійний вік, до якого прагне Україна, повинен становити:

  • для чоловіків-65 років;
  • для жінок-60 років.

При цьому мінімальна кількість стажу має бути 35 і 30 років відповідно. За відсутності певної кількості років грошову винагороду буде відшкодовано за рахунок держави. Їх цього випливає, що підвищення мінімальної пенсії пенсіонерам відбудеться в обов’язковому порядку. Тому не варто сумувати з приводу високих цін на продукти харчування, ліки та комунальні послуги. Уряд знає про ситуацію, що склалася в країні і прийме заходи, максимально пом’якшили життя пенсіонерів.

добавки до пенсій в Україні в 2020 році

Які будуть добавки в 2020 році в Україні-пропозиції уряду?

При зростанні мінімалки до максимального показника, як зазначалося раніше, українець повинен виходити на заслужений відпочинок із середньою зарплатою не менше 6500 грн. Щоб отримувати максимальну пенсію, зарплата людини передпенсійного віку повинна становити 18000 грн. Мабуть, кожен українець погодиться, що таких людей можна перелічити на пальцях. Велика частина отримує мінімальну або середню зарплату.

Розрахунок виплат буде проводитися за спеціальною формулою. За її результатами стане відомо, скільки додадуть пенсіонерам в Україні. Тим не менш, деякі партії пропонують уповільнити зростання виплат на 8%, що пов’язано з нестачею грошей у державній скарбниці. Якщо таке трапиться « «слуги народу» не виключають страйків і бунту.

Показники прожиткового мінімуму 2020 року

Ні для кого не секрет, що зростання пенсійних виплат безпосередньо залежить від прожиткового мінімуму і зарплата, одержуваної людиною перед виходом на пенсію. Новим законопроектом передбачено таке збільшення прожиткового мінімуму:

• 01.01.2020 – 2027 грн.;

• 01.07.2020 – 2118 грн.;

• 01.12.2020 – 2189 грн.

Також враховується державна допомога в залежності від вікової категорії громадян.

1. Для новонароджених та дітей до досягнення ними шестирічного віку грошова винагорода становитиме (січень/липень, грудень 2020 року) — 1779/1859/1921 грн.

2. Для дітей від шести років до повноліття вона становитиме — 2218/2318/2395 грн.

3. Для осіб, здатних до повноцінної трудової діяльності – 2102/2197/2270 грн.

4. Для українців, не здатних працювати в наслідок певних причин — 1638/1712/1769 грн.

Загальний рівень мінімалки підніметься до показника 4723 грн. Для тих, хто цікавиться, які будуть добавки в 2020 році в Україні, законодавчі органи повідомляють, що повна інформація відображена в проекті про Бюджет на 2020 рік і на Офіційних порталах українського уряду.

Отримати консультацію, допомогу, вирішити проблемні питання, пов’язані з пенсійними виплатами можна за допомогою здійснення на гарячу лінію ПФУ.

добавки до пенсій

Контроль пенсії з боку держави

Трьохетапне підвищення пенсії передбачає доскональний контроль за кожним з показників. Верифікація грошових виплат контролюючими органами дозволить визначити правильність нарахувань і виключити корупцію в державних органах. Перерахунок пенсій не виключає зниження виплат у деяких пенсіонерів. Тому, вже сьогодні особам похилого віку рекомендовано скористатися онлайн-калькуляторами для підрахунку майбутніх виплат.

Якщо зазначена сума стає нижче нинішньої, рекомендовано завчасно, звернутися до ПФУ, з метою написання заяви про відмову проведення перерахунку. Перед тим як цікавитися, скільки додадуть до пенсій в 2020 році в Україні, рекомендує прочитати нововведення:

  • нарахування пенсій проводитиметься в автоматичному режимі з паралельною перевіркою наявних в ПФУ баз осіб похилого віку;
  • етап верифікації носить трьохетапний характер, що пов’язано з аналогічним підвищенням виплат;
  • в Єдиній державній базі пенсіонерів опиниться кожен, хто досягне відповідального віку;
  • наявна база регулярно оновлюється, тому уникнути процедури верифікації нікому не вдасться;
  • при виявленні порушень, українцям доведеться повернути державі незаконно нараховані грошові суми;
  • процедура верифікації торкнеться не тільки пенсіонерів, а й усіх осіб які отримують і розраховують на державну допомогу;
  • можливості нового законодавства відкривають доступ контролюючих органів до особистих банківських рахунків пільговиків.

Саме з цих причин кожен пенсіонер повинен ознайомитися з нововведеннями законодавства. Якщо сьогодні у вас з’явилися питання, пропонуємо зв’язатися з працівниками ПФУ вже зараз.

Висновок

Пенсійна реформа не стоїть на місці. Вона рухається далі. Про це свідчить підвищення грошових виплат і нововведення в законодавчій базі. Щоб не розчаруватися в грошових нарахуваннях фахівці ПФУ рекомендують зайвий раз зайти до Пенсійного фонду за отриманням консультації. Без уваги ніхто не залишиться.

Добавить комментарий