Розмір мінімальної пенсії в Україні у 2020 році

Чисельність соціально-незахищених верств населення у багато разів перевищує кількість самодостатніх особистостей. Першими, хто відчуває негативні наслідки для економіки, є особи похилого віку. Підвищення цін на продукти харчування, високі комунальні послуги роблять їх існування жебрацьким. Отриманих від держави коштів ледве вистачає на їжу і необхідні ліки. Тому проблема, яка буде мінімальна пенсія в Україні, тривалий час не втрачає своєї актуальності.

Розмір мінімальної пенсії в Україні у 2020 році

Залежність мінімальної зарплати і пенсії

Велика частина пенсіонерів вважає, що виплати збільшуються відразу після зміни рівня зарплати. Зазначена думка помилкова. Пенсійні нарахування залежать від величини прожиткового рівня, який є обов’язковим для розрахунку показника мінімальних виплат пенсіонерам.

У той же час спостереження працюючих пенсіонерів показали, що було б доцільніше прив’язати пенсії до мінімальної зарплати, а не прожиткового мінімуму. Таким чином, підвищення мінімальної пенсії стане більш помітним. При цьому мало хто розуміє, що проект є програшним. Відсутність грошей у державній скарбниці, нестабільна економіка, розбіжності на політичній арені зіграють злий жарт, в результаті якої виникнуть заборгованості.

На сьогоднішній день уряд України прийняв рішення залишити все як є. Розмір мінімальної пенсії в Україні в 2020 році буде підвищуватися планомірно і малопомітно, відповідно до пенсійної реформи, розпочатої в 2018 році. До кінця 2020 пенсія стане такою, що повністю покриє проблеми з покупкою життєво необхідних продуктів харчування.

Як буде нараховуватися пенсія в 2020 році-зміни в законодавчій системі?

Перше зростання пенсійних виплат населення помітить у грудні 2019 року, коли прожитковий мінімум для непрацездатного населення стане рівним 1615 грн. Друге збільшення пенсій відбудеться в липні, при підвищенні показника до 1672 грн., третє — у грудні 2020 року, коли прожитковий мінімум дорівнюватиме 1728 грн.
Багато людей похилого віку вважають, що зростання пенсій буде максимальним і видимим. Насправді підвищення буде носити систематичний і планомірний характер, що дуже важливо для сформованої в країні економічної ситуації.

Поряд з цим, Уряд обіцяє не залишити без уваги кожну категорію пенсіонерів, в тому числі і інвалідів. Кожному з них гарантовано осучаснення виплат, розмір яких залежить від кількості коштів у державній скарбниці.

Яка категорія пенсіонерів не отримає підвищені пенсії?

З новинних джерел стало відомо, що збільшення мінімалки стосується не всіх. На сьогоднішній день ні в одному проекті не йдеться про наступні категорії виплат:

 • по втраті годувальника;
 • адресна допомога;
 • пенсія особам похилого віку, з маленькою кількістю трудового стажу;
 • війна.

Мабуть, ситуація в країні дійсно серйозна, що влада забула про зазначену категорію громадян.

Мінімальна пенсія по інвалідності — чого очікувати?

Щорічно, при розгляді бюджету на наступний рік уряд передбачає збільшення виплат всім групам інвалідів. Зазначена категорія громадян є найбільш незахищеною. Фінансова підтримка з боку держави дозволяє заощадити гроші на покупку медикаментів, проведення обстежень і реабілітацію. Мінімальна пенсія по інвалідності в 2019 році залишає бажати кращого.
Для тих, хто не знайомий з розрахунком пенсійних виплат варто знати, розмір нарахувань безпосередньо залежить від групи інвалідності. Чим більше проблем зі здоров’ям, тим вище будуть пенсійні виплати. Причина таких рішень полягає в наступному:

 • повна втрата дієздатності вимагає грошових коштів на додатковий догляд іншими особами;
 • проблеми з працездатністю не дають можливості додаткового заробітку і насолоди стандартними цінностями;
 • травмовані інваліди страждають від постійного болю, вимагають постійного виділення коштів на її мінімізацію.

Якщо причиною інвалідності стала виробнича травма, необережності або вона є наслідком бойових дій, наявність страхового стажу є обов’язковою умовою для отримання пенсії.

Підвищення пенсій в Україні

Чому не варто йти на пенсію в 50 років?

Розрахунки експертів і аналітиків підтвердили припущення українців, що виходити на пенсію після досягнення 50-річного віку невигідно. Стало відомо, що першими, хто понесуть серйозні втрати, стануть пільговики.
На сьогоднішній день в Україні є 6 категорій пільговиків:

 • шахтар;
 • особи, робота яких прямим або непрямим способом пов’язана з ядерними розробками;
 • працівники, професія яких пов’язана з небезпеками і ризиком для життя (повний список категорій вказано в спеціальному довіднику).

По виходу на заслужений відпочинок багато з них здивовані низьким нарахуванням. Причини таких розрахунків пов’язані з відсутністю достатнього страхового стажу. В середньому мінімальна пенсія в Україні в 2020 р для пільговиків, які вийшли на відпочинок в 50 років становитиме 80% від основної. Щоб домогтися повноцінних виплат працівникам доведеться пропрацювати кілька років після 50-річного віку.

Мінімальна пенсія в бюджеті України

Назвати якою буде мінімальна пенсія в бюджеті України на сьогоднішній день проблематично. Депутати знають одне, що проведена в Україні реформа торкнеться 8 млн.осіб похилого віку. Соціальні виплати разом з пенсійними зазнають позитивних змін.

При виході на пенсію вирішальне значення матимуть такі фактори:

 • страховий стаж заробітна плата, яку працівник отримував на останньому місці роботи;
 • розмір середньомісячної зарплати на території країни;
 • розмір прожиткового мінімуму.

Як буде нараховуватися пенсія і за яким принципом, залежить від рішення нового уряду. На сьогоднішній день є кілька припущень:

 • розрахунок пенсійних виплат залишиться колишнім;
 • пенсія буде нараховуватися за накопичувальною системою.

Останній варіант є більш вигідним, оскільки майбутній пенсіонер може самостійно заробити власну пенсію за допомогою відкриття персонального рахунку. Розмір виплат буде залежати від суми зарплати і відрахувань. Поки що зазначений проект є замороженим.

Можливо, держава не готова до таких різких змін або є інші проблеми.

Поряд з цим, пенсіонерів мало цікавлять проблеми держави. Для них важливо, щоб країна віддячила їм за тривалу роботу в молодому віці і надала гідну винагороду у вигляді пенсії.

Повышение пенсий в Украине в 2020 году

Висновок

Останні події в країні, показують, що Україна На порозі кардинальних змін. Новий уряд налаштований рішуче. тому не виключено, що економічне становище держави зміниться в кращу сторону.

Перші зміни стануть ясними при зменшенні рівня інфляції, підвищення зарплат і пенсій, зменшення боргу перед Міжнародним валютним фондом. Що очікувати в 2020 році залежить від розвитку подій на Донбасі і співпраці ЄС. Без підтримки Євросоюзу Україна не зможе стабілізувати ситуацію в країні. Тому дефолт стане неминучим.

Добавить комментарий