Податок на пенсію для пенсіонерів в Україні 2021 року

Кожен українець повинен сплатити податки, в тому числі і пенсіонери, незалежно від того, працюють вони чи ні. Оподаткування поширюється, як на дохід українських громадян, так і знімається при купівлі товарів, наданні послуг з покупця.

Щорічно пенсії змінюються, умови оподаткування для населення також коригуються владою, необхідно відстежувати оновлену інформацію в питанні того, як нараховується податок на пенсію в Україні 2021 для працюючих пенсіонерів.

Нескладні математичні обчислення допоможуть порахувати, скільки ж за рік платить кожен пенсіонер.
У 2021 році середня розрахункова пенсії становить в місяць 4370 гривень, а в рік це 52440 гривень. За рік 2021 році пенсіонери повинні будуть платити 9571 гривня податкових відрахувань. Ця сума розподіляється серед основних бюджетних напрямків, дотованих державою:

  • на медицину-1084 гривень;
  • на утримання правоохоронних органів-963 гривні;
  • податок на ВСУ-674 гривні;
  • комунальне господарство-160 гривень;
  • освіта-1702 гривні;
  • підтримка економічних питань – 1233 гривень;
  • соціальний захист – 774 гривні;
  • спорт, культура, мистецтво 243 гривні.

У 2021 році українські пенсіонери платитимуть більше податків, ніж торік на 2342 гривні, це з урахуванням того, що пенсіонери є найбільш захищеною категорією населення, мають мізерну пенсію.

Цікаво! Згідно з недавніми опитуваннями соціологів українські пенсіонери, вважають, що достатній розмір пенсії для життя українця – не більше 11000 гривень, це в кілька разів більше ніж сьогоднішній розмір мінімальної виплати.

 

 

 

Непрацюючі пенсіонери

Для непрацюючих пенсіонерів оподаткування залишилося таким же, як і в минулий рік, оподаткування застосовується тільки в разі, якщо сума державної дотації перевищує 10 прожиткових мінімумів для людей непрацездатного віку. Варто відзначити, що податок на пенсію для непрацюючих пенсіонерів в Україні також береться тільки з тієї суми, яка буде перевищувати встановлений ліміт.

Наприклад, якщо пенсія колишнього військовослужбовця або «чорнобильця» становить понад 15000 гривень, податок утриматися в розмірі 18% від різниці, яка більше встановленого 10-ти кратного розміру прожиткового мінімуму.

Працюючі пенсіонери

Для працюючих пенсіонерів на майбутній рік в бюджеті передбачені обмеження на пенсійні виплати, це стосується їх розміру, вони були знижені від наявної пенсії на 80%.

На сьогоднішній день депутати Верховної Ради готують до президента і прем’єр-міністра законопроект, який передбачає питання про скасування податків на пенсії працюючих пенсіонерів. Якщо законопроект не буде ветований, рішення набуде чинності з травня 2021 року.

Також в законі прописано додаткове збільшення для пенсіонерів соціальні дотації в розмірі 10%.

Пенсійні податки в цифрах

У 2021 році передбачається, що з початку року прожитковий мінімум складе 4130 гривні, а з середини весни ця сума збільшиться до 4300 гривень. В такому випадку працюючий пенсіонер повинен бути віддати в казну держави 15 » % ” від різниці.

За статистичними даними минулого року більше півмільйона пенсії в країні щорічно оподатковуються, тому в державну казну надходять необхідні кошти в розмірі понад 1 мільярд гривень.

Соціальні пільги пенсіонерам

З урахуванням постійних змін у чинному законодавстві для працюючих пенсіонерів, обговорення нових законопроектів в Україні, багатьох цікавить питання, чи будуть обмежуватися субсидії та інші соціальні пільги, як буде рахуватися в 2021 році податок на пенсію 2021 для інвалідів, якщо пенсіонери офіційно працевлаштовані?

Міністерство соцполітики запевняє українських громадян, що субсидії зніматися не будуть, але їх розрахунок буде проводитися виходячи із загального доходу пенсіонерів, в який входять безпосередньо пенсії і заробітна плата.

Тим, хто вже “склав свої трудової книжки” необхідно взяти до уваги, що сума загального доходу за місяць береться в розрахунок при зверненні за наданням субсидії. Для цього звернутися до Фонду соцзахисту населення, заповнити декларацію, із зазначенням загального доходу та майна, а також заяву з проханням на пільги. Останні новини Про податок на пенсію в Україні регламентують, що представники влади працюють над основами проведення пенсійної реформи, що викликає в країні чимало дискусій. Політологи і аналітики впевнені, що суть реформи повинна зводитися до збільшення пенсійних виплат, особливо для тих, хто отримує мінімальну пенсію. Інші вважають, що нова влада “ховається «від народу за» інтригуючими” формулюваннями, збільшення відіб’ється на субсидуванні, зростуть ціни і за великим рахунком, нічого не зміниться. Як буде насправді-покаже час!

Добавить комментарий