П’ятниця, 19 Квітня, 2024
Головна ФінансиПенсія Підвищення пенсій в Україні в 2020 році

Підвищення пенсій в Україні в 2020 році

Anastasia
0 коментар
Підвищення пенсій в Україні

Починаючи з першого дня нового року більшість соціальних виплат зміниться, адже планово збільшиться прожитковий мінімум. Сподіваючись на виконання передвиборчих обіцянок президента, пенсіонери розраховують на підвищення пенсій в Україні в 2020 році. Тим часом, як дає зрозуміти прийнятий бюджет, не всі будуть задоволені своїми надбавками.

Підвищення пенсій в Україні

Мінімальна виплата

Згідно з чинним законодавством, особа не може отримувати пенсію менше, ніж сума прожиткового мінімуму, розрахована для непрацездатних осіб на поточний рік. Уряд вже визначив, що такий показник у новому році зупиниться на рівні 1638 грн. Це і буде “мінімалка” для всіх пенсіонерів.

Такою ж буде і мінімальна пенсія для осіб, які не мають повного стажу (до 30 років), однак їх вік дозволяє отримувати такі виплати. У тому випадку, якщо людина отримувала невелику зарплату і тому, нарахована йому сума після завершення трудової діяльності менше, ніж ПМ, держава зобов’язана здійснити доплату в розмірі різниці між ПМ і нарахованої відповідно до Закону зарплати.

Разом з тим, і це ще не остаточна цифра. Павло Розенко (зараз виконує функції віце-прем’єра) запевняє, що мінімально допустимий розмір пенсійної виплати в новому році становитиме не менше, ніж 1800-1900 грн. Економічне становище в країні і бюджетний резерв, на його переконання, це дозволяють.

Мінімум для шахтарів

Законодавством країни визначаються групи працівників, які, через шкідливі і небезпечні умови роботи, можуть претендувати на більші, ніж інші пенсіонери, кошти після завершення діяльності. До таких належать, наприклад, шахтарі. Мін пенсія в Україні в 2020 році для них повинна бути в три рази більше, ніж для інших. Нескладно обчислити, що ця сума дорівнює цифрі 4914 грн.
Обчислення їх щомісячних виплат відбувається за особливою формулою. Пенсійні кошти розраховуються від суми, рівної 80% місячної зарплати Шахтаря. Правда, і тут є певна умова. Чоловіки повинні виконувати обов’язки на затверджених Кабміном шахтарських посадах не менше 15 років. Жінки ж повинні пропрацювати в шахті хоча б 7,5 років.

Найменша сума для чорнобильців

Для осіб, які втратили здоров’я, або ж брали участь у ліквідації страшної екологічної катастрофи в Чорнобилі, українська влада встановлює мінімальні суми виплат. Звичайно, пенсії чорнобильцям в Україні трохи більші, ніж у інших пенсіонерів.

Ліквідатор з третьою групою не може отримувати менше, ніж 225% від мінімальної в країні пенсії. Таким чином, йому має нараховуватися хоча б 3685,5 грн.

Для тих, хто оформив другу групу – 255%, а в грошах це 4176,9 грн.
Учасники ліквідаційної операції, яким пощастило менше через першу групу інвалідності, держава гарантує по 285% від «мінімалки». Це 4668,3 грн.

В окрему соціальну категорію входять люди, які різною мірою втратили здоров’я, внаслідок катастрофи на ЧАЕС і це доведено медичними висновками фахівців. Для них є свої мінімальні суми.
Для інвалідів з дитинства-100%, а саме 1638 грн.

Для осіб з третьою групою – 110%, у грошах-1801,8 грн.
З другої-125%, А у виплаті це 2047,5 грн.

Ті, кому надано статус інваліда з групою №1, 150%, у виплатах – 2457 грн.

Максимальний розмір пенсійних виплат

Не тільки найменший, але і найбільший розмір пенсії в Україні визначається вітчизняним законом. З урахуванням усіх доплат, у тому числі, індексації, надбавок та перерахунків, виплата не може бути вищою, ніж 10 ПМ для непрацездатного. Таким чином, найбільше, на що може розраховувати в новому році український пенсіонер – 16380 грн.

Осовременивание украинских пенсий

Перерахунок пенсій

Оскільки прожитковий мінімум в новому році буде змінюватися два рази, то і пенсія українців буде двічі перерахована протягом 2020-го року. Як було сказано раніше, з першого числа року мінімальна сума зупиниться на позначці 1638 грн. У липні її знову перерахують до рівня 1712 грн.

Відтак, максимум, на який можна буде розраховувати пенсіонерам у другій половині року, становить 17120 грн.

Згідно з постановою №543, всі ті люди, які офіційно відпрацювали необхідний для отримання державних виплат час (а саме 30 років для жінок і 35 – для всіх чоловіків) і разом з урахуванням індексації та всіх доплат не отримують суму 2000 грн., матимуть доплату до цього рівня. Таким чином, для кожного з них сума державного перерахунку буде різною і залежить від призначеної основної пенсії.

Перерахунок пенсій в Україні буде здійснюватися автоматично в Пенсійному фонді. Звертатися до відповідних органів і подавати будь-які довідки не потрібно.

Надбавки та підвищення

Відповідаючи на питання: кому підвищать пенсії, слід назвати, в першу чергу, пільгові категорії громадян, які мають право на особливі надбавки. До таких, зокрема, належать почесні донори. Це ті люди, які періодично діляться (або в минулому ділилися) своєю здоровою кров’ю для порятунку інших людей. Для них “бонус” до пенсійного забезпечення становить 10% від ПМ. Якщо з січня 2020 року він збільшиться до рівня 2102 грн., то, відповідно, доплата становить 210,20 грн.

Розмір пенсії в Україні з 1 січня 2020 року збільшиться для осіб зі статусом «ветеран війни». До їх щомісячних виплат від держави також додаються різні суми доплат.

Для тих, хто брав участь у війні – + 10% ПМ для непрацездатного, тобто з першого дня 2020 року ще по 163,8 грн.

Для тих, хто безпосередньо вступав у бій з противником, – по + 25%, тобто по 409,5 грн.

Ті, хто став інвалідом третьої групи, отримають додатково по 30%, а саме по 491,4 грн.

Для осіб, які стали інвалідами з другою групою, передбачено урядом додатково по 40%, а в сумі це 655,20 грн.

Люди, які постраждали більше за інших, і в результаті перебування на війні або вже після неї оформили першу групу, матимуть по 50% додатково, тобто по 819 грн.

За мужність і нагородження медаллю, колишній солдат матиме (крім інших доплат) ще + 5% до пенсії. З січня нового року це 81,9 грн.
Законодавством України захищаються також ті особи, які зазнали утисків під час Другої світової, або перебували в концтаборах, зазнали переслідувань з боку нацистів.

Всім, хто вимушено перебував у місцях утримання полонених (концтабору та ін.) українська держава погодилася доплачувати по 10% від ПМ визначеної для особи, яка втратила можливість працювати. У грошовому еквіваленті це 163,8 грн.
Якщо ж в’язень був нагороджений медаллю, тоді йому належить ще 5% – 81,9 грн.

Особи, які на момент їх ув’язнення нацистами були ще неповнолітніми, повинні отримувати від держави доплату по 25%, а це 409,5 грн.

Так само, як і в попередньому випадку, якщо людина стала інвалідом, він також повинен мати «надбавки». Для першої групи-50% (819 грн.), для другої-40% (655,20 грн.), а для третьої-30% (491,4 грн.).

Перевірка пенсій та субсидій

У вересні 2019-го року Данило Гетманцев (юрист і депутат від Партії «Слуга народу») повідомив про свій законопроект, щодо перевірки всіх осіб, які отримують будь-які державні виплати, крім заробітних плат. Це, на його думку, вкрай необхідно для того, щоб не дати можливості скористатися шахрайськими схемами недобропорядним особам.

Якщо така ініціатива буде підтриманою (а як показує досвід, практично всі законопроекти “слуг” узаконюються миттєво», тоді до реєстру для перевірки потраплять всі, хто:

  • отримує виплати Пенсійні;
  • стипендія;
  • субсидія;
  • державні допомоги;
  • грошові виплати з міського бюджету або Страхового та пенсійного фондів.

Такі особи не тільки будуть внесені в спеціальну базу, але також будуть, в разі необхідності, перевірені на матеріальну забезпеченість.

Перевірка матиме 3 етапи реалізації.
I. Відбувається в момент подачі документів на отримання тієї чи іншої допомоги, пенсії тощо. Спеціаліст вводить інформацію про особу в базу даних і миттєво отримує відповідь за всіма попередніми зверненнями сім’ї, їх місце реєстрації, дорогі покупки тощо.
II. В період отримання коштів. Призначення соц. виплати, субсидії або пенсії – це ще не гарантія їх регулярного отримання. Як тільки в базу потрапляє інформація про покупку авто, об’єктів нерухомості, виплати автоматично припиняються, а субсидія перестає діяти. В окремих випадках органи соц. захисту можуть змусити повернути перераховані раніше державні кошти або компенсувати субсидії.
III. Після припинення нарахування. Не залишаться громадяни України без уваги і тоді, коли вони вже перестали отримувати будь-яку допомогу від держави. До реєстру внесеться інформація про працевлаштування людини, її оклад. Така перевірка може тривати протягом трьох років після припинення держ.фінансової допомоги.

Підвищення пенсій

Як за кордоном?

Останні новини про пенсію в бюджеті на 2020 рік в Україні допомагають зробити висновки, що незважаючи на численні обіцянки нової політичної сили, Соціальне забезпечення громадян залишається все ще на дуже низькому рівні.

Для кращого розуміння ситуації, слід вказати суми, на які можуть розраховувати пенсіонери інших країн.

Щомісячні податки від заробленої зарплати в Польщі становлять 19% (фактично, як і в Україні). Мінімальна сума, на яку може розраховувати громадянин після 25 років роботи, становить 240 доларів. Середня сума пенсійних виплат по країні там становить 420 доларів.

Більш вигідна в цьому плані ситуація в Чехії. Середньостатистична сума становить 504 долари. Правда, жінки (в силу менших зарплат)там отримують пенсію в розмірі 400-450 дол.
“Мінімалка” ж в Латвії-117 Євро. Ця сума збільшується щодо стажу, і становить 181 євро для осіб, які пропрацювали понад 40 років.

You may also like

Залишити коментар

logo-white-pm01b2b7nunhv7th1h0wv9paqywf0y9jkmr1fsjdd2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy