Пенсійний вік в Україні в 2021 році

Останні новини про пенсійний вік в Україні 2021 пов’язані з реформою, впровадження положень якої стартувало десятиліття тому. У квітні поточного року відбулася чергова зміна, дія якого передбачає установку рубежу для старту заслуженого відпочинку в 60 років представниками обох статей. Є і ще одне нововведення, яке набуває незабаром характер законодавчо затвердженого: заробивши 40 років страхового стажу можна вийти на пенсію незалежно від календарного віку. У рідкісних випадках це можливо ще до настання 60-річного віку.

Пенсійний вік в Україні в 2021 році

Повідомлення в новинах

Відносно недавно в українських ЗМІ різного штибу-опозиційних і проурядових, з’явилися публікації на тему про те, що в Україні в черговий раз підвищили стаж для виходу на пенсію. Подвійна зміна-підвищення вікового бар’єру і вимог до страхового стажу, необхідного для цієї довгоочікуваної події, означає, що у деяких категорій українців немає шансів стати пенсіонером в належний за законом час. Їм доведеться заробляти відсутні роки або місяці, або виходити на соціалку до 70 років. І це за умови, що законодавці не вважатимуть за необхідне відмовити у виплатах соціальної пенсії або не піднімуть вимоги і до її призначення.

До початку другого кварталу 2021 пенсійний вік для жінок в Україні становив 59 з половиною років, починаючи з 1 числа другого весняного місяця він став дорівнювати 60 рокам. З цього правила є невеликі винятки-жінкам, які народилися в певний період (жовтень-Березень 1960-1961) все ще надається можливість приєднатися до когорти пенсіонерів в раніше встановленому віці, інші можуть зробити це тільки після того, як їм виповниться 60 років.

Ситуація для літніх людей складається вкрай невтішна:

 1. Пенсія за віком не означає, що, як тільки громадянам виповнюється встановлене законом кількість років, вони отримують право на виплату невеликого обсягу коштів, чесно зароблених і фігурують у трудовій книжці у вигляді стажу.
 2. Незалежно від того, хто виконує роль президента, вимоги до його тривалості зростають. Зовнішнє управління, даючи кредити, хоче бути впевненим, що вони повернуться з відсотками.
 3. Номінально зміна пенсійного віку в Україні проходить поступово і носить запланований характер. Порівнюючи з сусідніми країнами, населення України переконане, що пенсійний вік змінюється повсюдно і приблизно однаково.
 4. Але ніхто не роз’яснює йому, що заплановані у вигляді вимог до отримання страхової пенсії 38 років, в 2028 році означають вихід на пенсію, як в скандинавських і деяких європейських країнах – в 68-70-річному віці.

Підвищення пенсійного віку в Україні супроводжується наполегливими пропозиціями купувати відсутні роки стажу і зростанням розцінок на цей дивний товар.

За 12 місяців ціна 1 року піднялася з 24 до 31 тисячі. Враховуючи, які мізерні пенсії платить держава своїм людям похилого віку, ця сума окупиться років через 10, якщо вдасться вижити до цього моменту. Поки під пропозицією про покупку криється банальне бажання витягнути у літніх людей всі наявні заощадження. Деяким не вдалося накопичити навіть на покупку одного року.

Для чого зроблена

На правових порталах безсоромно запевняють населення, що крім зростання вимог до віку виходу на пенсію і кількості років трудового стажу, пенсійна реформа забезпечила можливість зростання виплат і кількості індексацій, як компенсації від держави непомірно зростаючого ІСЦ.

Пенсійний вік в Україні

Ставши президентом, Зеленський проігнорував безліч своїх обіцянок, одним з яких було поетапне підвищення заслужених чесною працею пенсійних виплат. Другим, але вже менш значущим у порівнянні з першим, був пообіцяв облагодіяти кожного пенсіонера. Тепер, якщо і анонсуються незначні зміни, вони передбачені для нечисленних категорій начебто глибоко літніх (намічені до виплати 75-річним 400 гривень тепер обіцяють не в липні, а в грудні 2021). Тим, кому вже виповнилося 80, додають цілих 50 гривень, щоб вони могли оплатити догляд за собою.

Після скандальної пенсійної реформи, прийнятої народними обранцями на чолі з Гройсманом, влада не зупинилася. У березні 2017 були прийняті зміни до деяких нормативних і законодавчих актів, згідно з якими вихід на пенсію буде щорічно видозмінюватися, супроводжуючись посиленням умов і вимог.

Наполегливе інформування про прийняття закону про накопичувальної пенсії і всілякі запевнення в його нагальної потреби, говорять про те, що уряд цікавить не тільки який вік виходу на пенсію в Україні, але й як залишити довірливого обивателя без виплат з казни, або, принаймні, відсунути їх на подалі, відняти у людини заощадження на підставі і використовувати їх у своїх цілях, перебуваючи при владі.

Як не дивно це звучить, але у ВР проти впровадження накопичувальної системи пенсій висловилася деяка кількість народних обранців, і це може на рік відсунути його прийняття в країні. Нинішній прем’єр-міністр України, Д. Шмигаль, впевнений, що вона повинна бути прийнята вже в поточному році.

У 2019 році говорилося, що цілі реформування:

 • збільшення розміру виплат;
 • введення регулярної індексації, доведення до відповідності з ростом ІСЦ;
 • Оптимізація витрат на пенсійне забезпечення;
 • скорочення перманентного дефіциту бюджету ПФУ.

Піднімаючи в черговий раз пенсійний вік в Україні в 2021 році, влада не просто виконує вимоги МВФ, висунуті, як умова надання траншу, але і розписуються в тому, що не можуть забезпечити обіцяне, не збільшуючи вік і стаж. Невтішна демографічна ситуація, яка вже склалася в країні, означає, що деякі люди не доживуть до пенсійного віку через помітно погіршився соціального та економічного становища в країні. Деякі економісти впевнені, що європейські вимоги незастосовні в українських умовах.

Призначення за віком

Головна неприємна обставина, що очікує потенційного пенсіонера-щорічні зміни, спочатку закладені в пенсійній реформі. Можна звернутися в день народження, або за місяць до його настання, це не змінить ситуацію. Пенсію дадуть тільки при наявності необхідного трудового стажу: з початку нинішнього року і до настання його останнього дня знадобиться 27 років і більше, в наступному році це буде вже 28 років. І так по наростаючій, поки через 7 років з майбутнього пенсіонера не зажадають 35 років трудового стажу.

Пенсійний вік для чоловіків 2021 в Україні залишається колишнім, жінкам його поступово збільшували, поки за кілька років він не зрівнявся з чоловічим показником: з 2021 він теж настає разом з 60-річчям.

Пенсійна реформа в Україні в 2021 році

Всі етапи поступового переходу для більш старшого віку, пройдені. Залишилися тільки ті, хто народився в період з 1 жовтня 1960 року і до 31 березня 1961. Народжена 1 квітня того ж року громадянка України вийде на пенсію не в 59 років і 6 місяців, а в 60 років, але за умови, що у неї є достатня кількість років трудового стажу. У таблиці нижче наведена динаміка зростання вимог влади щодо трудового стажу.

З цього правила є винятки, але вони нерозривно пов’язані зі збільшенням віку виходу на пенсію:

 • у 65 років можуть вийти ті, у кого офіційно отработано15-17 років (не секрет, що через податки безліч людей працює за сірою схемою, вважаючи за краще не віддавати країні в цілому 40% доходу ( НДЛ + ЄСВ + військовий збір));
 • якщо більше 17 років, але менше, ніж потрібно, то в 53 роки;
 • соцвиплати на ці 3-5 років, призначені на перехідний період, минулого року благополучно скасував уряд Зеленського;
 • нинішній прем’єр, хтось Шмигаль, минулого року заявив, що грошей на пенсії взагалі не буде.

У минулому році говорилося, що людина з недостатнім стажем може вийти на пенсію в 60 років, але платити йому не будуть до 63 або 65. А ось зовсім без стажу тепер не буде ніякої пенсії. І це вперше в історії незалежної України, коли люди похилого віку залишаться без засобів до існування, тому що обіцяна третина ПМ в якості соціальної допомоги вже незабаром не дозволить купити навіть булку хліба в день після його чергового подорожчання.

Достроковий вихід

Україна сильно скоротила список тих, хто може претендувати на раннє надання пенсії. Вціліли артисти (зі стажем від 20 років і вище), багатодітні батьки (від 5 дітей), шахтарі і військові, представники трьох сільськогосподарських професій – свинарки, доярки і трактористи. Є ще ті, хто працює на шкідливому виробництві, але сам список таких підприємств в країні кардинально скоротився.

Скасовано спеціальні та за вислугою років пенсії для працівників прокуратури, судового складу, медиків та викладачів, соціальних працівників, держслужбовців та науковців. Є відомості, що такі нововведення не оминули і деяких депутатів, не уточнюючи, яких саме.

У кожному конкретному випадку необхідні особливі для умови виходу на пенсію в 55 років, а колишні пільгові категорії тепер отримують пенсії за загальною системою нарахування.

Карлики і ліліпути можуть вийти на пенсію у віці 49 і 45 років, за умови наявності 15 і 20 років трудового стада (для чоловіків і жінок). Навіть інвалідам 1 групи в Україні потрібно мати 10-15 років мс, за умови, що це-не інваліди дитинства.

Які ще сюрпризи піднесе влада, яка не знає, як розрахуватися зі зробленими нею боргами, поки невідомо. Експерти не радять плекати позитивні надії, потрібно готуватися до гіршого, оскільки величезний зовнішній борг, відсотки і нові короткострокові позики, знищення економіки і падіння ВВП не дають підстав для оптимізму нікому, крім патріотів України.

Добавить комментарий