Пенсійна реформа в Україні 2022 року

З 2022 року змінюються вимоги до віку виходу на пенсію. Справа в тому, що настає час дійсно пенсійних змін, тому потрібно особливо ретельно вивчити останні новини про пенсійну реформу в Україні.

Пенсійна реформа в Україні 2022 року

Що зміниться?

Ситуація викликає у багатьох дискомфорт через те, що через деякі зміни українці втратять право на виплату пенсій. Справа в тому, що змінюються вимоги до трудового стажу:

  • піти на заслужений відпочинок в 60 років можна тільки в тому випадку, якщо є більше 29 років стажу;
  • ті люди, які мають від 19 – до 20 років стажу, отримають можливість на пенсійні виплати в 63 роки;
  • 65 років-це той показник, який стосується людей зі стажем від 15 до 19 років.

Далі вимоги будуть тільки посилюватися, і Верховна Рада вже прийняла відповідні законопроекти. Ще в 2020 – му році одним з міністрів фінансів, обговорюючи питання про те, що необхідно скоротити витрати Пенсійного фонду, причому скоротити істотно-відразу на вісім мільярдів гривень.

Вважається, що тільки посилення вимог пенсійного віку і нова реформа дозволить зробити життя пенсіонерів більш гідною за матеріальним станом-тобто пенсійна реформа в Україні в 2022 році для працюючих пенсіонерів просто необхідна.

Потрібно сказати, що Хороші новини теж є, тому що в 2021-му році в Україні почали підвищувати пенсійні виплати. Зросли пенсії на 300 гривень для тих, кому більше 65 років. Правда і тут враховується стаж — не менше 30 років для жінок, і на п’ять років цей показник більше для чоловіків. Однак і тут все не так просто, тому що зростання пов’язане з тим, що збільшується мінімальна зарплата. Зв’язок простежити нескладно.

Зростання мінімальної зарплати тягне за собою збільшення податків і скорочення субсидій для деяких людей, звільняється частина бюджетних коштів, і з одного боку зміни здаються позитивними, але з іншого боку все не так просто. На практиці, відчути зростання виплат досить складно.

Що робити якщо стажу немає?

У тому випадку, якщо людина не встиг накопичити необхідну кількість років трудового стажу, то він не залишиться без пенсійних виплат, а зможе розраховувати тільки на соціальну пенсію.

Отримувати іншу пенсію люди зможуть по закінченню досягнення пенсійного віку-межа 65 років, однак доводити до цього не варто. Справа в тому, що соціальна пенсія має максимально низький розмір – сьогодні вона навіть менше прожиткового мінімуму, так що прожити на ці гроші буде досить складно. І саме тому так важливо вивчити те, що дає пенсійна реформа в Україні в 2022 році, таблиця виходу на пенсію дає докладні дані.

Пенсійна реформа в Україні

Цікавий факт! Українці віком від 80 років тепер мають право на щомісячну доплату. Розмір виплати становить 500 гривень, але претендувати на неї можуть лише ті громадяни, у яких пенсійні виплати менше, ніж середня зарплата по країні.

Що буде далі?

Вважається, що в 2028-му році тільки половина громадян України зможе вийти на пенсію у віці 60 років. Справа в тому, що у багатьох не вистачає стажу, а це недолік трудової системи, відсутність офіційного працевлаштування і так далі. Люди будуть змушені працювати і далі для того, щоб отримати стаж, причому сьогодні пенсійний вік відходить на другий план, вперед виходить саме стаж. Саме на це необхідно звернути увагу тим, хто переживає за свою пенсію в майбутньому.

Пенсійна надбавка жінкам

Обговорюючи свіжі новини для жінок 55 років про пенсійну реформу в Україні, варто сказати про те, що в Мінсоцполітики обіцяють досить непогані новини. Вже у 2022-му році планується зробити надбавку до пенсійних виплат саме для жінок віком 60 років.

Вони отримують надбавку до пенсії, розмір якої визначається на рівні 9 %. І таке зростання на думку Марини Лазебної дозволить зберегти нормальне співвідношення між тривалістю життя жінок і їх Пенсійним стажем. 2022 рік стане перехідним періодом підвищення віку для прекрасної половини людства, тому зміна актуальна. Варто нагадати, що реформа почалася в 2011-му році, щорічно вік підвищувався і сьогодні досягає законодавчої межі.

Зростання виплат

У 2022-му році пенсії будуть перераховувати і відразу кілька разів. І це радує. Очікується не тільки підвищення виплат за рахунок цих маніпуляцій, а ще й зростання заробітних плат, тому що все взаємопов’язано.

Перший перерахунок запланований відразу на 1 січня 2022 року. Цього місяця буде перерахована пенсія для членів сімей загиблих учасників АТО. Виплати при цьому складуть 7800 грн. І вже підрахували, що така допомога отримуватиме понад 2000 людей.

Наступне зростання заплановано на 1 березня. Це планова індексація пенсійних виплат, яка торкнеться буквально всіх людей, незалежно від того, скільки вони отримують, і коефіцієнт індексації буде залежати від інфляції. Поки точних даних немає, але в 2021-му році коефіцієнт становив 11 %.

Обговорюючи, то які ще зміни принесе пенсійна реформа в Україні в 2022 року, то варто сказати, що наступні зміни в пенсійних накопиченнях будуть влітку. Це також планова індексація, яка збільшує ВИПЛАТИ для непрацюючих громадян пенсійного віку. Дана індексація пов’язана із зростанням прожиткового мінімуму. І з 1 липня даний показник досягне рівня 2027 гривень.

У жовтні планується збільшення мінімальної зарплати. Планове зростання становить 200 гривень, тобто з 6500 до 6700 гривень. Відповідно, змінюється і прив’язана до цього показника пенсія. Однак як вже було сказано вище, все залежить від стажу, так що тут питання не такий простий як здається. До речі кажучи, останні новини для шахтарів про пенсійну реформу в Україні відсутні, хоча в мережі постійно з’являються чутки з цього приводу.

І з останніх новин варто сказати, що також на жовтень заплановано введення нової доплати для тих пенсіонерів, які досягли віку 70 років. Якщо у них є 35 або 30 років стажу, для чоловіків і жінок, відповідно, то вони зможуть розраховувати на 300 гривень щомісячної доплати.

Очікується, що в зону дії цієї програми потрапить більше півтора мільйонів чоловік, Так що в змінах є сенс, але все буде залежати від того, наскільки наповнений державний бюджет і яка фінансової здатності є у Пенсійного фонду.

Добавить комментарий