Пенсії військовим пенсіонерам України у 2020 році

Пенсіонери є невід’ємною складовою українського суспільства. На жаль, можливо, найбільш незахищеною його частиною. Пенсіонери гідні кращого життя. Завдання поліпшення якості їхнього життя частково лежить на плечах Держави. А питання збільшення пенсій-одне з найважливіших завдань уряду. Якщо говорити конкретно про військових пенсіонерів, то цей прошарок людей заслужив безбідну старість, адже саме вони забезпечують і зберігають мир в Україні. Розмір пенсій збільшився, і це було закладено в бюджеті країни на 2020 рік. Які будуть пенсії військовим пенсіонерам України в 2020 році, покажуть свіжі результати. Їх можна побачити на офіційних сайтах уряду.

пенсії військовим пенсіонерам

Механізм збільшення пенсії військовим

Досить довго представники влади ламають голову над тим, як змінити пенсійну реформу. Адже питання збільшення пенсій стало гострою необхідністю. Українці шкода існують, отримуючи мізер, на який просто неможливо виживати. А якщо взяти до уваги комунальні платежі і ціни на ліки, які пенсіонерам просто необхідні, вони просто знаходяться за межею бідності. Першими, хто підняв питання пенсій, був «Опозиційний блок». Депутати-опозиціонери поставили питання ребром, запропонувавши внести поправки для підвищення пенсій військовим пенсіонерам. Щоб хоч трохи полегшити і без того складне життя українців старшого покоління.

Перші спроби провести Пенсійні реформи були проведені в 2018 році, тоді пенсію військових пенсіонерів збільшили на 1500 гривень. По цій реформі сума повинна була збільшуватися щороку. Але не варто забувати, що це сталося завдяки мітингам і бунтам військових, які вийшли на пенсію.

Коли відбудеться перерахунок військових пенсій?

Багатьох пенсіонерів цікавить питання перерахунку пенсій військовослужбовцям України. Згідно з чинною законодавчою базою (враховуючи сильну інфляцію), обов’язково повинна бути індексація пенсій та інших виплат. Що впливає на розмір виплат:

 • * рівень зарплати (середній);
 • * звання під час виходу на пенсію;
 • • вислуга;
 • * термін служби в секретних військах;
 • * активність участі в бойових діях;
 • * місця служби.

Військові неодноразово зверталися до суду для вирішення питання підвищення пенсії. Завдяки цим зверненням, багатьом з військових пенсіонерів зроблять перерахунок пенсії. Тепер державні структури не зможуть вже відправляти військового пенсіонера по всіх можливих інстанціях, з одних дверей в іншу, посилаючись на те, що у країни величезний дефіцит грошей.

Якою буде пенсія військових?

Останні новини Про пенсії військовим пенсіонерам кажуть, що пенсії військових в 2020 році будуть збільшені. Загальний розмір її буде залежати від звання і роду діяльності військового. Припустимо, пенсія військового Служби безпеки України стане більше на 1800 грн, а фахівця зв’язку на 1900 грн. Зміна пенсії пенсіонерам УБС, які воювали на передовій, буде відчутною.

Механізм нарахування військової пенсії

Процедура нарахування пенсій майже така ж, як і при інших соціальних виплатах:

 • українці платять в ПФУ 22% на пенсійне забезпечення;
 • частка з них витрачається на інші важливі завдання держави;
 • інша частина розрахована на виплату пенсій (в тому числі і військових).

Процес нарахування пенсійних виплат є першочерговим завданням ПФУ та уряду. Тому брак грошей у бюджеті країни дуже великий. Всі українці зі своїх доходів відраховують 22% до Пенсійного фонду України. Дефіцит Пенсійного фонду на 2019 рік склав 145 млрд.грн.

Індексація пенсії військовим

Перерахунок пенсії військовим пенсіонерам в Україні розпочався два роки тому. Тоді ПФУ проіндексував пенсійні виплати військовим. Тепер теж буде зроблено в цьому році. Цей процес займе час. Пенсії військових буду збільшені вдвічі. Середня сума надбавки до пенсії буде близько 750 грн.

Який найважливіший критерій при підрахунку пенсії військовим? Вислуга років і звання, в якому людина пішла на пенсію. Ну і, звичайно ж, розмір окладу. Цього року сума військової пенсії буде збільшена вдвічі.

Наприклад, військовий пенсіонер отримував пенсію 3300 грн. Обчислення даної суми проводилися шляхом нескладних розрахунків з урахуванням таких складових, як:

 • зарплата-6200;
 • сума за звання – 1480;
 • сума за вислугу років-3840.

Сума пенсії становитиме 68% від сукупної суми перерахованих вище показників. Це буде-7833, 60. Таку пенсію отримає військовий пенсіонер з описаного вище прикладу.

Сума військової пенсії вираховується в кожному конкретному випадку індивідуально.

Состояние украинской армии

Які пільги покладені військовим на пенсії?

Крім того, що уряд країни передбачив збільшення пенсії військовим в Україні, військовим пенсіонерам буде запропонований ще список пільг, які зроблять хоч трохи красивіше їх життя. Так цього року військові пенсіонери отримають:

 • знижку в розмірі 50% на послуги житлово-комунальних підприємств;
 • безкоштовне обслуговування у військовому госпіталі;
 • безкоштовне обслуговування та стоматолога (зубопротезування);
 • госпіталізація позачергово (безкоштовні діагностичні процедури);
 • надання житла позачергово (у разі необхідності).

Цей список пільг постійно доповнюється новими пунктами. Уряд прислухається до побажань колишніх захисників країни, і намагається максимально задовольнити всі їхні побажання.

Підвищена пенсія військовим-хто отримає?

Підвищення пенсій торкнеться і тих осіб, які служили в лавах особливих військ державної служби. Це стосується таких військ:

 • інформаційні війська та зв’язківці;
 • війська МВС;
 • війська нацполиции;
 • рятувальники пожежні війська;
 • війська ГО і захисту;
 • представники виконавчої влади;
 • кримінальна служба.

Міністерство оборони України разом з Міністерством соціальної політики розробило різні категорії пенсій для військових. Це пенсії, що виплачуються пенсіонерам-інвалідам, які отримали каліцтва і травми в момент перебування на службі, виконуючи свій обов’язок перед Батьківщиною. Ці люди дуже потребують захисту держави.
Пенсіонер отримає мінімум 40% максимум 100%.

Якщо втрачено годувальника, пенсія становитиме мінімум 30% максимум 70% кожному непрацездатному члену сім’ї. Пенсія, що виплачується за вислугу років, буде мінімум 50% максимум 70%.
Фахівці Пенсійного фонду України стверджують, що розмір пенсій був збільшений кожному військовому Пенсіонеру. Так мінімум надбавки склав 500 грн., а максимум 2200 грн. Як повідомляють останні новини про пенсії військовим пенсіонерам в 2020 році знову буде підвищення.

Автопарк армии в Украине

Очікування і реальність

Не можна не відзначити, що Уряд робить правильні кроки в пенсійній реформі, але питання за останні п’ять років був настільки запущений, що залишилося ще дуже багато невирішених завдань. Підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, нестабільна економіка, невпевненість у завтрашньому дні, ускладнюють життя всім українцям, а особливо соціально незахищеним її верствам. Уряд шукає шляхи вирішення даного питання, і підвищення пенсій військовим пенсіонерам вважають першочерговим завданням держави.

Свіжі результати про пенсії військовим пенсіонерам України з офіційних джерел обіцяють, що пенсійна реформа торкнеться своїми позитивними змінами близько 6 млн.чоловік, обнадіюють. Це стосується всіх людей пенсійного віку, в тому числі і військових пенсіонерів. Їх пенсії уряд країни обіцяє збільшити вдвічі.
Незважаючи на те, що Україна перебуває у вкрай складній фінансовій ситуації, що конфлікт на Сході країни як і раніше, не вирішене, за словами аналітиків, програма збільшення пенсій буде реалізована в повному обсязі.

Складно складати прогнози щодо реалізації задуманих планів уряду. Адже всім відомо, що грошей на істотне збільшення пенсій немає. Тому можна лише припустити, що збільшення виплат може поширюватися тільки на пенсії військових, а інші пенсіонери залишаться без підвищення. Уряд з повною відповідальністю обіцяє реалізувати програму збільшення пенсій військовослужбовців і подбає про колишніх військових, зробивши їх складне життя хоч крапельку легше, а старість гідніше і забезпеченіше.

Сьогодні пенсіонерам залишається лише спостерігати за реалізацією всіх запланованих програм в Пенсійному питанні і сподіватися, що уряд виконає всі свої обіцянки.

Добавить комментарий