Пенсії військовим пенсіонерам України у 2021 році

Публікації в ЗМІ на старті року стали роз’яснювати, чому неможливо реалізувати проект закону, що передбачає небувале зростання військових пенсій, близьке до 100%. У цьому проекті йдеться про гучні запевнення в спрямованості зусиль влади на оптимізацію добробуту громадян і поліпшення несприятливої ситуації.

Це означає, що навіть попередні прогнози, які будуть пенсії військовим пенсіонерам України в 2021 році (свіжі результати) не вселяє підстав для оптимізму. Навряд чи це призведе до особливих трансформацій.

Пенсії військовим пенсіонерам України у 2021 році

Невиправдана анонсация

Анонсоване підвищення пенсії військовим пенсіонерам було широко висвітлено восени минулого, 2020. У глобальних планах законодавців фігурували благі наміри, яким не судилося збутися через відсутність коштів у скарбниці. Чи не вперше депутати ВР намірилися внести зміни до законодавства за останні 5 років. Підстави для оптимізму вселяв законопроект №2141, що пройшов у грудні в першому читанні у ВР, що пройшов деяке схвалення.

Передбачалося, що основна мета прийняття закону-перерахунок пенсій військовослужбовцям України. Як і зазвичай в таких ситуаціях, слід уважно вивчати текст документа в його першому варіанті, а потім поправки, внесені законодавцями.

Перша редакція-це не намір уряду збільшити пенсію всім відставним військовим. Це тільки передбачувана можливість встановлювати максимальну пенсію в розмірі 90%. Починаючи з 2015, військові могли розраховувати на 70% від грошового забезпечення в максимальному розмірі, що зовсім не означало, що всі колишні захисники України могли отримувати її навіть в такому обсязі.

Автори законопроекту неодноразово підкреслювали, що його основною метою є усунення існуючої нині дискримінації, але в досягнення цієї мети віриться слабо: навіть введення 70% коефіцієнта в призначенні максимальних виплат, створює, на їхню думку, дискримінацію в розмірі у тих, хто йшов на пенсію в різні роки. Система формування пенсії військовим в Україні, навіть якщо законопроект почне реалізуватися, не означає, що всі, хто служив в частинах і підрозділах, можуть в достатній мірі відчути надбавку до нинішньої величини.

Від чого залежить розмір

Останні новини про пенсії військовим пенсіонерам в 2021 році незмінно починаються з перерахування індивідуальних складових, що впливають на обсяг одержуваних коштів. Зрозуміло, що ця категорія населення не має загально-усередненого, універсального показника, який би визначав одержувану людиною суму.

Вона визначається видом призначеного державою допомоги. В Україні їх розрізняють три:

 1. За віком – сюди відносять офіцерів, середній командний склад, надстроків і контрактників. Є перелік осіб, для яких приводом до призначення стає факт звільнення.
 2. По інвалідності, якщо вона отримана в період проходження служби. Згадуються ще якісь випадки, встановлені законодавством.
 3. По втраті годувальника — якщо члени сім’ї військовослужбовця непрацездатні і залишилися після його загибелі без засобів до існування. Тут в Україні є істотне застереження — за умови, що він мав право на пенсію.
Виплати військовим пенсіонерам

У першому вигляді відіграють основну роль показники одержуваного грошового забезпечення. В аналітиці є тільки два припущення про механізм реалізації заявленого. Вони здатні вплинути на обсяг виплат в 2021-підйом з / п силовикам і автоматичне підвищення відставним військовим, отримане в результаті цього процесу. Видання відзначають відсутність будь-яких обговорень з другого приводу, зарплату військовим підняли тільки в зоні АТО, де знаходяться, в основному, люди, яким ще далеко до пенсійного забезпечення.

Наскільки реальні очікування

Цікаво, що у ВР перебуває на розгляді законопроект, який передбачає скасування вихідної допомоги при виході в запас. Для тих, хто воює в АТО, вони іноді становлять сотні тисяч у гривні і дещо менше – у доларовому еквіваленті. Народні обранці-автори передбачуваних нововведень, сподіваються таким чином заощадити досить значний обсяг грошей і пустити його на приріст зарплат армійцям і в подібних по забезпеченню силових структурах.

Останні новини Про пенсії військовим пенсіонерам України в 2021 році з 1 січня неодноразово відзначали:

 1. У повідомленнях з парламенту немає ніякої конкретики, якщо не вважати такою минулорічні декларативні заяви і нездійсненні обіцянки.
 2. Експерти впевнені, що підвищення може торкнутися тільки тих, хто планує вихід на громадянку, але ніяк не тих, хто отримує вже нараховану пенсію.
 3. Якісь обговорення мали місце, але за відсутністю грошей у бюджеті все обмежиться частковим перерахунком, яким доведеться зайнятися через зростання ПМ.
 4. Повідомляється, що в результаті маніпуляцій окремі громадяни отримають до 500 гривень, але ця сума не універсальна і не обов’язкова: установка обсягу коштів, що вживаються для кожного, означає, що і зростання буде вельми варіабельним.

Можна з упевненістю стверджувати, що надбавки отримають все – це закладено в підйомі ПМ, дворазового протягом року (другий етап вже відсунутий за термінами). Цей захід закладено в бюджет, але обіцяна індексація пройде поки невідомо в які терміни (незважаючи на дані про зростання ІСЦ до 12-14%, уряд поки вважає, що зростання індексу споживчих цін не настільки високий, щоб держава компенсувала своїм громадянам його непомірний стрибок).

Поки перерахунок пенсії військовим пенсіонерам в Україні торкнувся тих, хто отримує мінімалку. У число таких громадян входять, як виявилося, і деякі військові, і члени сімей загиблих. Їм додали суму, що трохи перевищує 100 гривень. Всі інші трансформації непосильні для перманентно дефіцитного бюджету ПФУ.

Аналізуючи висловлювання і заяви

А. Рева, колишній міністр соцполітики, нещодавно заявив, що єдина перешкода до проведення перерахунку – радянський закон, який передбачає так званий «ручний перерахунок» (тобто, індивідуальний перегляд для кожного пенсіонера, з урахуванням конкретних складових призначеного розміру). Рева вважає неправильним існуючий механізм, який передбачає видання наказів і визначення нового розміру на їх підставі.

Нормативні документи по військовим пенсіям

Його тенденційну думку не поділяють силові відомства, яких в Україні 12. Тільки СБУ, ось уже довгий час, очікує реформування, згідно з таким твердженням. Обіцянка підвищити виплати може торкнутися півмільйона людей, і це – непідтверджені відомості на середину травня. У планах уряду, зате є підвищити вдвічі майбутні пенсії учасникам АТО, хоча в держбюджеті немає грошових ресурсів на ці високі цілі.

Свіжі результати про пенсії військовим пенсіонерам України розміщені в новинних виданнях, і вони невтішні. Максимальна пенсія на сьогоднішній день визначається законом п’ятирічної давності, звідси благі наміри авторів законопроекту №2141-підвищити її до 90% від грошового забезпечення. Воно, в свою чергу, залежить від посади і звання. Не секрет, що в армії і силових структурах є безліч людей рядового складу. Звідси ті, кому платять не більше мінімалки і додали аж сто гривень.

Навіть за умови, що минулий перше читання законопроект буде остаточно прийнятий, в поточному році немає ніякої надії на його негайну реалізацію:

 • Міністерство фінансів оголосило, що в бюджеті на поточний рік не передбачені такі значні асигнування;
 • підвищення пенсій з січня нинішнього року зажадало б 15 мільярдів, яких в уряду просто немає;
 • якщо для реалізації навіть самих благих намірів у держскарбниці немає коштів, в дію вступає Бюджетний кодекс;
 • цей важливий документ передбачає можливість втілення в життя навіть затвердженого закону, на який немає грошей, не раніше майбутнього року (2022).

Тріумфальні повідомлення про досягнення уряду Зеленського інформують населення про багаторазове додавання посадового окладу суддів, і без того чималого, а також надбавку військовим. Другої категорії додали близько 300 гривень, за умови, що вони мають право на отримання мінімалки. Бо тим, хто ледь виживає на соціальній дотації, додалося близько 100 грн.

На початку року були також щедрі обіцянки провести індексацію, як мінімум, двічі. Перший етап був призначений на березень нинішнього року, але строго регламентований і призначений тільки для окремих категорій пенсіонерів. З липня на грудень відсунуто призначення 400 гривень людям, які досягли 75-річного віку.

Добавить комментарий