Осучаснення пенсій в Україні в 2021 році

Поняття осучаснення пенсій в Україні в 2021 році, останні новини трактують по-різному. Одні цитують плани уряду Зеленського кілька разів підняти пенсію, інші розписують доброчинність відмови від радянської системи нарахувань, треті впевнені, що не підписаний контракт з Укрпоштою, через який пенсіонерам не будуть доставляти гроші додому-це і є те, що називається гучним словом осучаснення.

Осучаснення пенсій

Огляд ситуації

Останні новини про осучаснення пенсій в Україні можна зустріти, як і анонсування підвищення зарплати вихователям, ще на сторінках новинних порталів за осінні місяці 2020 року. Там є варіабельні твердження про те, що:

  • пенсію піднімуть 5 мільйонам українців, у яких для цього достатньо трудового стажу;
  • відбудеться поетапний підйом не то 3, не то 4 рази;
  • Україна відмовиться від ганебної радянської системи нарахування пенсійних виплат;
  • підніметься прожитковий мінімум пенсіонера і збільшиться мінімальна пенсія;
  • непрацюючим літнім людям, яким виповнилося 65 років, автоматично піднімуть виплати;
  • буде проводитися регулярна індексація розміром не менше половини рівня інфляції в країні.

Тим часом м. Лазебна, міністр Мінсоцполітики, поінформувала, що пенсію людям похилого віку розносити не будуть, оскільки уряд не влаштовують тарифи за послуги від Укрпошти, до того ж, деякі пенсіонери приходять за грошима в поштове відділення, а уряд оплачує листоношам доставку.

осучаснення пенсій в Україні в 2021 році

Подальше обговорення ведеться тільки про сільських регіонах і місцевостях, де немає банкоматів і банківських відділень. Напевно, вручити людям похилого віку, які не вміють користуватися картками, пенсію на картах, лобіюючи інтереси банків – це і є осучаснення пенсій в Україні в 2021 році. Є перманентні обговорення можливості переведення всієї України на систему накопичувальних пенсій, щоб не виділяти на це гроші з перманентно порожнього бюджету.

Як йдуть справи

Мінсоцполітики запевняє, що середній розмір пенсії по Україні — 3,5 тис.гривень, але канал 24 Україна повідомляє, що більше половини українських пенсіонерів не дотягує і до 3 тис. грн. Показник середньої пенсії сильно оптимізують прокурорські працівники і судді, а також колишні депутати. Педагогу з 26 річним стажем платять мінімалку, а колишній суддя отримує майже 78 тисяч (у 10 разів більше).

Вже надійшло повідомлення про необхідність отримати банківську карту, щоб заощадити гроші за доставку листоношами для скарбниці. Тисячі людей, що займалися доставкою, залишаться без роботи. Банкам капне трохи грошей.

Щоб довести осучаснення пенсій в Україні за бюджетом 2021, наводять такі пункти:

  • у квітні перераховано пенсії працюючим пенсіонерам — до кінця року вони 1 раз отримають більше на 200 грн, через підвищення мінімалки;
  • у липні заплановані надбавки, але тільки деяким категоріям-за кожен рік понад 35/30 років додадуть по 85 копійок;
  • у грудні аналогічним чином додадуть по 90 коп, так що людині, яка відпрацювала на державу 45 років, додасться цілих 16 гривень (менше буханки хліба на місяць).

Життєрадісні проурядові видання і телеканали називають це поетапним підвищенням, стабільним зростанням, істотним збільшенням пенсій у людей похилого віку. Стверджують, що уряд неухильно працює над добробутом громадян. Якщо це можна назвати осучасненням (тому що надбавка жодним чином не компенсує зростання інфляції), то тільки в області вручення банківських карт, майбутнього банкрутства Укрпошти і нових безробітних. Хоча у банків роботи додасться.

Добавить комментарий