П’ятниця, 19 Квітня, 2024
Головна ФінансиПенсія Останні новини про пенсійний вік в Україні 2020

Останні новини про пенсійний вік в Україні 2020

Anastasia
0 коментар

Тема, яка сьогодні у всіх на слуху, це-підвищення пенсійного віку. Важко знайти людину, яка б хотіла вийти на заслужений відпочинок у віці старше 55 років. Однак, останні новини про пенсійний вік в Україні 2020 свідчать, що вимоги реформи передбачають збільшення зазначеного показника і будуть виконані в обов’язковому порядку.

добавки до пенсій

Особливості пенсійної реформи в 2020 році

Продиктовані законодавством нововведення передбачають поступове підвищення пенсійного віку. Згідно з реформуванням, вік виходу на заслужений відпочинок безпосередньо прив’язаний до стажу.
Починаючи з 2020 року, в 60 років на пенсію можуть вийти чоловіки зі стажем не менше 26 років, жінкам з таким же стажем пенсійний вік зменшено на 5 років. Далі приросту необхідної кількості років до стажу не знадобиться, внаслідок чого буде підвищуватися кількість років, необхідних для виходу на пенсію:

  • у 63 роки на пенсію можуть претендувати особи зі стажем 16-26 років;
  • у 65 років на заслужений відпочинок вийдуть особи, стаж яких становить менше 16 років;
  • якщо до 65 років людина не може похвалитися стажем, йому буде призначена державна соціальна допомога, рівна прожитковому мінімуму, затвердженому чинним законодавством.

Ближче до 2023 року для виходу на пенсію буде потрібно стаж 30 років. Саме з цих причин українці починають бити на сполох. Недолік матеріальних благ, неякісні продукти харчування, несприятлива екологічна ситуація негативно відбивається на здоров’ї. Внаслідок чого багато громадян просто не доживуть до пенсії. При цьому мало хто з керівників побажає, щоб на робочому місці сидів 70-річний дідусь чи бабуся. Тому, зазначені особи до досягнення пенсійного віку будуть багато років вважатися безробітними і жебраками.

У скільки років йдуть на пенсію в усьому світі?

Пенсія за віком в різних країнах світу не однакова, пропонуємо ознайомитися з деякими з показників.

* Росія/60/55

* Німеччина/65/60

* Америка/65/60

* Польща / 65/60

* Франція / 677/67

* Канада/65/65

* Казахстан/63/58

З показників помітно, що пенсійний вік жителів України в 2019 році був однаковий з показниками Росії. В інших країнах він на кілька років більше. Різниця в показниках обумовлена стабільністю економіки, високою пенсією і соціальними благами. Пенсіонери з економічних країн виходять на пенсію, щоб радіти в житті, знайти час для подорожі і відпочинку, що і є головною відмінністю від нашої країни.

В Україні пенсіонерів можна вважати жебраками. Вони отримують пенсію, яку не вистачає на ліки і мінімальний набір продуктів харчування. Як правило, вони живуть за рахунок родичів. Якщо їх немає, літні люди доживають свій вік в будинках престарілих. Саме з цих причин жителі України проти підвищення пенсійного віку та жебрацького існування.

Зміна пенсійного віку в Україні-залежно від категорії

У майбутніх роках пенсійний вік буде залежати від розміру стажу, в грошовому еквіваленті – від розміру зарплати. Незважаючи на те, що підвищили стаж для виходу на пенсію, кожна категорія працівників на заслуженому відпочинку буде отримувати різну грошову винагороду.

Освітяни


Згідно з пенсійною реформою, обов’язковим для вчителя є стаж у розмірі 30 років. При його наявності пенсійний вік в Україні в 2020 році може становити 55 років. Крім цього, педагоги можуть розраховувати на виплату доплати за вислугу років. Починаючи з 01.04.2019 по 31.03.2020 для виходу на відпочинок за віком педагогу достатньо мати стаж 27 років і 6 місяців. Якщо його немає, доведеться доопрацювати року.

Учасники бойових дій

Зміни пенсійного віку в Україні торкнулися і учасників бойових дій (УБС). До даної категорії відносяться і афганці. Пенсійний вік для жінок в Україні за умови наявності зазначеної категорії і стажі не менше 20 років становить 50 років, у чоловіків при стажі 25 років – 55 років. Пакет документів для оформлення грошової допомоги трохи відрізняється від звичайного. Тому перед переходом на пенсію необхідна консультація фахівця ПФУ.

добавки до пенсій в Україні в 2020 році

Шахтар


Шахтарі та інші працівники, діяльність яких пов’язана з гірничодобувною промисловістю при стажі не менше 25 років, прохідники, забійники, грози при стажі не менше 20 років можуть розраховувати на пенсію незалежно від істинного віку.

Інвалід


Інваліди 1, 2, 3 групи загального захворювання можуть розраховувати на допомогу за віком при наявності достатнього страхового стажу. Наприклад, для виходу на пенсію в 56 років інвалідам 2 і 3 груп необхідний страховий стаж не менше 14 років. При досягненні пенсійного віку, встановленого законодавством, для отримання виплат інваліду необхідний страховий стаж не менше 15 років

Військовослужбовець

На запитання, Який вік виходу на пенсію в Україні військовослужбовців, фахівці ПФУ відповідають, що пенсійний вік зазначеної категорії становить 65 років для чоловіків зі стажем роботи 35 років та жінок зі стажем 30 років. При цьому в законодавстві передбачений перерахунок виплат. Надбавка до них складе від 15% до 40% в залежності від звання, стада роботи і місця проходження служби.

Пільговик

До категорії пільговики відносяться жінки у віці 45 років, у яких половина мінімального стажу (15 років) припадає на роботу в гірничодобувній промисловості. Пенсійний вік для чоловіків 2020 в Україні може скласти 50 років за умови, що половина мінімально допустимого страхового стажу (20 років) становить робота на шахті. Умови виходу на пенсію в 55 років підходять для дам, які виховали 5 і більше дітей або інваліда дитинства.

Документи для призначення пільгової пенсії

Практика показує, що для виходу по пільговій пенсії необхідні певні умови, до яких відносяться:

* достатня кількість мінімально необхідного трудового стажу;

* досягнення пенсіонером пільгового віку;

* наявність документа, що підтверджує пільговий стаж;

* документ, що підтверджує шкідливі умови праці, завдяки яким особа може розраховувати на пільговий вік виходу на пенсію.

У законодавстві 2020, як і в попередніх роках немає жодних змін для виходу на пенсію людей, які повністю втратили зір, карликів, учасників військових конфліктів, українців, діяльність яких пов’язана з підвищеною небезпекою.

пенсій в Україні

Документи, необхідні для оформлення пенсії за віком

Призначення пенсійних виплат на території України здійснюється за наявності відповідного віку та страхового стажу. Необхідний для подачі в ПФУ пакет документів представлений:

* заявою від імені особи, яка претендує на пенсію;

* оригіналом і копією документа, що підтверджує особу особи;

* ІПН;

* довідкою з місця проживання або реєстрації;

* метрикою про народження дітей при необхідності);

* копією та оригіналом документа, що підтверджує трудовий стаж;

* довідкою про державне страхування;

* оригіналом військового квитка;

* документами про освіту, Про навчання на денних відділення навчальних закладів аж до 01.01.2004 року;

* довідкою, що підтверджує заробіток працівника за останні 5 років.

Спочатку, майбутній документ звертається до ПФУ з метою розрахунку пенсії на онлайн-калькуляторі, завдяки чому він попередньо ознайомиться з майбутніми виплатами.

Госдолг Украины в 2020 году

Підвищення пенсійного віку в Україні-якою буде пенсія?

Підвищення пенсійних виплат відбудеться в 2020 році, про що сказано в проекті про Бюджет на наступний рік. Згідно з попередніми розрахунками збільшені виплати торкнуться понад 9 млн.українців. У більшості випадків жителі України помітять мінімальне зростання у вигляді надбавці до основного забезпечення в сумі 67 грн. І лише деякі категорії можуть розраховувати на максимальні добавки в сумі 670 грн.

У майбутньому році не передбачається зростання пенсій у наступних категорій громадян:

  • фахівців органів місцевого самоврядування;
  • працівників прокуратури;
  • науковий співробітник;
  • особам, зайнятих на державній службі.

Тому, зазначена новина не для кожного виявиться радістю. Дане рішення було прийнято одноголосно. Відсутність грошей у державній скарбниці, війна на Донбасі, борг перед МВФ зіграли злий жарт з деякими категоріями пенсіонерів. При цьому уряд вважає, що станом на січень 2020 року вони отримують гідні виплати, завдяки яким може бути забезпечена Гідна старість.

Погляди нового уряду на зміни в пенсійному законодавстві

Тривала в країні економічна криза негативно позначилася на малозабезпечених верствах населення. Плутанина в політиці, триваючий військовий конфлікт змусили уряд кинути всі гроші на відновлення миру і економічного зростання. У 2020 році пріоритетними для України цілями були: економічне зростання і зміцнення обороноздатності держави.

Поряд з цим, для вступу до Євросоюзу, країни ЄС вимагають проведення пенсійної реформи, яка передбачає підвищення грошових виплат і пенсійного віку. На сьогоднішній день для українських жителів з наявним рівнем життя Зміна будь-яких умов-справжній шок.

При цьому, якими б не були важкими умовами, скасовувати проведення пенсійної реформи ніхто не буде. Тому, в наступаючому 2020 році потрібно знати про кардинальні зміни у вигляді збільшення пенсійного віку, які мають прямий зв’язок зі страховим стажем.

Якщо вірити інформації, що надійшла з Верховної Ради, новий парламент намагається полегшити життя пенсіонерів, внісши в неї зміни у вигляді накопичувальної системи. Вона передбачає накопичення певної частини грошей в період всього трудового стажу. Після відходу на заслужений відпочинок особа зможе скористатися всією сумою відразу або погодитися її використовувати в якості добавки до основної пенсії. Така система буде діяти до тих пір, поки накопичені кошти не закінчаться. Надалі пенсіонер отримуватиме звичайну державну пенсію.

You may also like

Залишити коментар

logo-white-pm01b2b7nunhv7th1h0wv9paqywf0y9jkmr1fsjdd2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy