Мінімальна пенсія в бюджеті України 2021

Наприкінці 2020 року ВР України розробила і впровадила законопроект про підвищення держдотацій, збільшення пенсій, які закладені в загальний держбюджет.

Пенсіонери — найбільш незахищена частина населення, щорічно уряд збільшує держдотації, пільги, щоб дотягнути рівень благополуччя, до показника «вище середній». У 2021 році підвищується мінімальна зп і ПМ, від яких безпосередньо залежить дохід пенсіонерів, тому варто уважно розібратися, яка буде мінімальна пенсія в Україні?

У проекті кінцева сума зростання була переглянута в середньому на 165 гривень, крім цього деякі категорії престарілих громадян отримають пільги та субсидії.

Мінімальна пенсія в бюджеті України 2021

Цікаво! В цілому витрати ПФ України на 2021 рік складуть 203,9 мільярда гривень. За такі суми, які обумовлені збільшенням держдотацій, проголосувала переважна більшість нардепів-275 депутатів. Але в другому читанні проект «урізали» на 8 мільярдів гривень, тому мінімальна пенсія в Україні в 2021 р не буде настільки висока, як очікувалося.

Коротко про держбюджет

В кінці 2020 року був прийнятий держбюджет, в якому нові «слуги народу» прописали всі зміни, збільшення дотацій, в тому числі і підвищення пенсійного забезпечення. Головний «кошторис країни «був підтриманий більшістю, але свої голоси» за «не віддали представники Блоку ОПЗЖ, партій» Голос» і колишнього президента України Петра Порошенка.

Важливими цифрами з держбюджету варто виділити наступні:

  • Дохід країни на 2021 рік-1092 млрд гривень;
  • Витрати-1347 млрд гривень.

Нескладно порахувати, що відсутня сума 246,6 млрд гривень, які влада обіцяє взяти з додаткових джерел, інвесторів.

Такий дефіцит обумовлений тим, що влада планує підняти мінімальну заробітну плату по країні до 6000-6500 гривень, отже, збільшиться пенсія, субсидія та інші соціальні виплати. Згідно зі встановленими цифрами на соціальні програми та субсидії на 2021 рік в країні виділено 311,3 млрд гривень, що (якщо порівнювати з минулим роком) менше на 2 млрд.

Мінімальний рівень у 2021 році

Прем’єр міністр України Денис Шмигаль в одному з інтерв’ю запевняв українців, що їм не варто обговорювати знижений розмір мінімальної пенсії в Україні в 2021 році, соціальні гарантії на 2021 рік зростуть, як і планувалося раніше, відсутні суми влада братиме в альтернативних джерелах доходів.

Як і було обіцяно, збільшення виплат планується з січня 2021 до 1769 гривень, вже в липні 201 року мінімальна пенсія складе 1854 гривні, до кінця року цей показник зросте до 1934 гривень. Починаючи, з грудня 2021 року вже на 2022 рік мінімальна пенсія в Україні складе 1934 гривні, значить показник буде збільшений на 80 гривень в середньому.

В Україні понад 11 мільйонів громадян пенсійного віку, тому, щоб підняти рівень держвиплат з 1712 гривень до 1769 необхідно знайти додаткові джерела інвестицій. Процес зростання пенсій буде проводитися в 3 етапи, кожен 4 місяці, українські люди похилого віку будуть отримувати вже підвищену пенсію.

Цікаво! Незважаючи на те, що мінімальна пенсія в Україні 1769 гривень з 2021 року, а максимальний розмір пенсійного забезпечення – понад 17 000 гривень. В середньому українці отримають в 2021 році 3400 гривень, в якості пенсійної виплати.

Мінімальна пенсія України 2021

Пенсіонери інваліди

Мінімальна пенсія по інвалідності розраховується виходячи з вікових виплат. На 2021 рік збільшено показник мінімальної пенсії відповідно українців чекає зростання виплат по інвалідності:

  • 1 група-100% МП;
  • 2 Група-90 мінімальної пенсії;
  • 3 група-50%.

Крім обов’язкового пенсійного забезпечення, регламентованого відповідним законодавством, уряд пропонує надбавки. Наприклад, пенсіонерам, у яких на утриманні неповнолітніх громадяни України отримають 150 гривень додатково.

Тим, хто в силу необхідності зобов’язаний наймати доглядальниць, помічників, тобто в силу інвалідності не можуть самі себе обслуговувати отримують від нових «слуг народу» додатково 50 грн.

Також згідно із законами соціальної політики, підвищення мінімальної пенсії буде виконуватися за рахунок надбавок за заслуги перед Україною, якщо є подібний статус пенсіонерам покладені додаткові «%» до пенсії в залежності від ПМ.

Субсидія

Багато українців цікавляться, як буде в новому році розраховуватися, нараховуватися субсидія, чи буде скорочення у зв’язку з підвищенням пенсій?

Парламентарі виділяють на 2021 рік для пропозиції субсидій понад 36 млрд гривень, що менше ніж минулого року на 1,5%. Це пов’язано з тим, що збільшилася мінімальна заробітна плата, відповідно прожитковий мінімум і інші соцвиплат, значить покращився матеріальний добробут громадян.

Спочатку планувалося закласти на витрати ПФУ більше коштів на 8 млрд гривень, але в другому читанні держбюджету нардепи скоротили фінансування. Незважаючи на зниження держфінансування, прем’єр-міністр Шмигаль запевняє, що хвилюватися пенсіонерам немає підстав.

Індексація

Весь план поліпшення добробуту пенсіонерів буде проходити за розробленим 5-ти ступінчастим планом. Пенсіонерам від 65 років виплачуватимуть замість 2400 гривень – 2600 гривень, якщо їх стаж 30 і 35 років для жінок і чоловіків відповідно.

З середини 2021 року громадяни України пенсійного віку від 75 років доплатять по 400 гривень до базової пенсійної ставки. Українським громадянам, які вже «відзначили» 80-ти річчя будуть додавати до пенсії по 500 грн. Для цієї категорії українських громадян встановлено мінімальний показник пенсійного забезпечення в сумі 2500 гривень, якщо є стаж в 20 і 25 років для жінок і чоловіків.

До додаткових надбавок також варто віднести щорічну державну індексацію пенсій, мінімальна пенсія в бюджеті України буде переглянута і перерахована вже з травня 2021 року.

Незважаючи на наявність дефіциту бюджету, і відсутність альтернативних джерел фінансування, влада не покидає спроб «загравати з електоратом» і анонсує збільшення пенсій, індексації на 2021 рік. Ще до місцевих виборів, що проходили в жовтні минулого року, до прийняття офіційного держбюджету було озвучено поетапне зростання пенсій.

Виходячи з аналізу споживчих цін, індексація складе 11% на 2021 рік і почнеться з 1 березня. У такому випадку вже в квітні українці зможуть побачити запланований автоматичний перерахунок пенсійного забезпечення, для працюючих і непрацюючих пенсіонерів. Для кожного індексація буде індивідуальна, в залежності від стада і розміру виплат.

Висновок

Незважаючи на світову пандемію і кризу, той факт, що поки немає додаткових джерел наповнення скарбниці, влада стверджує, що обіцяні підвищення будуть виплачені в строк. При цьому знижувати темпи нарощування добробуту українських громадян уряд не планує, і в майбутньому держдотації також будуть збільшені.

У тому, як буде нараховуватися пенсія є деякі довгострокові зміни – парламентарії планують перевести всі гроші на банківський карти. Поки, для цього зроблені тільки «перші кроки», можливо переведення українських громадян пройде з кінця 2021 року, але до тих пір українські пенсіонери можуть і далі отримувати пенсійні виплати на відділеннях Укрпошти.

Добавить комментарий