Добавки до пенсій в Україні в 2021 році

На економічних порталах можна зустріти огляди, детально розглядають, до чого ведуть прийняті урядами зміни. До наступного року ні про яке підвищення пенсії не буде й мови, а скасування соціальної виплати залишить на голодну смерть понад 75 тис.українських пенсіонерів.

Поки в провладних виданнях перераховують, які добавки до пенсій в Україні в 2021 році мають намір ввести, з’ясовується, що деякі з них торкнуться обмежених категорій і можуть не торкнутися тих, хто дійсно потребує збільшення коштів для забезпечення самих мінімальних потреб.

Добавки до пенсій в Україні в 2021 році

Передбачувані зміни-реальні і міфічні

У Державному бюджеті вже закладено надбавку до мінімальної пенсії, яка відбулася автоматично, завдяки підвищенню ПМ наприкінці минулого року. Тому, коли йдеться, що заплановано підвищення мінімалки з 1 січня поточного року, слід враховувати, що це – минулорічне досягнення. Друге було заплановано на 1 липня 2021, але вже пересунуто на більш пізні терміни. Після цієї знаменної події пенсії збільшаться до 1900 грн, але у відстроченому форматі, що дозволить заощадити на літніх громадянах України чималі суми.

Відповідь на питання, яким буде підвищення мінімальної пенсії пенсіонерам варіюється і в питанні стажу, і за досягнутим віком. Невелика за кількістю категорія пенсіонерів може розраховувати на надбавку в 500 гривень. Невелика-тому що вона стосується тільки тих, хто отримує мінімалку при повному страховому стажі і перевалив за певний віковий рубіж (для жінок – 30/60 років, для чоловіків вимоги становлять 35/65).

Питання, скільки додадуть пенсіонерам в Україні, залежить і від віку одержувача виплат від держави. Тим, хто отримує МП, має стаж не менше 20/25 років, додадуть 400 гривень. Такий захід вже зроблена по відношенню до перевалили віковий рубіж в 80 років. На початку року обіцяли, що з липня додадуть і 70-річним, відповідним законодавчим вимогам. Однак замість 1 липня, через відсутність коштів у бюджеті, це підвищення пересунуто на кінець року. І це теж дозволить заощадити значні кошти.

За заведеним звичаєм, в ЗМІ наводяться усереднені цифри:

  • кожен пенсіонер отримає в середньому, надбавку в 350 гривень (для 2,3 млн. чоловік з 11 мільйонів, які є в Україні);
  • проведено перерахунок військовим-ліквідаторам (18 тис. осіб);
  • тим, у кого є стаж в 30/35 років додали варіабельну суму – доплату до мінімуму, якщо пенсія не дотягує до 2200 грн (1,4 млн.чоловік).

Що стосується планової індексації, що викликала свого часу безліч суперечок через пропозицію зробити її обов’язково-щорічної і прив’язати до певної дати, то вона пройшла з коефіцієнтом 1,1, але торкнулася тільки володарів стажу в 20/25 років (майже 8 мільйонів пенсіонерів). Надалі уряд і експерти не бачать перспектив і впевнені, що бюджет ПФУ врятує тільки прийняття закону про накопичувальну пенсію.

Друга половина року

АіФ-Україна в середині травня розмістила докладний перерахування заходів, які повинні впровадити з 1 липня нинішнього року. Це повідомлення розміщено на підставі заяв міністра Мінсоцполітики м.Лазебної на новинному телеканалі.

Добавки до пенсій в Україні

Вона поінформувала громадськість про те, скільки додадуть до пенсій у 2021 році в Україні:

  1. Тим, хто не отримав права на індексацію в минулому і позаминулому році, додадуть, приблизно, 100 гривень. Це буде зроблено для виконання пунктів, зафіксованих у законодавстві ще 4 роки тому.
  2. З виступу стало ясно, що 40% підвищення пенсій для ліквідаторів аварії на ЧАЕС поки тільки розглядається Кабміном і передбачено для інвалідів.
  3. Поки невідомо, чи підвищать в 2 рази пенсії чорнобильцям, але внесений в Раду законопроект вже підписаний.
  4. Мінсоцполітики підготувало новий законопроект, що передбачає невеликі надбавки до виплат інвалідам 1 групи. Його доля невідома, оскільки дефіцит бюджету може призвести до переважання Бюджетного кодексу, навіть за умови, що він буде прийнятий.
  5. Для тих, хто повинен був отримати надбавку в 200 гривень, завдяки другому збільшенню мінімалки з 1 липня, йдеться, що воно відбудеться тільки в грудні, оскільки саме на цей термін воно відсунуто в другому читанні законопроекту.

Право на останнє підвищення теж має обмежена кількість літніх громадян-якщо їм більше 65 років, у них страховий стаж 30/35 років, і вони отримують 2400 грн. Ще одне повідомлення на тему, які будуть добавки в 2021 році в Україні, – воно торкнеться одиноких пенсіонерів, яким вже виповнилося 80 років.

Точна дата не називається, але пенсію планується збільшити до 3,342 гривні. При цьому слід враховувати, що складна фінансова ситуація може змусити відсунути заплановані заходи на більш тривалий термін.

Добавить комментарий