Озброєння армії України на 2021 рік

Global Firepower, популярний блог по силі і потужності армій різних держав, на який посилається Канал-24, допускаючи скептичні зауваження, зазначає, що чисельність і озброєння армії України на 2021 рік дозволяє ЗСУ влаштуватися на 25 позиції в світовому рейтингу з 140 армій. Безперечними лідерами визнані США і Росія, яка на другому місці. Global Firepower допускає, що російська армія може бути і на першому місці, але не показує у відкриту всього наявного потенціалу.

Озброєння армії України на 2021 рік

Точні дані

Ці дані не оприлюднюються, в різних джерелах на проурядових і патріотичних сайтах можна знайти суперечливі дані – від півмільйона до 255 тис.осіб. Правда, у каналу 24 Новини, в нескінченному порівнянні з РФ, можна знайти згадки про 900 тис.резервістів (згідно з підписаним Зеленським Указом, їх тепер можна закликати без пояснень в будь-який час, не чекаючи оголошення війни) і парамілітарні сили, загальною кількістю близько 90 тис. чоловік.

Оголошена чисельність і озброєння армії України на 2021 рік може не відповідати реальним даним, оскільки невідома кількість іноземних громадян, які воюють у ЗСУ на кордоні з Донбасом за гроші і навіть за переконаннями. Є підтверджені дані про присутність на лінії розмежування воїнів з Литви і Латвії, Грузії, Великобританії і США, терористів з арабського світу і тих, хто просто нічого не вміє, окрім як воювати і вбивати.

У березні поточного року був оголошений склад Збройних сил України, розміщених на кордоні з непідконтрольними Києву територіями, дані надійшли від армій бунтівних республік, населення яких Україна продовжує наполегливо вважати заручниками Росії:

 • у 4-х угрупованнях, названих по сторонах світу, налічується понад 246 тис. осіб;
 • вони зосереджені по всьому фронту, найчисленніша – на Сході і так називається-тут понад 40 тис. чол.;
 • решта розосереджені на випадок, якщо на якомусь напрямку почнуть наступ російські війська, які вже закінчили навчання і відійшли від кордону;
 • є сформовані заново і новоприбулі гірські, мотопіхотні і механізовані бригади, загальною чисельністю більше двох десятків.

Чисельність армії України в 2021 році дещо більша навіть сміливих припущень. Це відбувається тому що в офіційних підрахунках не враховуються добровільні націоналістичні з’єднання, взуті і озброєні за рахунок помітно розбагатілих при Зеленському українських олігархів і Нацгвардія, розсіяна по всій країні (в основному, в Одесі та Києві на сьогоднішній день). Але і в інших містах України їх теж чимало — на випадок ексцесів через чергову річницю Великої Перемоги.

Мигцем згадується, що в тилу з’єднань, зосереджених уздовж лінії розмежування, є досить велика кількість резервістів, що полестилися на досить високі виплати і обіцянки не перебувати при цьому на передовій. Їх кількість в різних джерелах варіюється від 20 до 40 тис. Але вони негайно будуть кинуті в м’ясорубку, як тільки замість обстрілів непідконтрольної території зовнішнє управління прийме рішення почати військові дії.

Озброєння і укомплектованість

На українських каналах досить часто демонструється відео озброєння і чисельності армії України. Незважаючи на багаторазово зростаючі витрати на мілітаризацію країни, запевнення українських діячів оборонної промисловості, істотні трансформації відбулися за рахунок подарунків зарубіжних друзів і придбаного в Східній Європі зброї радянського зразка.

Озброєння армії України в різні роки


Експерти з подивом кажуть, що:

 • бронетехніка, незважаючи на витрачені в минулому році 6% ВВП, практично не змінилася в кількості навіть в порівнянні з 2018 роком;
 • багато тільки дозорних бронемашин БРДМ-2, козаків і Варт власного виробництва;
 • додалися американські Хаммери і Ленд-ровери, що з’явилися незрозумілим чином – влада стверджує, що вони отримані від Америки в подарунок, американці – що вони продані за долари.
  Інші аспекти виглядають приблизно наступним чином:
 • в Україні є півтора десятка важких бомбардувальників, 30 штурмовиків і стільки ж важких винищувачів, трохи більше легких Міг-29;
 • з вертольотами гірше-на них не вистачає ні запчастин, ні ресурсу, ні палива, і після досвіду 2014 їх просто побояться кинути в бій;
 • замість цього є подаровані Штатами дрони-розвідники і застосовувалися в Карабасі безпілотники, поставлені Туреччиною за гроші.

Неодноразові декларативні заяви про необхідність перевести стрілецьку зброю України на стандарти НАТО не увінчалися успіхом. Наймасовіше-Ізраїльський автомат Форт, розроблений в Ізраїлі і виготовляється в Україні за Ліцензією. Його демонструють на військових парадах, але в основному, українські воїни озброєні зброєю, витягнутою зі складів тривалого зберігання. Помічені і зразки, що застосовувалися у Великій Вітчизняній. Причина такої неукомплектованості проста. Патріотичні сайти, які називають Україну другим у світі експортером стрілецької зброї, ніколи не згадують про те, що у країни немає грошей на закупівлю зброї за кордоном. А вітчизняні підприємства не виживають під натиском податків і подорожчання енергоносіїв – танковий завод у Харкові визнаний банкрутом: у нього немає замовлень від держави.

Неупереджені висновки

Називати стан української армії на 2021 рік оптимальним не вийде: навіть снайперські гвинтівки, з яких обстрілюють не тільки позиції противника, а й працівників комунальних служб, пенсіонерів та дитячі садки – частково іноземного виробництва, а частково перероблені з Радянського ДШК (і без оптичного прицілу).

Ситуація з протитанковими можливостями оптимізувалася за рахунок іноземних поставок, але багато бронемашини, перероблені з радянських, мають серйозні недоліки, а закупівля ліцензованої БМП з Чехії викликала серйозний корупційний скандал. Закупівельні контракти-корупційні схеми, з відкатами хабарами і завищеними цінами.

Цікаво, що перехід до 18-річного віку призову викликаний банальною нестачею особового складу. Ще за Порошенка був анонсований перехід на контрактну армію, але на це в України просто немає грошей.

Добавить комментарий