П’ятниця, 29 Березня, 2024
Головна ФінансиПодатки Єдиний податок у 2021 році в Україні

Єдиний податок у 2021 році в Україні

Anastasia
0 коментар

Жителям сучасної України не звикати до постійних трансформацій законодавства, які рідко носять позитивний характер. Після приходу до влади нового уряду, на що багато виборців покладали великі надії, нововведення стали перманентними і спрямованими на поповнення бюджету. Оскільки в ньому вже практично не залишилося звичних джерел-промисловості та аграрного сектора, трансформації знову торкнуться бізнесу, тому актуальним стало питання, яким буде єдиний податок в 2021 році в Україні.

Новини від законодавців

Січень року приніс ряд важливих змін, прийнятих народними обранцями, і позитивним (вельми умовно) можна вважати тільки чергову відстрочку вимоги до масової установки касових апаратів, яку пересунули рівно на рік. Однак для деяких категорій підприємців ця вимога не перенесена і не перестала бути актуальною, і для його прискореного задоволення передбачена система штрафів і ряд постійних перевірок наглядаючими органами. Серед нововведень потрібно обов’язково відзначити:

  1. Введення нових рахунків для сплати податків та єдиного соціального внеску (вони вже змінювалися минулого року і це стало причиною плутанини через відображення застарілих рахунків в електронних кабінетах платників податку і це стало причиною штрафів навіть при своєчасній оплаті, але за невірними реквізитами).
  2. У нинішньому році вже заявлено, що оплата єдиного податку, як і всіх інших відрахувань, буде прийматися тільки за новими рахунками, а за старими будуть зараховуватися, як надходження нез’ясованого характеру, і це означає нові штрафи для неуважних підприємців.
  3. Для оплати підходять не тільки нові рахунки, а й нововведений єдиний – для ЄП і соцвнеску від єдиноподатників. Це поки-не обов’язковий рахунок, але його використання хоч і виглядає більш зручним, означає додаткові складнощі-податківців потрібно повідомляти за допомогою електронного кабінету про намір прийняти таке нововведення або від нього відмовитися.
  4. Навіть при повідомленні від відмови все одно доведеться переходити на ці реквізити, оскільки в січні наступного року вони стануть обов’язковими для всіх платників єдиного податку.

Податкові ставки знову зросли, як і ЄСВ, тому ФОПам доведеться платити більше, ніж це було раніше.

Запроваджено нові ліміти та обумовлено використання РРО в обов’язковому порядку для тих, кого не торкнулося продовження строку на рік.

Скасовано Книгу обліку доходів і зросли ліміти з нерухомості, яку можна здавати в оренду, залишаючись при цьому на колишній формі оподаткування.

Відповідь на запитання, яким буде єдиний податок у 2021 році в Україні складно віднести до позитивних, забарвлених позитивними емоціями, словосполучень. Український сайт Мінфін пояснює підвищення податку та ЄСВ виключно турботою про благо народу, назрілою необхідністю поетапного підвищення соцстандартів – ПМ і мінімалки. Про те, що це означає збільшення податків і соціальних внесків, згадується побіжно, як ніби ФОПи – не частина цього самого народу.

Производственный календарь в Украине в 2021 году

Порядок розрахунку податків

В Україні податки для фізосіб залежать від величини мінімальної зарплати, тому її поетапне підвищення означає неминуче зростання оподаткування на кожному етапі:

  • Перша половина року буде ознаменована зростанням ЄСВ (з розрахунку 22% від мінімалки і 6 тис.гривень – встановленого розміру в цьому періоді – сума, яку буде оплачувати 1 група, складе 1320 гривень, але вже з грудня нинішнього року, коли мінзарплата збільшиться до 6,5 тис. грн., їм доведеться платити більше – 1430 грн. Для цієї групи мінімальна ставка податку встановлюється місцевими структурами влади, але, згідно із законодавством, вона не може бути вище десятої частини ПМ, звідси максимальний розмір щомісячної виплати для єдиноподатників у розмірі 227 в національній валюті.
  • 2 Група, для якої єдиний соціальний внесок теж визначено в такому ж розмірі, теж буде платити 1320 грн. до 1 грудня поточного року і 1430 – з початку 12-го місяця. ФОПи цього підрозділу теж платять суму, встановлену місцевою владою, але вона вже крутіша, становить не більше 1/5 від прожиткового мінімуму, тому їм доведеться сплачувати до 1,2 тис.грн.
  • 3 група, за умови, що платник податку не є одночасним платником податку на додану вартість, він сплачує 5% від офіційно отриманого доходу. Але якщо у нього свідоцтво платника з ПДВ, то йому доведеться платити всього 3%, хоча необхідність платити ПДВ обходиться набагато дорожче, ніж 2%, які поступилася в цьому випадку держава.

За кожного найманого працівника, крім мінімалки (6 тис.грн.), доведеться сплатити 1080 ПДФО, 90 гривень військового збору (на війну, яка не оголошена, плюс єдиний соціальний внесок у 1320 грн. За українським законодавством, податок на доходи і військовий збір виплачуються найманим працівником, але зрослий ЄСВ щомісяця виплачує підприємець. Якщо у нього не один працівник, то в рік тепер доведеться викладати ще більш круглу суму, хоча йому і раніше доводилося не солодко.

Оптимістичний настрій української влади передбачає, що єдинники заробляють неміряні гроші. Тому влада збільшила обсяги доходів вище, ніж раніше. Тепер 1 групі гіпотетично можна заробляти більше мільйона (це 167 мінімалок), представники бізнесу з 2 групи ЄП – 834 МЗП, третій групі – цілих 1167 мінімальних зарплат.

Зарплата рабочих бюджетников в Украине

Нюанси законодавства про оподаткування

Складність становища підприємців, які обрали єдиний податок в якості зручного способу платити податки і їх рід занять дозволяє це зробити – не в тому, що зміна ПМ і мінімалки впливає на сплату податку. Ставка єдиного податку в 2021 році в Україні для перших трьох груп визначається місцевою владою, і є обмеження, які не дозволяють встановлювати її вище законодавчо визначеного максимуму. У четвертої групи вона взагалі залежить від кількості земельних угідь, які знаходяться в користуванні підприємця. Розгляд по населених пунктах показує, що в деяких містах місцева влада дбає про малий і середній бізнес, не застосовуючи можливого максимального розміру. І якщо регіональною владою не приймалося окремого рішення щодо поточного року, то єдиний податок з 01.04 залишається на минулорічному рівні.

Складність в тому, що наявність бізнесу в різних населених пунктах означає Автоматичні виплати за загальним правилом, позначеним в ПКУ – людина оплачує за максимальною ставкою, не дивлячись на рішення міської або обласної влади.

Другий підводний камінь-сплата ЄСВ, яка для підприємців збільшилася двічі в минулому і ще два рази підніметься в нинішньому році. Оскільки представники малого і середнього бізнесу виплачують її не тільки за себе, але і за своїх співробітників, для деяких це буде означати істотний приріст витрат, і без того підійшли до мислимих меж.

Пільги для підприємців

Деякі нововведення проурядові сайти пояснюють невтомною турботою уряду про благо підприємців. Можна зустріти гучні заяви про те, що саме вжиті заходи дозволили зберегти півмільйона робочих місць. Показовим є прийняття закону про звільнення від сплати ЄСВ пенсіонерів за віком або інвалідності лише з початку 2021 року. Хтось М. Багнюк висловив надію, що такі люди все-таки будуть платити єдиний соціальний внесок на добровільних засадах.

Героїчне рішення про карантинні канікули на початку минулого року було доповнено умовою про звільнення від пільг на підставі виявленого порушення.
Єдиний податок для юридичних осіб, як і для фізичних, має на увазі неможливість перенесення терміну оплати-якщо дата випадає на вихідний або святковий день, необхідно сплатити заздалегідь.

Викладаючи законодавчі нюанси сплати єдиноподатникам коштів у фіскальні органи, фахівці не упускають можливості звернути увагу на незмінність колишньої ставки для різних груп. Вони не забувають повідомити, що сума єдиного податку в 2021 році в Україні залишена колишньою, але змінилися не тільки обставини роботи, з нескінченними карантинами і локдаунами, а й соціальна виплата, необхідність платити працівникам більше.

Податківці, які інформують про зміни реквізитів, законодавства, Сум, введення нових вимог і строгості виконання термінів, дбайливо пропонують підприємцям оплатити збільшилася ЄСВ на півроку вперед, а ще краще – на рік, щоб не думати про необхідність її перерахування. І остання новина-почалася реформа податкової, тому тепер перед зверненням або перерахуванням коштів потрібно уважно перевіряти назву територіального відділення.

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pm01b2b7nunhv7th1h0wv9paqywf0y9jkmr1fsjdd2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!


Notice: Функцію WP_Object_Cache::add було викликано неправильно. Cache key must not be an empty string. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.1.0.) in /home2/rikcomua/domains/myukraina.com.ua/wp-includes/functions.php on line 6031

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie