Податок на пенсію в Україні 2022

Питання пенсійного забезпечення в Україні залишається дуже гострим. Багато пенсіонерів знаходяться на межі виживання, тому немає нічого дивного в тому, що всі новини, які хоча-б побічно стосуються цієї теми, обговорюються з особливою ретельністю. І окремо варто обговорити податок на пенсію в Україні 2022 для працюючих пенсіонерів, так само, як і для не працюючих.

Податок на пенсію в Україні 2022

Загальна інформація

Коли говорять про податок на пенсії, то мається на увазі податок на доходи фізичних осіб, куди входять і пенсійні виплати, тому що це дохід. Основна ставка ПДФО становить 18 %, і вона застосовується до різних типів виплат. Однак варто сказати, що якщо раніше діяв закон про те, що пенсія не піддається оподаткуванню, незалежно від розміру, то зараз все виглядає трохи інакше.

Немає податку на пенсійні виплати тільки в тому випадку, якщо вони не перевищують мінімальної заробітної плати по країні. Якщо поріг перевищено, то пенсіонер зобов’язаний віддавати державі 15% від суми, власне, саме так і виглядає податок на пенсію для непрацюючих пенсіонерів в Україні.

Природно, цей момент дуже багатьох насторожує, і приводить в резонанс, тому що вважається, що пенсіонери вже і так поповнили державний бюджет під час того, як працювали, тому в старості вони можуть розраховувати на пільги. Однак практика показала, що подібні маніпуляції тільки за минулий рік дозволять поповнити бюджет більше, ніж на один мільярд гривень.

Не буде скасований і податок на пенсію 2022 для інвалідів. Є статті, за якими інваліди та ветерани не зобов’язані робити податкові відрахування з пенсійної виплати, але це стосується не всього. Військовий збір вони зазвичай платять, тобто це було введено ще в 2014-му році і поки правило залишається чинним.

Податок на пенсію в Україні

Скасування податку

Про те, щоб скасувати податок, говорять багато. І останні новини Про податок на пенсію в Україні говорять, що такий законопроект навіть знаходиться на розгляді в уряду. Є люди, які його підтримують, а є і ті, які негативно налаштовані.

Поки неясно, чи буде він прийнятий, тому що Кабінет міністрів не може самостійно вирішити це питання. Необхідно буде вносити зміни до законопроекту Про державний бюджет, тобто цей процес супроводжується труднощами, але розмови про це ведуться, і це вже є досить позитивною новиною.

Податок на другу пенсію

У світлі того, що в Україні планується введення накопичувальної системи пенсійних виплат, ведуться розмови з приводу того, щоб оподатковувати так звану «другу пенсію». Законопроект про це планується прийняти не з 2022-го, а з 2023-го або 2024 року.

Вважається, що оновлена система матиме наступну схему:

  • із заробітних плат українців збирається по 4 % на спеціальний рахунок;
  • гроші інвестуються спеціальними фондами;
  • потім, після досягнення 60 років, вони виплачуються пенсіонерам за принципом «другої пенсії». Саме з цих виплат планується брати податок.

Наскільки успішною стане дана реформа, може показати тільки час, але ігнорувати факт її існування, звичайно, не варто. Відверто кажучи, реформа резонансна через те, що розмір другої пенсії планується зовсім невеликим. Цілком логічний на цьому тлі питання з приводу того , наскільки доцільно віддавати частину своєї зарплати в розрахунку на те, що їх рівень буде настільки маленький.

Новини з приводу пенсійного забезпечення громадян України змінюються практично щомісяця. Необхідно тримати » руку на пульсі» і постійно за ними стежити, щоб бути в курсі всіх змін.

Добавить комментарий