Податки в 2021 році в Україні

Інформація в офіційних джерелах на тему: податки в 2021 році в Україні, які зміни відбулися, незмінно починається зі слова повинні. Другим за частотою йде згадка про те, що ставки і види оподаткування вказані до літа поточного року, і правила можуть бути змінені вже найближчим часом.

Це не дивно, оскільки основні надходження в казну, з яких уряд Зеленського має намір субсидувати найнагальніші потреби і сплатити відсотки за зовнішнім боргом, який виріс до неймовірних розмірів – це оподаткування і штрафи за його недотримання.

Податки в 2021 році в Україні

Загальний огляд

Останні дані про оподаткування в Україні починаються з опису прерогатив, які, на думку українських авторів, надає пересічному населенню прийняття Нового Податкового кодексу (ПКУ). Раніше сплата численних платежів обумовлювалася різними законами, узагальнення їх в кодифікуючому нормативному акті полегшило розуміння масштабів і кількості податків, але далеко не завжди дає можливість розуміння принципів.

Оподаткування в Україні відбувається за двома напрямками — по всій території і місцеве, яке теж залежить від ПКУ, оскільки кодекс лімітує процентні ставки і забороняє деякі види зборів. У поточному році, як повідомляють проурядові сайти, особливих змін не зроблено, якщо не брати до уваги корективи в земельному податку, рентних платежах з видобутку корисних копалин, акцизному і туристичному зборі, застосуванні касового апарату, збільшення розміру ЄСВ і розміру штрафів для індивідуальних підприємців (ФОПів).

Перераховуючи процентні ставки, як відповідь на питання, який відсоток податків в Україні повинні щорічно сплатити українці, щоб наповнити перманентно дефіцитну державну казну, можна сміливо керуватися цифрою 18%. Саме стільки відсотків становить збір від профдіяльності, здачі в оренду нерухомості, прибутків від цінних паперів і винагород (або інших виплат, належних працівникові за договором), подарунків і цільової благодійності.

Єдиний виняток-податок від продажу власної нерухомості. Він становить всього 5%. За все інше державі доводиться віддавати п’яту частину заробленого.

Уряд не особливо шукає виправдань такому становищу-досить просто кивати на порядки в Європі. Але при цьому ніхто не порівнює українські та європейські зарплати і пенсії. Тільки нагадують, що сантехніки і копірайтери, які підробляють на життя у вільний від основної роботи час, неодмінно повинні і з цього заробітку перерахувати державі 18%. Орендодавцю за приховування доходу загрожує штраф (невеликий не тільки за неподану декларацію, а й великий – половину несплаченої суми за приховування доходу).

Трансформації обтяження

У кількості груп єдиного податку ніяких змін не відбулося, проте для єдиноподатників вони сталися і закріплені нормативними актами.

Які будуть сплачувать податки в 2021 році

В опозиційних виданнях йдеться про те, що влада почала справжнє полювання на ФОПів і нові податки доб’ють не тільки підприємців( малий і середній бізнес), а й тих, хто працює на роботодавця:

  1. Зростання мінімалки (перший етап якого відбувся в кінці минулого року, а другий був запланований на середину нинішнього, але відсунутий зовнішнім управлінням на кінець року, щоб заощадити на зарплатах бюджетників), збільшив розмір єдиного соціального внеску, який платять ФОПи. За чарівною манерою обчислення, прийнятого в Україні, він залежить від ПМ і мінімальної зарплати. А це означає, що збільшення суми в грудні 2020 року-тільки старт, друге підвищення ЄСВ відбудеться в грудні поточного року. У перерахунку на 12 місяців це складе значну суму для кожного індивідуального підприємця.
  2. Для деяких груп актуальний перехід на РРО, хоча скрізь широко анонсується його перенесення на рік.
  3. Після ліквідації деяких районів (так званої адміністративної реформи), податкова ввела нові рахунки для твору розрахунків, нікого особливо не інформуючи. Як показала практика в попередні роки, повернути неправильно оплачені гроші складно. Поки оформляється повернення, можна потрапити на великі штрафи і пені за несплату. Після масштабних змін через перехід на інший банк, зроблених на початку минулого року, рахунки в електронних кабінетах платників не змінювалися і більше чверті мільйона ФОПів перевели гроші на неактуальну адресу, не змогли подати звіти і виплатили державі досить відчутну суму у вигляді штрафів на вже сплачені податки.
  4. Прив’язка до ПМ і мінімалки змінить суму, що підлягає сплаті для ФОПів першої та другої групи єдиноподатників.
  5. Податкові зміни в 2021 році в Україні призведуть до підвищення сплати акцизу на товари, що підлягають акцизу, а значить, і до зростання місцевого податку для тих, хто займається цією торгівлею. Найбільш широко анонсоване зростання — на спиртне і сигарети. Електронні сигарети і приналежності до них подорожчають на 320 відсотків – так влада сподівається отримати в казну 7 мільярдів гривень.

Перераховуючи, як піднімуться податки в 2021 році в Україні, які зміни чекають платників податків, потрібно неодмінно згадати, що вже наявні нововведення – не межа, оскільки у Верховній Раді вже є нові проекти, спрямовані на поповнення скарбниці. Деякі соціальні платежі і зростання зарплат бюджетників вже припинені або не заплановані через брак грошей.

Влада, не ховаючись, говорить про те, що не може підняти зарплати медикам і педагогам, вихователям дитячих садків. У січні вони вимушено скасували податок 1 групі єдиноподатників (до травня), тому що постійно вводили локдауни. Ця сума теж випала з обороту, але на неї були плани. Так що варто чекати чергові зміни в Податковому кодексі України 2021.

Пересічним громадянам

Податки на зарплату, незалежний заробіток, подарунки і прибуток від цінних паперів – не єдине, що доведеться сплатити простому українцю, у якого немає ні бізнесу, ні земельної власності. Видання Обозреватель, перераховуючи пункти, за якими слід платити, з обуренням згадує про те, що деякі громадяни приховують доходи від держави, якій потрібно платити 18% з будь-якого заробітку. Але це-далеко не все, що воно приготувало:

  1. До 1 липня прийдуть платіжки, в яких за кожен зайвий квадратний метр доведеться платити по 71 гривні. У ВР розглядається законопроект, згідно з яким податок за квартиру платитимуть і ті, у кого немає надлишків житлоплощі, але є у власності житло.
  2. Власникам машин (дорогих за українськими мірками і нових (до 5 років), доведеться платити не тільки 25 тис.грн податку, а й штраф у розмірі 10-20% – за несвоєчасну сплату.
  3. Отримуючи дохід за кордоном, потрібно платити не тільки за місцем офіційного працевлаштування, а й в Україні. ДО РЕЧІ, прибутковий податок краще рахувати не 18, а 19%, оскільки кожен українець повинен сплатити військовий збір.

Глава профільного комітету у ВР заявив, що у вигляді особливого ласки, вирішено не міняти в бік збільшення прибутковий податок. Уряд Зеленського має намір отримати необхідні кошти шляхом введення нового податку на нерухомість, нових ставок податку на автомобілі. Зараз оподаткуванню підлягають мс, вартістю 2,2 млн.грн, за новими правилами, розробленими Д. Шмигалем, це буде 1,2 мільйона в національній валюті.

Добавить комментарий