Податки для підприємців у 2020 році в Україні

Основна частина доходів країни складається з податків, що відраховуються юридичними та фізичними особами від підприємницької діяльності. Вони перерозподіляються на фінансування державних установ, будівництво доріг, підтримку мало захищених верств населення та інше. Якими будуть податки для підприємців у 2020 році в Україні, стане відомо на початку 2020 року. Поки що дебати щодо внесення змін до Податкового кодексу говорять про те, що варто чекати зростання податків.

Податки для підприємців

Наскільки зросте єдиний податок

ІП, що працюють на спрощеній системі оподаткування, зобов’язані щомісяця сплачувати єдиний податок, сума якого може змінитися на початку наступаючого року. Причина змін полягає в зростанні прожиткового мінімуму і зарплаті. На сьогоднішній день податківці припускають такі зміни:

1. Перша група-податкові зобов’язання збільшаться на 10% від прожиткового мінімуму. Це буде відбуватися ще 2 рази після зростання в січні 2020 року. У підсумку в січні ФО-П відраховуватимуть 207 грн., у липні – 214 грн., у грудні – 221 грн. Як видно, банальних змін розміру грошових одиниць очікувати не варто.

2. Друга група – його ставка становитиме 20% від мінімалки, встановленої Законом про Бюджет на 2020 рік. Імовірно кожен підприємець, який здійснює діяльність по 2 групі оподаткування буде відраховувати до державної скарбниці не менше 885 грн. в місяць.

3. Третя група-підприємці 3 групи можуть сплачувати 2 суми податків, оскільки вони діляться на тих, хто працює з ПДВ і без ПДВ+
Кожна із зазначених сум є максимальною. Тому не виключено, що місцеві виконавчі органи затвердять суму менше зазначеного показника. Які зміни податків в Україні будуть в кожному з регіонів, залежить саме від місцевої влади. У першому випадку ФОП заплатять 5% від доходу, у другому – 3% від доходу.

При проведенні розрахунків існують деякі види прибутку, які не підлягають обліку. Приміром;

* отримання нерухомості у спадщину за умови, що спадкоємець є близькою особою 1,2 порядку;

* продаж особистих авто – та мото коштів у кількості 1 одиниці протягом 1 календарного року;

* продаж нерухомості в кількості 1 одиниці протягом 1 календарного року.

Для підрахунку загального прибутку достатньо володіти знаннями чинного законодавства. Як правило, сьогодні такою роботою займаються бухгалтера.

4. Четверта група-податок для приватних підприємців 2020 в Україні на 4 групі, що займається виробництвом і реалізацією с/г продукції, передбачає масу приємних сюрпризів. ІП на 4 групі не обов’язково платити за землю, Водні ресурси і використовувану нерухомість. Таким чином, держава хоче підтримати сільгоспвиробників. З їхнього боку також очікується відповідна реакція у вигляді прибутку в аграрному секторі економіки.

Як видно, всі податки для єдинників в Україні поступово зростають, але незначно. Тому не варто переживати за погіршення власного матеріального становища.

Чи змінилися терміни сплати податків для єдинників?

Терміни сплати податків у наступаючому році не змінилися:

* податки для ФОП у 2020 році в Україні (для 1 і 2 групи) повинні бути сплачені до 20 числа, наступного за звітним місяцем;

* допускається сплата податків авансом за півріччя або весь рік;

* третя група повинна сплатити податки протягом 10 днів з моменту подання до податкових органів декларації.

Також законодавством передбачені ситуації, коли ІП звільняється від податкової відповідальності. Наприклад, підприємець працює самостійно, без використання найманої сили, ФОП тривалий час був відсутній або хворів. У другій ситуації, при здачі нульової декларації доведеться надати документ, що підтверджує факт відсутності або хвороби ФО-П.

Що чекає підприємців у 2020 році можна дізнатися за такою формулою:

* загальна система

22% ЄСВ+1,5% ВЗ+18%ПДФО=41,5%

* спрощена система

819,6 грн. ЄСВ + 5% ЄП (єдиний податок з обороту)

Своєчасна сплата податків дозволить уникнути штрафів і мінімізувати кількість зустрічей з працівниками фіскальних органів.

перспективи в України

Нововведення в податковому законодавстві

З квітня 2020 року в Податковому кодексі передбачається ввести нову групу оподаткування, діяльність якої буде пов’язана з інформаційними технологіями. До такої групи будуть зараховуватися особи, що займаються:

  • програмування;
  • розробкою, додатків, програм та ігор;
  • адмініструванням та обробкою інформації.

Вони, як і інші підприємці сплачуватимуть податок, сума якого повинна становити не менше 7500000 грн. на рік. Крім цього, підприємцям не дозволено використовувати працю найманих працівників.

Поки що плановані нововведення знаходяться в стадії розгляду. Тому сказати, що точно з’явиться нова група оподаткування сьогодні передчасно.

Новини від “Слуги народу” – нове для підприємців в Україні

На сьогоднішній день в Раді зареєстровано 12 законопроектів, які спрямовані на зміцнення економіки держави. Основні нововведення передбачають:

1. Посилення умов для бізнесу. Анонсовані законопроекти №o 1210 і №o 1209, що стали доступними для громадськості в серпні 2019 року викликали невдоволення серед підприємців. Причина їх полягала в нововведеннях:

  • несвоєчасна реєстрація податкової накладної тягне за собою штрафні санкції в розмірі 3400 грн.;
  • нове для підприємців в Україні передбачає впровадження системи BEPS, покликаної боротися з відмиванням грошей;
  • визначення ступеня винності підприємців покладено не тільки на суди, а й податкові органи.
Повышение пенсий в Украине в 2020 году

Податкові зміни спрямовані на посилення системи адміністрування та фіскалізацію. Таким чином, Україна бажає навчитися збирати податки.

2. Оподаткування бізнесу, пов’язаного з видобутком руди. Законопроект № 1210 був запропонований Коломойським, який вважає, що податки бізнесу, пов’язані з видобутком руди занадто занижені. За експертними даними хід Коломойського передбачає часткове знищення бізнесу Ріната Ахметова. Щоб не виникло непорозумінь, до вирішення зазначеного питання планується залучити НАБУ. За попередніми даними рівень оподаткування повинен збільшитися в 4 рази.
Багато хто вважає, що таке податкове навантаження призведе до закриття деяких гірничодобувних підприємств і компанії втратять західні ринки. Можливе скорочення робочих місць складе близько 15 тис. од.
Експерти вважають, що лобіювання інтересів окремих осіб обернеться великою фінансовою втратою для держави. Думки інших аналітиків зводяться до того, що зазначені галузі відраховують занижені податки, тому підвищення рентних платежів піде державі на користь.

3. Спеціальні програми для смартфонів. Новинкою для підприємців став законопроект, в якому планується узаконити спеціальні програми для смартфонів. Вони дозволять відмовитися від касових апаратів. Згідно із законопроектом, завдяки гаджетам можна буде позбутися зайвих документів і вести легальну торгівлю.
Також передбачається введення спеціальних кешбеків за скарги покупців на продавців. За кожен лист до податкової покупець буде отримувати нагороду у вигляді товару. Підприємцю доведеться платити штраф.

4. Айтішники стануть платити більше. Брак айтішників змусив уряд створити спеціальний фонд IT Creative, з якого будуть виділятися кошти майбутнім фахівцям. Таким чином, держава підготує якісні кадри, які будуть приносити 25-30 тис.грн. додатково в рік. Поступово зазначена група осіб перейде в нову групу оподаткування, правила сплати податків якої, є особливими. Таким чином, поповнення державної скарбниці зросте в кілька разів.

На сьогоднішній день зазначені законопроекти викликають ажіотаж. Спільного рішення не прийнято. Але вони мають всі шанси стати реальними.

НЕоблагаемый минимум в Украине в 2020 году

Висновок

Зрозуміти, який податок платить приватний підприємець в Україні, не складно. Для цього достатньо володіти знаннями законодавчої бази або цікавитися новинною інформацією. Відомо воно, що 2020 рік приготував кардинальні зміни, які будуть спрямовані на зміцнення економічного стану держави. Зростання податків і посилення системи адміністрування в наступаючому році стане неминучим.

Добавить комментарий