Податки для підприємців у 2021 році в Україні

Уряд активно розробляє нові види оброка за допомогою законодавців. І щороку не обходиться без нововведень у фіскальній сфері. Це не дивно, якщо згадати, що ВВП країни досягло мінімальних значень за всі роки незалежності, виріс зовнішній борг і проплати за відсотками (зараз вони складають 2/3 бюджету).

Зростаючі податки для підприємців в 2021 році в Україні називають атакою на малий і середній бізнес, лобіюванням інтересів великих мереж супермаркетів і зарубіжних корпорацій.

Податки для підприємців у 2021 році в Україні

Огляд ситуації

Оподаткування бізнесу-практично єдине джерело поповнення перманентно дефіцитного українського бюджету. Крім цього, є тільки постійно оновлювані штрафи за порушення нових обмежень і податки з громадян, зайнятих в бюджетних структурах. Навіть патріотичні сайти відзначили цю тенденцію, що постійно посилюється, і згадують, що кожну зміну в законодавстві, нововведення в ПКУ, підприємці на Україні зустрічають в буквальному сенсі із завмиранням серця.

У нинішньому році відповідь на питання, які зміни податків в Україні, ще невтішніше, ніж у попередньому. Так відбувається хоча б тому, що:

 1. Заплановані трансформації в розмірі мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму. У першому випадку ці зміни вступили в дію з початку року і повинні були вдруге оновитися з середини літа.
 2. Однак за порадою зовнішнього управління друге підвищення мінімалки відсунуто на грудень — це заощадило уряду кошти на зарплати бюджетникам і одночасно дало невеликий перепочинок підприємцям.
 3. З кінця року неминуче знову зростуть всі податки і штрафи, які за прийнятою в Україні манері вважаються в МЗП або ПМ.
 4. З цієї ж причини відбудеться підвищення розміру єдиної соціальної виплати. Залежно від групи, до якої належить платник єдиного податку, ІП доведеться платити більше на майже 300 гривень або на 1,3 тис.грн.

Як відповідь на запитання, Що чекає підприємців у 2021 році, можна навести наміри законодавців запровадити ЄСВ для набагато ширшого, ніж навіть минулого року, контингенту. Всіх, хто зайнятий незалежною підприємницькою діяльністю і поєднує її з основною роботою, зобов’яжуть платити ЄСВ і єдиний податок.

Не торкнеться це тільки спрощенців. Його сплата обов’язкова навіть для тих, хто давно не займається підприємництвом. Те, що голосно іменується податковою амністією – поки не прийнята пропозиція списати такі нарахування з боргового балансу, якщо підприємець звернеться до податкової і представить підтверджуючу декларацію.

П’ять змін

Розібратися, який податок платить приватний підприємець в Україні, і наскільки його розміри стають непосильні в складній ситуації перманентної економічної кризи можна вивчивши п’ять змін, які намічені до проведення в першій половині 2021 року. Відсоток інфляції в Україні, як і падіння ВВП, – причина, по якій вона займає останню позицію в рейтингу країн Європи.

Оновлення р / с для сплати податків

Відбудеться введення нових рахунків для сплати податків і зборів. Офіційна причина-через скасування районів в областях, зробленого для економії коштів на утримання адміністративних структур. Такі нововведення, зазвичай здійснюються без належного оповіщення платників податків, не тільки дозволяють нараховувати штрафи і пені, а й розпоряджатися грошима, переведеним на застарілі розрахункові рахунки. Багата практика маніпуляцій такого роду знайома всім, хто витрачав величезні зусилля на повернення неправильно перерахованих грошей.

Податки для ФОП в Україні

Зростання ЄП і ЄСВ

Це віяння нове для підприємців в Україні для поточного періоду, але абсолютно звичне на тлі перманентно відбувається приросту МЗП і ПМ. Обидва ці показники помітно впливають на єдиний соціальний внесок і розмір єдиного податку. Це-звична практика українських законодавців, тяжкість якої лягає на підприємців.

У 2021 вона буде особливо відчутна через подвійне підвищення, зроблене, за офіційною версією, для виведення з тіні доходів і оптимізації надходжень до держбюджету. Зростання проплат, як і зазвичай, залежить від групи, до якої відноситься єдиноподатник:

 • найменше платитиме 1 група (10% від оновленого законодавцями ПМ);
 • для другої групи сума податку становить 20% ПМ, і з його зростанням вона закономірно збільшується, нехай і ненабагато;
 • третій групі належить знову платити 5% від отриманого доходу (або 3% від збільшеного податку на додану вартість);
 • вибір загальної системи все ще означає пряму залежність від отриманих доходів.

Тимчасове звільнення тривало з початку грудня по кінець травня поточного року, але благодійність торкнулася тільки першої групи спрощенців. Це голосно названо заходами соціальної підтримки, але поширилося тільки на одну категорію платників податків, податок для приватних підприємців 2021 в Україні залишився в незмінному вигляді.

Єдиний виняток було зроблено для тих, кому не давали працювати, вводячи карантини і локдауни. Вони могли отримати звільнення від ЄСВ, в тому ж часовому відрізку, за умови, що не отримували жодних доходів і це відображено в поданій декларації.

Книга обліку

Вона формально скасована, але це нововведення щільно стикається з обов’язковим введенням касових апаратів. Тепер не потрібно вести спеціальний паперовий журнал, зареєстрований в податковій. Тим, хто не платить ПДВ, надана можливість ведення в довільному форматі, так що нововведенням поки можна назвати тільки відсутність обов’язкової реєстрації в НСУ.

Особливим видом прихильності влади визнається можливість ведення в журналі, зошиті або електронному вигляді. Але податківці як і раніше можуть зажадати стару книгу, оскільки ФОПи зобов’язані зберігати її протягом трьох років.

Касові апарати

Численні акції протесту і мітинги, що проводяться зневіреними підприємцями, призвели до появи законопроекту, який нібито відстрочив введення РРО до 1 січня наступного року. Згодом виявилося, що цей спосіб коригувати податки для єдинників в Україні, відсунутий далеко не для всіх. РРО залишилися актуальними для тих підприємців, чий дохід вище встановленого ліміту доходів.

Без касових апаратів не можуть працювати ті, хто продає хутра, ювелірні вироби, ліки і Медтовари, побутові прилади з гарантійним терміном. РРО вже давно необхідні для тих, хто продає товари, що підлягають сплаті акцизу, за умови, що група єдиного податку дозволяє таку торгівлю.

Податки для підприємців у 2021 році

Оскільки з пролонгацією вирішували довго, деякі підприємці вже придбали касові апарати. Продовження на рік старту закону тепер означає необхідність спочатку зняття з обліку в податковій і розпломбування приладів, а потім – нової постановки на облік і звернення у фірму, що займається пломбуванням.

Інші неприємні нововведення

Зазнали трансформації й інші податки для ФОП у 2021 році в Україні. Наприклад, поповнення скарбниці планується від бізнесу за кордоном, відкритого українськими громадянами. Законопроект про це вже прийнятий народними обранцями, визначені ставки для розподіляється і нерозподіленого доходу. Не обійдені увагою і фахівці в області інформаційних технологій. Їх планується виділити в окрему групу платників єдиного податку, спочатку стягувати з них 5% з доходу, а потім поступово довести ставку оподаткування до 10%. З тих, хто заробляє більше встановленого ліміту і зовсім планується брати від 15%.

Є й інші нововведення, які з повним правом можна назвати необґрунтованими поборами:

 1. Підвищення акцизів-звична міра, спрямована не тільки на підприємців, а й на кишені простих громадян. Це-поширена практика при невмілому управлінні, присутності при владі непрофесіоналів, незмінно працює не стільки в позитивному, скільки в негативному напрямку.
 2. Збільшення екологічного податку вдарить по хімічній і переробній галузі, точніше, по тих підприємствах, які ще працюють.
 3. Зростання рентної плати теж опосередковано вдарить по кишені простого народу: мобільні оператори стануть більше платити за експлуатацію частотного ресурсу. Вона збільшиться на 12%, тому не дивно, що компанії піднімуть тарифи і перекладуть витрати на споживачів.

В Україні щорічно відбувається зростання податкового тиску на середній і малий бізнес, що опосередковано відбивається на добробуті простих українців. Залишається сподіватися, що вищепереліченими трансформаціями так звані захисники народних інтересів цього року обмежаться. Хоча це явно марні сподівання.

Добавить комментарий