Останні зміни до податкового кодексу України у 2022 році

Серйозні зміни в Україні прийшли з новим «зеленим урядом», також податкове законодавство в країні зазнало чималих змін останнім часом.

Щоб змінити контроль українських платників податків та внести такі потрібні коригування до процедур оподаткування, було схвалено список важливих проектів. Вони були потрібні вже довгі роки, з розвалу СРСР кримінальні, податкові закони та судові норми не змінювали, але життя та економіка повністю трансформувалася. І закони мають повністю перебудуватись, щоб відповідати сучасним вимогам.

У НЗУ набули змін, а головні вступатимуть з 2022 року. Ми склали список головних змін, що впливають на процедуру та розрахунок держмита, зборів юр. та фіз. осіб.

Податкові консультанти діляться інформацією, що буде з оподаткуванням у поточному році, на що слід очікувати співвітчизникам, і які останні зміни у податковому кодексі України у 2022 році?

КА — для кого, і як?

На поточний рік для всіх ІП передбачена умова – вони обов’язково мають використовувати касовий апарат під час здійснення платежів. Ці коригування у здійсненні фінансової діяльності зачіпають онлайн та офлайн процедури (не тільки реальні, а й інтернет платформи продажу). В результаті кількість «тіньових операцій» скоротилася, і легальні компанії зайняли частину ринку. Також багато аналітиків стверджують, що ситуація, що склалася, веде до зростання фінансового обтяження податків для ІП.

Що пропонують нерезидентам України?

Починаючи з перших днів поточного року набудуть чинності поправки України до податкового законодавства країн-нерезидентів, йтиметься про ПДВ. Згідно з ними, ті, хто продає цифрові послуги на даній території, але проживає в іншій країні, повинні зареєструватися тут як платники податків і заплатити 20% вартості послуг, які вони тут продають. Податкові правила регламентують, що нерезиденти можуть сплачувати податки іноземній валюті з-за кордону.

Зміни в КІК

Ці кореляції у законодавстві поширюються фірми, контрольовані іноземними особами, корпораціям (КВК). Правила податкового законодавства включають положення про штрафні санкції, які не будуть застосовуватись у 2022 році через неточності у звіті КВК за 2023 рік.

Що відомо про боржників?

Новий податковий кодекс ухвалять у 2022 роціОдним із важливих нововведень є той факт, що інформація про тих, хто має проблеми з податками, буде прозорою. Тому ви можете знайти не лише ПІБ неплатників, а й відповідальних осіб, засновників, представників організацій. У ситуації, коли «фінансову проблему» не буде усунено протягом 240 днів і сума перевищить 100 млн грн, того, хто «коштує» компанії не випустять за кордон.

Сільськогосподарські інновації та «податки на несучок»

Сільськогосподарські підприємства втратять раніше отриманий прибуток у 2022 році. Вирощування курей та іншого свійського птаха виключено з КВЕД, який спеціально розроблений для здійснення процедури «спрощенки». Також було скасовано спеціальні пільги, що поширюються на продаж персональної сільськогосподарської продукції. Загальна сума протягом року від безмитної сільськогосподарської продукції обмежена 12 мінімальними заробітними платами (близько 80 000 гривень).

Огляд окремих змін до Податкового кодексурегламентує, що в рамках держдопомоги на розвиток сільських районів, за нормами Європейського Союзу, було розроблено законопроект, який сприяє покращенню агропромислового комплексу.

Зростання акцизів та орендної плати

Підвищення акцизів на спиртне, тютюн та бензин було заплановано на минулий рік, але ухвалення нового Податкового кодексу України перенесли на 2022 рік. Тому тим, хто вважає за краще ввечері розслабитися під келих імпортного вина з цигаркою варто задуматися про вартість цих товарів.

Чи то чутно про продаж майна?

З метою викорінення сприятливого підґрунтя роботи «оптовиків» у питанні перепродажу «квадратних метрів» в офіційних паперах № 5600 було внесено спеціальні поправки. А саме, виторг від продажу нерухомості третьою стороною або декількома сторонами скоротить витрати, а ставка прибуткового податку залишиться на позначці – 18%.

Оподаткування КІК

Для представників України, які мають повний або частковий пакет акцій організацій, компаній без юр. особи буде застосовуватися спеціальна схема розрахунку КВК. До моменту внесення змін до Конвенції про виключення повторного оподаткування між Україною та Австрійською Республікою. Цей документ включає пасивний дохід та ін. прибуткові податки.

Важливо! Коли мова заходить про дивіденди, варто знати, що в цьому питанні також є невеликі коригування, наприклад, коли фактичним власником «частини доходу» є компанія, яка має не менше 10% капіталу, то 5%, а в інших випадках — 15% .

Процентна ставка встановлена ​​на рівні 5%, що відрізняється від попередньої процентної ставки, але переглянута сума встановлена ​​на рівні 2%/5%; Крім того, оновлена ​​сума ліцензії (10%/5%) діє з 01.01.2023, але з 01.01. 2024.

Додаткові новини

Зміни, запропоновані проектом закону 5600.Було прийнято закон «Про зміни податкового кодексу України для зміцнення його економіки», з додатковими умовами для ІТ компаній. На це чекали вже давно, багато «надомних працівників» із задоволенням оформлятимуть свою діяльність офіційно, платитимуть податки та мають право претендувати на всі відповідні держпослуги. Ці інноваційні плани буде реалізовано 1.1.2022.

Зокрема, найважливіші зміни податкового законодавства полягають у таких пунктах:

 1. Для компаній, фактично розташованих в Азії, ви можете обрати традиційну податкову систему з прибутковим податком у розмірі 18% або спеціальну податкову систему з податку на капітал у розмірі.
 2. Для мешканців міста Дія в рамках спрощеної податкової системи встановлюються юридичні обмеження на купівлю виробів/послуг ІП, ПП.
 3. Компанії у місті, які можуть залучити фахівців із ІТ на основі трудових договорів.
 4. Дохід вищезгаданих фахівців з ІТ обмежений деякими знижками: 5% – прибутковий податок, 15% – військовий податок, особливо 22% від МЗП.
 5. Дивіденди компаній, що базуються в агентстві, підлягають оподаткуванню держмита, якщо вони виплачуються середньостатистичним громадянам як бенефіціар і якщо дивіденди не виплачувались за останні 2 роки.

Остання версія нового податкового кодексу Українитакож встановлює процедури та штрафи за надання пільгового лікування мешканцям і ці компанії не відповідають своїм критеріям відбору.

Які ще є зміни:

 • зменшать мінімальну площу землі фермерського господарства;
 • запровадять мінімальне податкове зобов’язання на землю – 1 4000 гривень за га на рік;
 • чотири групи платників податків, які вирощують свійську птицю (крім курей), виключаються з числа індивідуальних платників податків;
 • податок у розмірі 18% стягується з продажу сільськогосподарської продукції, сума якої перевищує 12 мінімальних розмірів оплати праці;
 • обмежувати та відмовляти у залишенні особи, відповідальної за постійне представництво юридичної особи або боржника-нерезидента, без виконання її податкових зобов’язань;
 • Друга нерухомість, продана протягом одного року, становить 5%, третя та всі наступні об’єкти становлять 18%, і при цьому продавець володіє нею більше 3 років.
 • Податкова амністія у 2022 році

2022 року продовжиться добровільний процес, званий «податкова амністія». Ті, хто досі планує подати декларацію до 01.09.22, мають можливість подати заявку на пільгові ставки на іноземні активи до певної кількості. Замість того, щоб становити 7%, зазначена ставка становить 9%. Нагадаємо: передбачає права громадян України, декларує активи/доходи іноземців — податкова амністія.

Судовий збір за подання позову, апеляції та нагляд за переглядом закону України «Про судове стягнення» не стягується. У випадках, коли громадянам України тимчасово обмежують їхнє право залишати територію України, влада не стягує судові збори. Щоб «не потрапити в халепу», варто уважно читати податковий кодекс України 2022 та вивчати оновлення, коригування від уряду.

Добавить комментарий