Кримінальна амністія в Україні в 2021 році

Остання амністія в Україні проводилася в 2016 році, тому не дивно, що питання про нове помилування виникає все частіше. У минулому році у Верховній Раді було зареєстровано цілих два проекти на цю животрепетну тему. Відповідь на питання, коли кримінальна амністія в Україні в 2021 році, останні новини пов’язують з гучною заявою нинішнього президента про безпрецедентне святкування 30-річчя з дня проголошення незалежності країни. Такі заходи зазвичай приурочують до ювілейних дат.

Кримінальна амністія в Україні в 2021 році

Передісторія події

Про перший проект відомо – що це-документ, внесений відносно недавно. Це плід спільної законотворчості партії «Голос«, президентської фракції» Слуга народу «і маловідомої групи»довіра». Останні новини про кримінальну амністію в Україні в 2021 році в ЗМІ засновані на факті внесення законопроекту, в назві якого згадується якраз три десятки років з моменту утворення держави Україна.

Основні постулати підготовленого документа припускають можливість звільнення певних груп ув’язнених. У ньому йдеться про звільнення:

  • * онкохворих і туберкульозних ув’язнених;
  • * неповнолітніх та вагітних на момент вступу в дію документа;
  • * пенсіонерів та інвалідів, які перебувають за ґратами;
  • * ветеранів війни, БД та ліквідаторів, які постраждали в Чорнобилі;
  • * засуджених вперше за неважкі злочини;
  • * єдиних дітей престарілих батьків;
  • * тих, у кого є неповнолітні діти або діти-інваліди.

Відповідно до спільного законопроекту, можливість звільнення рецидивістів і засуджених за тяжкі злочини, не розглядається.

Кримінальна амністія в Україні не повинна зачіпати тих, хто використовував посадове становище з метою вчинення злочину, збагачення у великих розмірах при використанні різних корупційних схем. Насторожує формулювання засуджені більш, ніж на 10 років і відбули половину присудженого терміну: під це визначення можуть підпадати і звинувачені в тяжких злочинах, особливо, якщо враховувати корумпованість українських судів і вельми невимушене поводження з законом. У сучасній Україні можуть дати більше за інакомислення, ніж за вбивство, вчинене з особливою жорстокістю.

Закон про амністію в Україні

Другий акт

Про нього відомо небагато: другий проект закону внесений на наступний день після надходження першого, тут в якості авторів теж фігурують депутати від Партії Зеленського і «довіра». В особі куми в. Ющенко, о.Білозір, колись навіть займала (недовго) пост міністра культури, але тепер забутої навіть в якості співачки. А. Устинова, співавтор поданого напередодні документа, теж фігурує в авторському колективі, як представник «голосу«, але тут присутня і партія Тимошенко і якась група»За майбутнє».

Присутність одного і того ж співавтора зовсім не означає, що в поданих документах немає принципових відмінностей. Відповідно до законопроекту №2, позначеного, як альтернативний, кримінальна амністія в Україні на 2021 р, в першу чергу поширюється на воїнів АТО (які захищали, приймали, забезпечували і стримували, як йдеться в пафосному тексті документа).

Вказується на неприпустимість застосування амністії по відношенню до корупціонерів, причому, не важливо, чи були це корупційні проступки, з використанням службового становища або кримінальні злочини, обтяжені аналогічними обставинами.

Додаткова інформація

Законодавство України передбачає можливість щорічного амністування, однак ні Порошенко, ні Зеленський, ні обидва комплекти народних обранців, не знайшли час для такої дрібниці. Були набагато більш нагальні проблеми, на зразок асигнувань на військові потреби або розпилу бюджету. В результаті в тюрмах і СІЗО накопичилося аномально висока кількість ув’язнених, які знаходяться в жахливих умовах, вмирають від хвороб і кінчають життя самогубством. В цілому-це 52 з гаком тисячі осіб, грошей на утримання яких виділяється недостатньо.

Патріотичні славослів’я в альтернативному проекті не змусили авторів документа задуматися про те, що в результаті їх декларативного законотворчості на свободу вийде трохи більше тисячі чоловік.

Базовий проект і результативніше, і чесніше позначає поставлені цілі – чим менше людей за гратами, тим менше грошей потрібно з бюджету на їх утримання.

Поки в Раді ведуться дебати з питання, який вбивця краще – побував на Донбасі або вбив на неокупованій території, (чверть опитаних українців впевнена, що за злочини на Донбасі не повинно бути ніякого помилування). Все ще немає ніякої ясності в питанні, коли набуде чинності кримінальна амністія 2021 в Україні, кого вона торкнеться і чи буде взагалі.

Добавить комментарий