Календар свят у травні на 2021 рік в Україні

Календар свят у травні на 2021 рік в Україні досить насичений. З першого дня цього місяця починаються свята – 1 числа відзначають прихід весни. Також 1 і 2 травня організовують велику толоку і святкують день праці. Волонтери і всі бажаючі відправляються в парки, громадські місця, які вони прибирають від сміття. Навіть школярі старших класів долучаються до цієї організації.

В 2021 році Пасха Христова – Великдень припадає на 2 травня.

Після цих свят 3 травня, відзначають в Україні Всесвітній день свободи друку. Для українського народу цей день є важливим. На протязі багатьох років було проблематично вільно розмовляти рідною мовою. Не говорячи про те, щоб друкувати. Наступне свято зустрічають 7 травня – день радіо. Свята в травні 2021 в Україні дуже різноманітні.

травень 2021

В другу неділю травня українці святкують День матері. Це свято досить популярне. В центральній частині міста влаштовують святковий концерт і виступ дітей. Бабусі і матусі приймають привітання у школах, садочках. Попередньо виготовляють з вчителями листівки для своїх матерів. Це свято дуже зворушливе і водночас необхідне. Люди різного віку, мають можливість зайвий раз подякувати своїм матерям за все. Згодом, а саме 15 травня святкують день сім’ї.

9 травня – День Перемоги. В 2021 році буде 72 річниця з дня перемоги Великою Вітчизняної Війни. Це свято, а токож день праці, входять у список: державні свята у травні в Україні на 2021 рік. В цьому місці їх лише два. Державні свята являються вихідними днями для всіх державних службовців. Взагалі свята створені, щоб люди пам’ятали свою історію. Вихідними днями люди згадують події, які символізують свята. Це зміцнює народний дух, пробуджує національну свідомість.День Перемоги

Державні свята – це можливість відпочити від робочих буднів. Людина отримує можливість морально зануритись в набагато суттєвіші речі. Кожен вибирає як їх провести – з родиною, в колі друзів, чи присвяти цей час собі. Великі державні свята відзначають досить популярно. Організовують різноманітні розваги, концерти, виставки, кулінарні ярмарки. Відвідати такі заходи можуть всі бажаючі громадяни.

В Україні державні свята, які випадають на вихідні дні переносяться на попередній або наступний робочий день. Наприклад, якщо свято в суботу, то його переносять на п’ятницю. Таке явище відбувається не завжди, бо переважно в таких випадках свята переносять на понеділок.

Міжнародні свята, які відзначають в цілому світі українці теж святкують. Наприклад, день медсестри чи науки. Ці свята являються професійними. В Україні їх святкують скромно. Якщо ці свята випадають на будні дні, то вихідний не передбачено.

День міста в травні. Які українські міста його святкують і коли?

Святкові дні в травні на 2021 рік в Україні враховують ще такі свята, як День міста. До списку входять:

  •  Кам’янець-Подільський. Святкують в треті вихідні травня. Надзвичайно красиве і варте уваги місто.
  •  Львів. Свято відзначають в першу суботу (6 травня). Це місто є відомим в Європі і не тільки. Також його вважають туристичною візиткою України.
  •  Івано-Франківськ. Святкують його день 7 травня. Досить знамените і мальовниче місто України.
  •  Київ. День цього міста святкують 28 травня. Столиця України відзначає це свято грандіозно.

Існують в цьому місяці релігійні свята:

  •  9 травня – День поминання покійних;
  •  23 травня – Симон Зилот;
  •  25 травня – Вознесіння Господнє.

Це православні церковні свята в травні 2021 року в Україні. Всі християни святкують їх. Варто відзначити, що ці церковні свята не є державними вихідними. Якщо вони випадають в робочі дні, то всі працюють в звичайному режимі. Винятком являються лише великі свята, такі як Великдень чи Різдво.

Кожне свято є уособленням чогось важливого. Також це чудовий спосіб нагадати людям про події, які залишились в минулому. Вони є частиною історії. Не тільки українці приділяють увагу святковим дням. За ними спостерігають люди різних країн світу. Це цікаво і пізнавально. Календар на 2021 рік у травні зі святами в Україні допоможе не забути їх відзначити.

Кожен рік в Україні насичений різноманітними святами. З першого дня нового року починаються святкування. Найбільша їх кількість випадає в зимовий період. Після Різдва недовго чекати Великодніх свят. Між ними є ще безліч міжнародних і церковних свят. Календар на 2021 рік не відрізняється від минулорічного. Він також насичений багатьма святковими подіями.

В травні свята пов’язані більше з історичними подіями. Наприклад, 9 травня День Перемоги. Це пам’ять не тільки для України, а і для інших держав, які брали участь в Другій Світовій війни і здобули перемогу в ній. До сьогодення святкування цього дня стає причиною суперечок. Але це свято являється пам’яткою великої перемоги над фашистами. Цю дату вивчають в навчальних закладах. Нащадки повинні знати історію свого народу.

Кожен громадянин вибирає сам як йому відноситись до певного свята. В більшості люди їх святкують, щоб вшанувати пам’ять про своїх пращурів. Національні свята надзвичайно важливі для українського народу. Процесс святкування заманює місцевим колоритом та особливістю. Звичаї, обряди, традиційні страви і багато іншого можна побачити в такі дні.

В центрах міст України організовують ярмарки. Особливо перед великим релігійним святом Великоднем. Підготуватись до Пасхи можна на спеціальних майстер-класах. Там навчають як розписувати великодні яйця і готувати інші страви. Це дуже цікаво для туристів.

В Україні зустрічають свято Весни на початку травня. Організовують різні заходи, на яких співають пісні, гаївки, танцюють народні танці. Для молоді це не дуже цікаво, але більшість прагне до пізнання історії. Важливо зберігати традиції, бо вони нагадують про минуле. Велике значення це займає у вихованні дітей.свято Весни

Свята в Україні зустрічають гостинно. На кожному столі можна знайти традиційні страви і напої. Але суть святкування – в атмосфері, яку створюють українці.

Добавить комментарий